BankalarKrediler

Şekerbank Kredileri

ŞEKERBANK 

Şekerbank; 1953 yılında, Eskişehir’de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından Pancar Kooperatifi Bankası ismiyle kurulmuştur.

Şekerbank Kredileri

Günümüzde, bankaların finansal faaliyetler üzerindeki etkileri hayli fazladır. Kişisel yaşantısında maddi yetersizlikler çeken vatandaşlar, çareyi bankalara başvurmakta bulmaktadır. Vatandaşa maddi destek sağlayan onlarca aktif banka bulunmaktadır. Vatandaşlar, genellikle bu bankalar arasında en avantajlı kredi seçenekleri sunan bankayı tespit ederek gerekli başvurularda bulunurlar.

Bankalara duyulan bu ihtiyaç arttıkça, bankalar sahip oldukları kredi seçeneklerini arttırmakta ve geliştirmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen bankalardan biri olan Şekerbank’ın, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunduğu kredi seçeneklerini öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Şekerbank’ın bünyesinde bulunan birbirinden farklı kredi türlerini detaylıca öğrenerek, ihtiyaç halinde yararlanabilirsiniz. Şekerbank kredilerine göz atmak için okumaya devam edin.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, vatandaşların en çok yararlandığı kredi türlerinin başında gelmektedir. Bankaların, zaman içinde sahip olduğu, spesifik ihtiyaçlara yönelik kredi seçeneklerinin yanında ihtiyaç kredisi, her türlü ihtiyaç için yararlanabileceğiniz bir kredi türüdür. Ev, okul ödemeleri için, tatil masrafları için veya düğün telaşı için yetersiz hissettiğiniz anlarda Şekerbank’ın ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz.

Şekerbank’ın ihtiyaç kredisinden yararlanmaya karar vermeden önce, alacağınız kredinin faiz oranları, vade sayıları gibi detayları bilmeniz gerekmektedir. Şekerbank ile sahip olacağını ihtiyaç kredisine uygulanan Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranı sabit ve %3.09’dur. Şekerbank’tan alacağınız ihtiyaç kredisinin, diğer bankalardaki ihtiyaç kredilerinden en büyük farkı, herhangi bir üst limiti bulunmamasıdır. Bu sayede, dilediğiniz miktarda krediyi Şekerbank ile temin edebilirsiniz. Üstelik sahip olduğunuz bu krediyi geri ödemek için 60 aya varan vade seçeneklerine de sahip olursunuz.

Şekerbank’ın kredi seçeneklerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu için 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya Şekerbank internet sitesini ziyaret edebilir.

Şekerbank Konut (Ev) Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği kredi türlerinden olan konut kredisi, her bankada farklı özelliklere sahiptir. Vatandaşların bu noktada, en avantajlı konut kredisine yönelmesi gerekmektedir. Şekerbank konut kredisi, ödeme planı son derece esnek olan az sayıdaki kredilerden biridir.

Şekerbank ile sahip olacağınız konut kredisindeki bir diğer belirgin özellik vade sayılarında kendini gösterir. 10 yıla varan vade seçeneği bulunduran kredi, müşterilere geniş bir ödeme aralığı sunmaktadır. Alacağınız bu kredi tutarına uygulanan Şekerbank konut kredisi faiz oranı %2.95’tir.

Şekerbank konut kredisinin üst limiti, satın alacağınız evin değerinin %80’ine tekabül etmektedir. Ekspertizler tarafından fiyat biçilen ev için, bu doğrultuda kredi miktarı belirlenir. Ancak, aldığınız konut kredisinin ödemesinin 36 ayı aşması durumunda, ek faiz uygulanmaktadır. Bankanın konut kredisine dair daha detaylı bilgi almak isteyen ve başvuruda bulunmak isteyen müşterilerin, Şekerbank konut kredisi başvurusu için şubeleri ziyaret etmesi tavsiye edilir.

Şekerbank 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi

Şekerbank araç kredisi, araç sahibi olmak isteyen Şekerbank müşterilerini sıklıkla tercih ettiği bir kredidir. Kolay ödeme imkânları sayesinde vatandaşları kısa sürede araç sahibi yapan kredi, pek çok avantaja sahiptir. Şekerbank ile sahip olacağını taşıt kredisine, banka tarafından yalnızca %2,99 oranında faiz uygulanmaktadır. Şekerbank sıfır araç kredisi faiz oranları, piyasadaki diğer araç kredisi faiz oranlarına göre oldukça düşüktür. Üstelik ödeme aşamasında 48 aya varan vade imkânı bulunmaktadır. Şekerbank’ta, taşıt kredisine sahip olmak için kefil şartı bulunmamaktadır.

