TÜGİAD’ın İlk Kadın Başkanı Nilüfer Çevikel Olacak

0

Türkiye Genç İş Adamları Derneği’nin (TÜGİAD) ilk kadın başkanı iş insanı Nilüfer Çevikel olacak. İstanbul Conrad Otel’de bir araya gelen TÜGİAD kullanıcılarının ortak teklifi ile mevcut Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu’nun görev zamanınin tamamlanmasının daha sonra yıl sonunda düzenlenecek genel kurulda Nilüfer Çevikel’in genel başkanlığında yola devam edilmesi hakkında görüş birliğine varıldı.

Türkiye’nin ilk ulusal ve tek ülkeler arası genç iş kişileri derneğinin, ilk kadın başkanı olacağını söyleyen Çevikel, “TÜGİAD’ı bayanların sesinin daha gür çıktığı projeleriyle üyelerine ve Türkiye’ye daha da fazla katkı sağlayan bir konuma yükselteceğiz” dedi.

‘Benim için büyük onur’

Kendisine gösterilen teveccüh ve desteğin çok büyük bir değer taşıdığını ifade eden Çevikel, “Emek verdiğimiz, yıllardır içinde yer aldığımuz derneğimizi, daha da güçlenerek, içinde kadın iş kişilerımızın daha da yoğun katılım gösterdiği bir yapı haline getirmeyi arzuluyorum” açıklamasını yaptı. Çevikel, “Halihazırda TÜGİAD üyesi olup da TÜGİAD’a genel başkanlık yapamayacak bir dostumız yok. Bu görev bana önerildiğinde başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu’na ve beni arayan dostlarıma bunun benim için bir onur olduğunu belirttim. Ben bu yola evvel Allah’ın izni, sonra da sizlerin desteği ile çıkıyorum. İnşallah TÜGİAD’ı daha da iyi yerlere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

60 milyar dolarlık ticaret hacmi var

850 üyeleri yer aldığınu kaydeden TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, “İçinde yer aldığımuz zorlu zamanda başkanlık bana nasip oldu. Biz de görevimizi yönetim kurulundaki dostlarımızla beraber En kaliteli biçimde yerine getirmek için gayret ettik” dedi. 60 milyar dolarlık bir ticaret hacmini temsil eden TÜGİAD’ın yarışma ve rekabet ile zaman kaybetmemesi gerektiğine inandıklarını söyleyen Şohoğlu, “Gönül rahatlığı ile söylemek istiyorum ki benim bayrağı devredeceğim kişi Nilüfer Çevikel’dir. Bu bayrağı Çevikel’e şube ve kurul başkanlarımızın ve değerli üyelerimizin teveccühü ile teslim etmek istiyoruz. Bizler aldığımız bu ortak kararı imzalayarak Genel Kurulumuza sunacağız. Tabii ki nihai kararı TÜGİAD’lılar verecektir. Nilüfer Hanım’a şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Nilüfer Çevikel Kimdir?

Leave A Reply

Your email address will not be published.