Otomobil

Son dakika haberleri | Erdoğan: Tehdit, şantaj dilinin fayda sağlamayacağı anlaşılmalıdır (1)

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa Birliği’nin (AB), Türkiye‘yi kendinden uzaklaştıran stratejik körlükten bir an evvel kurtulmasını ümit ediyoruz. Tehdit, şantaj dilinin hiçbir fayda sağlamayacağı artık anlaşılmalıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 12’inci Büyükelçiler Konferansı’na katıldı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin getirdiği avantajları en verimli biçimde kullanarak koronavirüs sürecini yönelttiklerini sözlerine ekledi Erdoğan, “Muhalefetin bizi çekmek istediği tuzağa düşmedik. Yalnızca sınırlar içinde değil, yurt haricinde yer alan kişilerımızı da sahipsiz, çaresiz bırakmadık. Sizlerin ve personellerinizin muhteşem çabalarıyla, yurt haricinde zor durumda kalan vatandaşlarımıza devletimizin yardım elini uzattık. 141 ülkeden 100 binden çok vatandaşımızı ailesiyle buluşturduk” dedi.

‘MÜJDELİ HABERLER ALACAĞIMIZI ÜMİT EDİYORUM’Erdoğan, haklı yerine güçlüyü, çoğunluk yerine bir avuç azınlığı, fakir yerine zengini koruyan mevcut küresel sistemin devam etmesi mümkün olmadığını vurgulayarak, “Ülkemizin yeni dönemin kurucu iradelerinden olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Doğu Akdeniz‘deki her türlü gelişmenin yükünü taşıyan ülkemizin, tamamen doğal kaynaklar söz konusu olduğunda yok sayılmasına tabiki rıza gösteremezdik. Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın provokasyonlarına rağmen Doğu Akdeniz meselesinde daima sabırlı, soğukkanlı davrandık. Bu meselede haklı olmanın özgüveniyle hareket ediyor, müzakere masasından asla kaçmıyoruz. Avrupa Birliği’nin, Türkiye’yi kendinden uzaklaştıran stratejik körlükten bir an evvel kurtulmasını ümit ediyoruz. Tehdit, şantaj dilinin hiçbir fayda sağlamayacağı artık anlaşılmalıdır. Karadeniz’de keşfettiğimiz 405 milyar metreküplük tamamen doğalgaz rezervi bu doğrultudaki irademizi daha da kuvvetlendirmiştir. İnşallah Doğu Akdeniz’deki araştırma faaliyetlerinden de yakın zamanda müjdeli haberler alacağımıza inanıyorum” diye konuştu. ‘İŞGAL BİTENE KADAR MÜCADELE BAYRAĞI İNMEYECEK’Erdoğan, Azerbaycan topraklarının işgal edilmesine sessiz kalmadıklarını söyleyerek, “28 yıl süren bu acımasız işgale Minsk üçlüsü çözüm üretmedi, hep oyalamaca. Çünkü çözüm üretmek gibi bir dertleri yoktu. Şimdi Azeri kardeşlerimiz kendi göbeklerini kendi kesti ve işi bitirdi. Şuşa’nın işgalden kurtarılmasıyla sevincimiz ve umutlarımız artmıştır. Karabağ’daki işgal bitene kadar mücadele bayrağı inmeyecektir” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin sınır dışı ettiği yabancı terörist savaşçıların Batılı ülkelerde elini kolunu sallayarak eylem yapmalarını anlayamadıklarını söyleyen Erdoğan, “İslam düşmanlığıyla mücadele etmek, hem inancımızın hem de yurt haricindeki vatandaşlarımıza karşı sorumluluğumuzun gereğidir” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu