TEB Kredileri

0

TEB Kredileri

TEB, maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşların, en çok tercih ettiği bankaların başında gelmektedir. Avantajlı kredi seçenekleri ve sağladığı ödeme kolaylıkları nedeniyle TEB, güvenilir bankalardan biri olarak günümüze kadar gelmiştir.

Bankalar günümüzde yalnız kredi olanakları için kullanılmamaktadır. Bankaların, günlük hayatımızın pek çok yerinde etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte vatandaşlar, güveneceği banka arayışına ağırlık vermektedir. Bu önemli kararı vermeden önce, her banka türünün kredi seçeneklerini detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. TEB kredileri de, vatandaşlara büyük avantajlar sağlayan kredilere sunan bankalardan biridir.

TEB İhtiyaç Kredisi

TEB, müşterilere hızlı ve pratik ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır. Çok kısa bir sürede sahip olabilceğiniz TEB ihtiyaç kredisi ödemeleri ise son derece kolay gerçekleşmektedir. TEB şubelerinden yapacağınız TEB ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeler sırasıyla şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Çalışan vatandaşların güncel gelir belgesi veya maaş bordrosu
 • Eğer başvuran kişi serbest meslek sahibiyse işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil belgesi

Bu belgeler ile TEB şubelerini ziyaret ederek kısa sürede kredi sahibi olabilirsiniz. İhtiyaç kredisi sahibi olmak için bir diğer seçenek ise CepteTEB uygulamasını kullanmaktır. CepteTEB ile dakikalar içinde aynı krediye sahip olabilirsiniz.

Bu yöntem ile sahip olacağınız kredide 3 aydan 36 aya varan vade seçeneklerine sahip olabilirisiniz. Ayrıca, TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları, alacağınız tutardan bağımsız olarak %2,79 olmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda, ödeyeceğiniz tutarı kendiniz hesaplayabilirsiniz.

TEB Konut (Ev) Kredisi

Ev sahibi olmanın büyük önem arz ettiği dönemde, konut kredilerine olan talep giderek artmaktadır. TEB’in bu konuda müşterilerine sağladığı kredi imkânı oldukça avantajlıdır. Konut kredisi için TEB’e başvurmak isteyen müşterilerin, bunun için şubeye kadar gelmesine gerek yoktur. Müşteriler, internet üzerinden veya telefon bankacılığı hizmeti ile başvuruda bulunabilmektedir. TEB konut kredisi başvurusu için istenen belgeler:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Güncel gelir belgesi
 • Serbest çalışanlar için vergi levhası

Başvuru sonucunda kredi almaya uygun görülen müşterilere verilebilen kredinin üst limiti 100.000 Türk Lirası değerindedir. Aldığınız kredi için 60 aya varan vade seçenekleri de sunulmaktadır. Son olarak, piyasadaki faiz oranlarına kıyasla son derece makul rakamlar ortaya koyan TEB konut kredisi faiz oranları %2.58’ den başlamaktadır. Ancak yine de, TEB konut kredisine dair daha detaylı bilgi almak isteyen müşterileri, TEB şubelerini ziyaret etme, telefon bankacılığı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birini kullanabilir.

TEB 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi

TEB’den alacağınız araç kredisi, birçok fırsatı da beraberinde getirmektedir. Araba almak isteyen müşterilere, kolay bir şekilde kredi sağlayan banka, müşteriyi yormayan ödeme planları ile uzun vadeli rahatlık sağlamaktadır. TEB sıfır araç kredisi başvurusu için tarafınızdan istenen belgeler sırasıyla şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Güncel gelir belgesi veya maaş bordrosu
 • Eğer başvuran kişi serbest meslek sahibi ise son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi
 • Alınacak aracın proforma faturası

Bu belgelere sahip olan vatandaşlar kısa sürede TEB’den taşıt kredisi sahibi olabilir. Taşıt kredisi almasında bir mani görülmeyen müşteriler, maksimum 20.000 Türk Lirası değerinde kredi desteğine sahip olabilir. Bu kredi miktarının ödemesi için müşteriye tanınan vade süresi en fazla 48 ay olabilmektedir. Ödeme planının oluşması için gereken TEB sıfır araç kredisi faiz oranı sabit ve %2.65’ tir.

TEB 2. El Araba (Otomobil) Kredisi

Güncel piyasa durumu ve döviz kurunun gelişimiyle birlikte, ikinci el araç sahibi olmayı tercih eden hatırı sayılır bir kitle oluşmaktadır. Sıfır araç sahibi olmak yerine ikinci el araç sahibi olmayı tercih eden vatandaşlar, bu harcamaları için de kredi desteğine ihtiyaç duyabilir. İkinci el araç satın almak isteyen vatandaşların, kendisine en uygun kredi imkânlarını bulabileceği bankalardan biri TEB’ dir.

Vatandaşların TEB’ den alacağı sıfır araç kredisi ile ikinci el araç kredisi arasında çok az nüans farkları bulunmaktadır. Araç sahibi olmak isteyen vatandaşların, temel olarak aynı başvuru yöntemlerini uygulaması gerekmektedir. TEB ikinci el araç başvurusu için gerekli belgeler sırasıyla:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Güncel gelir belgesi
 • Vergi levhası
 • Alınacak aracın proforma faturası
 • Alınacak ikinci el aracın ruhsat fotokopisi

Ayrıca, ikinci el araçların alımında alınacak aracın yaş sınırlaması 5’ tir. Bunun dışında müşterilerin bilmesi gereken en önemli şey, TEB 2. El araba kredisi faiz oranlarının, sıfır araba kredisi faiz oranıyla aynı olarak %2.65 olduğudur.

TEB Ticari Kredi

TEB ticari kredisinden faydalanmak isteyen iş sahibi vatandaşların yararlanabileceği birçok kredi türü bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla:

 • Nakdi krediler
 • Gayrinakdi krediler
 • AFD enerji kredisi
 • Arena sıfır faizli teknoloji kredisi
 • Exim bank kredileri
 • Hazine müsteşarlığı destekleri
 • KOSGEB destekli krediler kredi garanti fonu paketi
 • Kredi garanti fonu işbirliği
 • Esnafa hoş geldin paketi

TEB müşterilerinin, TEB ticari kredi başvurusunda bulunmadan önce, hangi kredi türüne sahip olmak istediğine karar vermesi gerekmektedir. Ticari kredilerinin geri ödemesine dair her bilgi, değişkendir. Bu nedenle TEB ticari kredi faiz oranlarına dair sabit bir rakam bulunamamaktadır. Bunun en büyük nedeni, ticari kredilerin, işletme sahiplerinin yararlandığı bir kredi türü olmasıdır. Her işletmenin, dönemsel olarak ihtiyaç duyduğu kredi desteği miktarı ve bu kredi tutarını ödeyebileceği zaman aralığı değişiklik gösterdiği için gereken hesaplamalar, durum bazında yapılmalıdır. Bu nedenle, TEB ticari krediye uygun genel geçer kurallar yer almamaktadır.

Ancak yine de, TEB ticari kredilere dair detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların, TEB şubelerini ziyaret etmesi veya TEB resmi internet sitesine giriş yapması gerekmektedir.

TEB KOBİ Kredisi

KOBİ’ler, yeni iş kolları deneyen girişimci meslek gruplarını kapamaktadır. Ülkemizde giderek sayısını arttıran KOBİ’ler için sık sık maddi desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Kendi iş yerini açmak isteyen vatandaşlar, zaman zaman büyük meblağlara ihtiyaç duyabilir. Böyle zamanlarda KOBİ’lerin yapması gereken, TEB’in KOBİ kredilerine başvurmaktır. TEB KOBİ kredisi faiz oranları ile piyasadaki diğer kredi türlerine göre birçok avantaj barındırmaktadır.

TEB KOBİ kredisi faiz oranlarıyla bile, diğer bankaların KOBİ kredilerinden ayrılarak öne çıkmaktadır. Her türlü hesaplamanın esnek ve değişken olduğu KOBİ kredilerinde, başvuru işlemi de oldukça pratiktir. TEB KOBİ kredisi başvurusu için, TEB şubelerine kadar gelmenize gerek yoktur. TEB KOBİ kredisine sahip olabilmek için, CepteTEB uygulamasını kullanmanız veya telefon bankacılığını kullanarak KOBİ kredisinden yararlanmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

CepteTEB uygulaması ile yapacağınız başvuru işlemi sonucu, dakikalar içinde TEB KOBİ kredisi sahibi olabilirisiniz.

Kredi desteğine sahip olmak isteyen vatandaşların, bu kredi türlerini ve spesifik olarak kredilerin getirdiği özellikleri çok iyi bilmesi gerekmektedir. Vatandaşlar, ancak bu şekilde sağlıklı bir karar vererek kredi sahibi olabilir. Kredi desteği almak için TEB’i tercih ettiğiniz takdirde bilmeniz gereken bilgileri sizlerle paylaştık. Sıra seçenekleri değerlendirip karar vermeye geldi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.