SGK Günde İki Saat Çalışana 1200 TL Maaş Ödeyecek! Hemen Başvuru Yapın!

0

Türkiye’de Korona virüs salgını sonrasında milyonlarca kişi işsiz kalmıştı. Özel sektörde çalışmakta olan hizmetli sınıfındaki çalışanlar, garsonlar, ağır beden işçileri ve benzeri sektör çalışanları hiçbir açıklama yapılmaksızın iş sözleşmeleri sonlandırılmıştı. Ama SGK’dan öyle güzel bir teklif geldi ki! Sadece evden çalışarak aylık 1200 TL maaş alabilmek artık mümkün hale geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bazı özel sektörler için gerekli olan paketleme eksiğini giderebilmek ve vatandaşlarımızın gelir elde edebilmelerine olanak sağlayabilmek adına önemli adımlar atıldı. Yüz binlerce vatandaşımızın evden sadece günlük 2 saat çalışarak 1200 TL maaş alabilmeleri mümkün hale gelecek. Bu uygulama ilk defa SGK tarafından başlatılacak, geçmiş dönemlerde özel sektörde benzeri uygulamalar başlatılmış olsa da herhangi bir sosyal hak tanınmıyordu.

Ama sadece SGK’ya özel olarak başvuru yapmış olan bazı vatandaşlarımız bu uygulamadan hızlı bir şekilde yararlanabilecek. Başvuru yapmamış, haberi olmayan vatandaşlarımız ise en yakın SGK il/ilçe müdürlüğünü ziyaret ederek gerekli başvuruları yapmaları durumunda hızlı bir şekilde evde paketleme işine kabul edilebilecekler.

Kimler Evde Paketleme İşine Başvuru Yapabilir?

Son 60 gün içerisinde işsiz kalmış olan tüm Türk vatandaşları evde paketleme işine başvuru yapabilirler. Evde paketleme işi hem özel sektörde hem de devlet içerisinde oldukça önemli bir iş gücü. Kargo ve benzeri ürünlerin paketlenerek transfere hazır hale getirilmesi ciddi boyutta bir iş gücü gerektirdiği için SGK bu anlamda sadece evden 2 saat çalışarak aylık 1200 TL maaş alabilmelerini mümkün hale getirdi.

Evde Paketleme İşine Nasıl Başvuru Yapılır?

Evde paketleme işine başvuru yapabilmek için öncelikle son 60 gündür işsiz olmanız gerekmektedir. Bu şartı karşılayan tüm Türk vatandaşları en yakın SGK il/ilçe müdürlüklerini ziyaret ederek gerekli başvuruları yapabilirler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.