Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

0

Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Yüksek limitli ticari kredi kartı esnaflara ve KOBİ’lere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarında limitleri dahilinde nakit avans kullanılabilmesi, yaptıkları harcamalar için bir ay veya gerçekleştirdikleri taksit miktarı kadar zaman kazanılması ve yapılan harcamalardan puan kazanılması ticari kredi kart kullanıcılarının faaliyetlerinde kendilerine büyük destek olmaktadır. Ticaret ile uğraşan kişiler aylık maaşlı olarak çalışanlar gibi düzenli bir gelir sahibi olmadıkları için kredi kartına duydukları ihtiyaç görece olarak maaşlı çalışanlardan fazla olmaktadır. Gerçekleştirilmesi gereken ödemelerin zamanında yapılarak faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanabilmesi için ticari kredi kartlarından beklentileri yüksek olan ticaret erbaplarına bankalar gereken önemi vererek ekonominin canlandırılmasına katkı sağlamaya devam etmektedir. Esnaf ve KOBİ’lerimiz için bankaların sunduğu ticari kredi kartı ürünlerini tanıttığımız bu yazımızda yer alan bilgilerle sizlere yüksek limit sunacak bankaların değerlendirmesini yaparak en cazip fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ticari işletmeler yaygın olarak kredi kartı kullanımı gerçekleştirmektedir. Nakit taşıma problemini ortadan kaldıran ticari kredi kartları kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamasının yanı sıra zamanı gelen ticari ödemelerde kullanılarak 1 ay daha vade kazanılmasını sağlar. Nakit avans özellikleri de bulunan ticari kredi kartlarına sahip olmak için KOBİ ve Ticari Bankacılık hizmeti veren bankalara kredi kartı başvurusu yapılması gerekmektedir. Bankalar tarafından genel olarak talep edilen;

 • İmza Sirküleri,
 • Vergi Levhaları,
 • Oda Kayıt Belgeleri,
 • Ticari Sicil Gazetesi,
 • Mali Tablolar

Evrakların teslim edilmesi ile birlikte ticari kredi kartı sahibi olunabilmektedir. Ticari kredi kartları için genel olarak banka şubelerine başvuruda bulunmak gerekmekte olup bazı bankalar internet üzerinden başvuru kabul etmektedir. Tüm ticari işlemlerde bankaların büyük önemi bulunması nedeniyle banka şubelerine giderek vadeli/vadesiz hesap açılımı ile birlikte ticari kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek akıllıca bir seçim olacaktır.

Ticari Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Ticari kredi kartları için limit belirleme işlemleri bireysel kredi kartları ile benzer şekilde gerçekleştirilmektedir. Ticari kredi kartı için gerekli evraklar arasında yer alan;

 • Ticari işletme mali tabloları,
 • Ticari işletme sahibi kredi notu,
 • Ticari işletme mal varlığı

Gibi çeşitli etmenler analiz ederek ticari kredi kartlarında limit belirlemesi yapılmaktadır.

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Yüksek limitli ticari kredi kartı ihtiyaçlarınıza cevap vermesi açısından ticari kredi kartı edinebileceğiniz bankaların listesini yazımıza ekleyerek en iyi ticari kredi kartı seçimi için gereken tüm bilgileri sizlere sunuyoruz. Seçeceğiniz bankanın sadece limiti değil size sağladığı yan hakları da değerlendirerek ticari kredi kartı kullanımından elde edeceğiniz avantajları artırabilirsiniz.

 • Akbank: İşyeri harcamalarınızı yaparak bol bol Chip-Para kazanabileceğiniz Axess Business Kredi Kartına yıllık 135 TL kart aidatı ödemeniz halinde sahip olabilirsiniz. Limit artırma ve limit düşürme opsiyonlarını kullanmanıza olanak tanıyan Axess Business Kart’ın asgari ödeme tutarı yüzde 5 olarak belirlenmektedir.
 • Halk Bankası: Paraf Business Kart ile işyeri harcamalarınızda size destek ticari kredi kartına sahip olmanızı sağlayan Halkbank, kampanyaları ile kullanımında size cazip avantajlar sunmaktadır. Ticari işletmelere sunulan yüksek limitli kredi kartları arasında yer alan Paraf Business Kartı tüm ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz.
 • Yapı ve Kredi Bankası: World Business Kredi Kartını ticari işletmelerin kullanımına sunan Yapı ve Kredi Bankası, harcamalarda sunduğu bol Worldpuan ve farklı pek çok avantajlarla kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. World Dünyasının avantajlarından faydalanmak için yıllık 135 TL kart kullanım ücreti ödemeniz yeterli olacaktır.
 • Vakıfbank: İşletmelerin nakit taşıma zorunluluğuna son veren Vakıfbank BusinessCard nakit avans, taksitli alışveriş, komisyonsuz fatura ödeme ve daha pek çok ayrıcalıklarla Vakıfbank şubelerinde başvurularınızı beklemektedir. BusinessCard yıllık kart ücreti 67 TL olarak belirlenmiştir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.