Ziraat Bankası Kredileri

5

Ziraat Bankası Kredileri

Ziraat Bankası 1867 yılından bu yana müşterilerine her türlü bankacılık hizmeti vermeye devam etmektedir.  Aynı zamanda devlet bankası olması sebebiyle birçok vatandaşın maaşlarını alabildiği bir banka konumundadır. Türkiye’de en gelişmiş şube ve donanıma sahip olan Ziraat Bankası, üstün hizmet kalitesini müşterilerine sağlamaya devam etmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri aynı zamanda tüketici kredisi olarak geçen, bankaların müşterilerine genel oranlar ile sunduğu faiz seçenekleri olan bir kredi sistemidir. Vatandaşlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için tüketici kredisi tercihinde bulunurlar. Bu krediler banka tarafından belirlenen faiz oranına göre hesaplanır ve aylık olarak geri ödeme planı yapılır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları 2018 yılının güncel bilgilerine göre şu sıralamadadır:

 • Tüketici kredisi faiz oranı, %1,73
 • Oyak üyelerine özel kredi faiz oranı, 1,71
 • Konu ipotekli tüketici kredisi faiz oranı, 1,65
 • Emeklinin artısı ihtiyaç kredisi faiz oranı, 1,63
 • Çalışanın artısı ihtiyaç kredisi faiz oranı, 1,63
 • Eğitim kredisi faiz oranı ise 1,72 şeklinde belirlenmiştir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden veya internet sitesinden yapılabilir. Ziraat Bankası ATM’leri, cep şube ve Ziraat İnternet şubesi gibi başvuru kanalları Ziraat Bankası müşterilerine özeldir.

Ziraat Bankası Konut (Ev) Kredisi

Konut kredileri vatandaşların ev alırken kullanacağı nakit sıkıntısına çare olabilmek için düzenlenmiş kredi sistemleridir. Ziraat Bankası konut kredisi yapmış olduğu değişiklikler neticesinde konut kredisi ne kadar yüksekse vadenin faiz oranı da o kadar yükselecek şeklindedir. Bu sebep ile konut kredisi hesaplamaları biraz karışık olmaktadır. Ziraat Bankası’ndan alınacak olan konut kredisi miktarına göre faiz oranları da değişmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları şu sıralamadadır:

 • Konut ürün paketi faiz oranı, %0,98 oranı ile başlar, en yüksek miktarda kredi seçeneğinde ise faiz oranı %1,18 olacaktır.
 • Çalışanın artısı konut kredisi sisteminde faiz oranları hesaplamaları %0,98 ile %1,18 şeklinde olmaktadır.
 • Komisyonsuz konut kredisinde faiz oranı %1,18 olarak hesaplanmaktadır.
 • İnşaat tamamlama kredisi faiz oranı ise %1,19 şeklindedir.
 • Oyak üyelerine özel Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ise %1,18 olarak hesaplanacaktır.

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu, banka şubelerinden veya internet bankacılığından yapılmaktadır. Aynı zamanda Ziraat Bankası konut kredisi hakkında bilgi ve başvuru için vatandaşlar 0850 220 00 00 numarasını arayabilirler. Konut kredisi için gerekli belgeler,

 • Konut kredisi başvuru belgesinin doldurulması,
 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet, pasaport gibi bir kimliğin fotokopisi,
 • Gelir belgesi
 • Serbest meslek çalışanlarının alacağı üyelik belgesi,
 • Satın alınacak olan evin tabu belgesinin fotokopisi,
 • Ve diğer ek belgeler gerekmektedir.

Ziraat Bankası 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi

Araç alma sırasında nakit ihtiyacının giderilmesi için oluşturulmuş olan taşıt kredilerinden birçok kişi faydalanmaktadır. Ziraat Bankası taşıt kredisi 0 km araçlar için birçok farklı kredi seçeneği bulunmaktadır. Ziraat Bankası taşıt kredisi ile ilgili kampanyalar müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmıştır. Ziraat bankası taşıt kredisi faiz oranları kredi kampanyalarına göre değişiklik göstermektedir. 2018 yılında güncellenmiş bilgilere göre Ziraat Bankası taşıt kredilerinden birisi 0 km’lik araçların alımında kullanılabilecek taşıt kredisi. Diğer taşıt kredisi ise kişiye özel adı altında hazırlanmış bir taşıt kredisidir. Ziraat Bankası kişiye özel taşıt kredisinde belirli bir miktar teminat gösterilmesi ile faiz oranlarında indirim sağlanacak şeklinde bir kredidir. Bu kredi kampanyasını Ziraat Bankası, birikimi olan vatandaşlara özel olarak hazırlamıştır. Ziraat Bankası araç kredisi faiz oranları şu şekildedir:

 • Taşıt ürün paketi kapsamında faiz oranı %1,35,
 • Kaskolu alınan araç kredisinde faiz oranı %1,41,
 • Kaskosuz alınan araç kredisinin faiz oranı 1,43 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden veya internet sitesinden yapılmaktadır. Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız başvurularda daha ayrıntılı bilgi ve kredi seçenekleri hakkında yardım alınabilir.

Ziraat Bankası 2. El Araba (Otomobil ) Kredisi

Ziraat Bankası ikinci el araç kredisinde faiz oranları sıfır araç kredileri ile aynı şekilde hesaplanmaktadır. Ziraat Bankası ikinci el araçlarda da müşterilerine aynı taşıt kredi olanakları sunar. Taşıt ürün paketi kapsamında ikinci el araçlarda faiz oranı &1,35 olarak belirlenirken, diğer ikinci el araç kredi hesaplamalarında faiz oranı %1,42 civarında değişmektedir. Ziraat Bankası ikinci el taşıt kredisine başvurusu için Ziraat Bankası şubelerini veya Ziraat Bankası internet sitesini ziyaret etmek gerekmektedir. Ziraat Bankası ikinci el taşıt kredisi aracın yaşının 5 yaşına kadar olması halinde verilmektedir. Aynı zamanda ikinci el taşıt kredisindeki faiz oranları ve başvuru şartları minibüs, kamyonet, pik-up, otobüs, tır alımları içinde geçerlidir.

Ziraat Bankası Ticari Kredi

Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, kayıtlı meslek ve ticaret oda üyelerine ticari kredi fırsatları sunmaktadır. Ziraat Bankası ticari kredi faiz oranları genellikle kredi türüne ve çeşidine göre değişmektedir. Ziraat Bankası ticari kredileri şunlardır:

 • Ziraat Bankası esnaf kredisi,
 • Ziraat Bankası meslek sahiplerine özel kredi paketi,
 • Ziraat Bankası ticari araç sahiplerine özel kredisi,
 • Ziraat Bankası, esnaf ve ticaret odalarına kayıtlı olan vatandaşlara özel devlet destekli kredi paketi şeklindedir.

Ziraat Bankası ticari kredi başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden veya internet sitesinden yapılmaktadır. Esnaf ve Sanatkârlar odası üyeleri, Ticaret ve sanayi odası üyesi, Eczacılar odası üyesi, serbest muhasebeciler ve mali müşavirler, tıbbi malzemeciler odalarına üye olan kişiler Ziraat Bankası esnaf kredisine başvuru yapabilir.

Ziraat Bankası meslek sahibi olan kişiler için ticari kredi seçeneklerinden ise belirli bir meslek kuruluşunda bulunan kişiler yararlanabilir. Bu kredi için özellikle turizm sektörü faydalanmaktadır. 2yıl hiç ödemesiz ve toplamda 7 yıllık geri ödemeleri bulunan bu kredi cazip faiz oranlarına sahiptir.

Ticari araç sahiplerine sunmuş olduğu kredide ise 60 aya kadar vade olanakları ve düşük faiz oranları olan ticari kredisi mevcuttur. Aynı zamanda Ziraat Bankası ticari taşıt sahibi kişiler için kefilsiz kredi olanağı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası KOBİ Kredisi

Ziraat Bankası KOBİ kredisi genellikle devlet destekli bir kredi olanağıdır. Bu açıdan Ziraat Bankası KOBİ kredisi faiz oranları diğer kredilere göre daha uygun ve ödeme koşulları daha kolaydır. KOBİ’lere özel Ziraat Bankası kredi seçeneğinden KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan KOBİ’ler faydalanmaktadır. Aynı zamanda devlet destekli olduğundan dolayı nakit para alımında ve faiz oranlarında büyük indirimler yapılmaktadır. KOBİ’lere finansal destek sağlama amaçlı kredilerde faizin tamamını veya büyük bir bölümünü KOSGEB karşılamaktadır. Bazı KOBİ kredilerinde faizsiz kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun sebebi devlet teşvikli krediler olmasıdır. Devlet, Ziraat Bankası aracılığı ile ekonomiyi canlandırmak ve piyasaları hareketlendirmek için KOBİ kredilerine olanak sağlamış ve birçok avantajlı seçenekler ortaya koymuştur. Ziraat Bankası KOBİ kredisi başvurusu için KOSGEB veri tabanına kayıtlı olunduğuna dair belgeler ve işyeri ile ilgili belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu krediye başvurmak için Ziraat Bankası şubelerinden veya Ziraat Bankası resmi internet sitesinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

5 Comments
 1. Merve SILA says

  Banka kredisi almak şu an için resmen eziyettir. Aklınız var ise krediye bu sıralar yaklaşmayın. Bire iki ödüyorsunuz neden bu şekilde kredi alalım ki. Bankalardan almayın mecbur düşecekler faizleri.

 2. Halis KORU says

  Ziraat Bankasıdan başka banka tanımıyorum arkadaş. En ufak bir sorun çıkarmadan tüm isteklerimizi tek tek onayladılar. Anında kredi kullandırımı yaptılar. Sigorta hatta iki çeşitmiş birini istemezsem alma dediler. Muhteşem bir hizmet teşekkürler. Devlet bankası sonuçta.

 3. Levent SAKAR says

  Ziraat bankasının şu an ki oranları 2,27 oda maaş müşterilerine veriyorlar. Gerçi tüm bankalar içinde büyük bir faiz lobisi var. Yükseltebilseler iki katı yaparlar.

 4. Halit GÜNAYDIN says

  Ziraat bankasında ihtiyaç kredisi almıştım. Daha ilerleyen günlerde işlerim bozulunca ödemelerde sıkıntı yaşadım. Banka ile yaptığım görüşmede özel bir yapılandırma yaptılar ve beni bu dertten kurtaracak bir çözüm buldular. Teşekkürlerimi bir kere daha iletiyorum. Ziraat bankası gerçekten hizmet için var olan bir banka

 5. Zehra TOMRUK says

  Ziraat Bankası Kredi hesaplaması şu an için en uygun kredi bence. Sitelerde gezdim, bankaların tek tek ödemelerine baktım en uygun ve en düşük ödemeler Ziraat BANKASINDA olduğunu gördüm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.