Yerli Otomobil TOGG Üretimine 5 bin Kişi İstihdam Edilecek! Hemen Başvuru Yapın!

0

Yerli gurur kaynağımız TOGG (Türkiye Otomobil Girişim Grubu) için ülkemizde 5 bin kişi istihdam edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gurur kaynağımız olarak adlandırdığı TOGG’un üretimi için istihdam edilecek olan personellerin tamamı Türk vatandaşı olacak. Bu da ülkemiz için ne kadar önemli bir kaynak olacağının tekrar tekrar altını çizen ayrı bir çalışma olacak. Bu deyişle hem ülkemize döviz ve yerli otomobil kaynağı hem de iş gücü kaynağı oluşturacağının en büyük nişanesi olacak. Gelecek dönemde daha fazla personele ihtiyaç duyacak olan TOGG için şu aşamada 5 bin kişilik istihdam yeterli olacak.

Fabrika inşaatında çalışacak 5 bin kişinin istihdamı açısından iyi olacağını düşündüğünü belirten Metin Kalman, “Gemlik halkına çok faydası var. İnşallah topluma ve halkımıza faydası olur. Ayrıca Türkiye’nin ilk otomobil fabrikasının Gemlik’te açılmasına da çok sevindik. Gençlik için, gelecek için iyi bir iş ortamı oldu. Gemlik zaten tanınan bir ilçedir. Otomobil fabrikasının da buraya kurulmasından dolayı gurur duyuyoruz. Fabrikada 5 bin kişinin çalışacak olması da çok güzel bir durum. Seviniyoruz, mutluyuz” diye konuştu.

‘İşçilerin Gemlik’ten Alınmasını İstiyorum’

İnşatta 5 bin kişinin çalışacak olmasının Gemlik için çok güzel bir haber olduğunu vurgulayan Su Solmaz, “Yerli otomobil fabrikasının kurulması Gemlik’e de yararlı olacak. Fabrikada çalışacak olan 5 bin kişinin Gemliklilerden olmasını istiyorum. Çünkü etrafımızda iş arayan tanıdıklarımız var. Çalışacak olan kişiler Gemlikli olursa ilçemiz adına da faydalı olacak. Çalışan kişiler parasını Gemlik’te harcayacak olduğu için ilçemizde de güzel bir ekonomi sağlanacak. Ben işçilerin Gemlik’ten alınmasını istiyorum” şeklinde konuştu. Fabrikanın açılmasıyla Gemlik’in daha fazla gelişeceğini belirten Emrah Çelik, “En azından Gemlik biraz daha gelişecek. Nüfus kalabalığı biraz daha fazla olacak. Gemlik’in nüfusu zaten yeterince kalabalıktır. İşsiz olan gençlerimiz iş bulabilecek. Gemlik biraz daha kalkınacak. Hayırlısı olsun. Çevremizde iş arayan arkadaşlarımız var. Açıldığı zaman başvuru yapacaklar” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.