Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

0

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Bütün bankalarda olduğu gibi ziraat bankası da esnek çalışma saatlerine sahip değildir. Bu sektörde neredeyse bütün bankaların çalışma saatleri birbiri ile eşdeğerdir. Öğle saatlerinde çalışmaya ufak bir ara verilir. T.C Ziraat Bankası çalışma günleri pazartesinden cumaya kadardır. Öğleden önce çalışma saatleri sabah saat 09:00 da başlamakta olup saat 12:30 da öğle arası için mola verilmektedir. Bir saatlik molanın ardından saat 13:30 da öğleden sonra mesaisi başlar ve saat 17:30 a kadar çalışma devam eder.

 

Bankalarda sıra olduğunu unutmamız gereken bir noktadır. Öğle saatine yarım saatten az kalmış ise işleminizi büyük bir ihtimalle yetiştiremezsiniz. Bu sebeple bankaya öğleden sonraki çalışma saatlerinde gitmeniz kapıda boş yere vakit kaybetmenizi engelleyecektir.

 

17:30 da mesai sonu veren Ziraat Bankasındaki acil işlerini halletmek için mobil uygulamasını veya internet şubesini tercih edebilirsiniz. Bu saatten sonra başka bir ziraat bankası hesabına, kendi hesabınızdaki bakiyeden havale yapabilirsiniz. Başka banka hesaplarına yapacağınız EFT ödemeleri talimat olarak geçer ve bir sonraki iş gününe sarkar.

 

Bu çalışma saatlerinin dışında bankaya ait olan ATM leri kullanarak neredeyse bütün bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.