Son Dakika: Benzinin litre fiyatına 19 kuruş zam geldi

0

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) edinilen bilgiye göre; benzinin litre fiyatına 19 kuruş zam geldi. Fiyat artışı bu gece yarısından bu yana pompaya yansıyacak.

EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre; 12/11/2020 tarihinden bu yana geçerli olmak üzere; Benzinde 19 kuruş/LT pompa satış fiyat aralıklarına yansıyacak biçimde artış olmuştur.” denildi.

BENZİNE SON 1 HAFTADA 36 KURUŞ ZAM GELDİ

Bunun yanı sıra 4 Kasım’da yapılan açıklamada da benzinin litre fiyatına 17 kuruş zam yapıldığını duyurulmuştu. Böylece benzine son 1 hafta içerisinde 36 kuruş zam yapılmış oldu.

ZAM SONRASI BENZİN FİYAT ARALIKLARI NE KADAR OLACAK?

Bu fiyat artışıyla, Ankara’da ortalama 6,81 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,77 liradan 6,96 liraya, İzmir’de 6,83 liradan 7,02 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYAT ARALIKLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyat aralıkları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyat aralıklarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma neticesinde dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebiyle şirketler ve kentlere göre ufak değişiklikler gösterebiliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.