Şekerbank taşıt kredisine başvurusunda sahip olmanız gereken belgeler:

 • Şekerbank taşıt kredisi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Başvuran kişiye ait gelir belgesi
 • Çalışan vatandaşlar için güncel maaş bordrosu
 • Serbest çalışanlar için vergi levhası veya ticaret sicil gazetesi
 • Proforma faturası

Bu beleğeler ile Şekerbank şubelerini ziyaret ederek gerekli başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Değerlendirmeler sonucunda, kredi almanızda bir mani görülmezse banka yetkilileri sizinle iletişime geçecektir.

Şekerbank 2. El Araba (Otomobil) Kredisi

Şekerbank 2. el araba kredisi, sıfır araç kredisinden birkaç farklılığa sahiptir. Araç sahibi olmak için aldığını krediye uygulanan Şekerbank 2. El araba kredisi faiz oranları ve vade sayısı, sıfır araç için aşacağınız araç kredisiyle aynıdır. Ancak ikinci el araçlarda 15 yaşa kadar araçlar kredilendirilmektedir.

Aynı şekilde ikinci el otomobil kredisine sahip olmak için yapacağınız Şekerbank 2. El araba kredisi başvurusunda istenen belgeler:

 • İkinci el araç kredisi başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuran kişiye ait gelir belgesi
 • Güncel maaş bordrosu
 • Satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi

Bu belgelere sahip olan bireyler, ikinci el araç kredisi için Şekerbank’a başvuruda bulunabilir. Bireylerin, bu başvuruyu gerçekleştirebilmesi için Şekerbank şubelerini ziyaret etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda 0850 222 78 78 numarasını tuşlayarak çağrı merkezinden veya Şekerbank internet sitesi üzerinde yer alan bilgilerden de yararlanabilirsiniz.

Şekerbank Ticari Kredi

İşletme sahibi olan bireylerin de, zaman zaman kredi desteğine ihtiyacı olabilir. Böyle durumlarda bir işletmenin sahip olabileceği en avantajlı kredi türü ticari kredidir. Özellikle Şekerbank’ın ticari kredi seçenekleri, müşterilere kolay ödeme seçenekleri sunmaktadır. Şekerbank ticari kredi ile sahip olduğunuz tutarı, 60 aya varan vadelerle ve her ay, 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık dönemlerde ödeyebilirsiniz. Şekerbank ticari kredi faiz oranları, ticari kredinin türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Şekerbank ticari kredi başvuruları, Şekerbank’ta bulunan diğer kredi türlerine göre çok daha kolaydır. Şekerbank’ın internet sitesinde bulunan başvuru formu sayesinde anında başvuruda bulunabilirsiniz. Şekerbank ticari kredi başvurusunda sizden istenen bilgiler sırasıyla şunlardır:

 • TC kimlik numarası
 • Vergi kimlik numarası
 • Ad soyad
 • Cep telefonu
 • E- posta
 • İl
 • İlçe
 • Talep edilen ticari kredi türü
 • Talep edilen tutar
 • Yıllık gelir
 • Güvenlik kodu

Formda bulunan bu bilgileri doldurarak kısa sürede Şekerbank ticari kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Saniyeler içinde tamamlayabileceğiniz başvuru sonucunda verilen karar, yine çok kısa bir süre içerisinde tarafınıza bildirilir. Şekerbank ticari krediye sahip olup olamayacağınızı, yine Şekerbank internet sitesi üzerinden sorgulatarak öğrenebilirsiniz.

Şekerbank KOBİ Kredisi

Şekerbank KOBİ Kredisi, girişimcilik alanında faaliyet gösteren vatandaşların kullanabileceği bir kredi türüdür. Son derece kolay bir şekilde sahip olunabilen Şekerbank KOBİ kredisinin, birden çok çeşidi bulunmaktadır. Şekerbank KOBİ kredisi türleri sırasıyla şunlardır:

 • Rotatif kredi
 • Spot kredi
 • Taksitli ticari krediler
 • Dövize endeksli krediler
 • Vergili döviz kredileri

Şekerbank’tan KOBİ kredisi almak isteyen vatandaşların, öncelikle bu KOBİ kredisi türlerinden hangisine ihtiyacı olduğuna karar vermelidir. Bu kararı verdikten sonra, vatandaşların ilgili kredinin detaylarını öğrenerek başvuruda bulunması gerekir.

Şekerbank KOBİ kredisi faiz oranları değişikliklere karşı oldukça duyarlıdır. Aldığınız KOBİ kredisine, ödeyeceğiniz taksit tutarına, piyasa durumuna ve vade sayısında kadar her türlü değişkene göre yeniden hesaplanan faiz oranı hakkında sabit bir rakam vermek doğru değildir. Ancak aldığınız bu Şekerbank KOBİ kredisinin ödemeleri, 3 aylık devreler ile yapılmaktadır.

Şekerbank KOBİ kredisi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların, Şekerbank şubelerini ziyaret ederek ilgili başvuru için görevlilerle irtibat kurması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu