Otomobil

Seçimde hile iddialarını sürdüren Trump bu kez anketçileri hedef aldı

ABD’nin mevcut Başkanı Donald Trump seçimlerde hile yapıldığı yönündeki iddialarını sürdürerek bu kez anketçilere yüklendi.

ABD’nin mevcut Başkanı Donald Trump, Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 3 Kasım‘da yapılan ve resmi olmayan sonuçlara göre Demokratların adayı Joe Biden’ın kazandığı seçime yönelik yeni bir değerlendirme yaptı. Trump bu kez anketçileri hedef alarak, “Yalancı anketçiler ABC ve Washington Post seçimden evvel beni Wisconsin’de Biden’ın 17 puan gerisinde gösterdi ve muhtemel bir yasa dışı baskı anketi üretti. Lakin gerçek şu ki seçim gününde yarışta taraflar çok yakındı ve şimdi bu eyaleti kazanmaya hazırlanıyoruz. Böyle birçok içler açısı örnek var” ifadelerini kullandı.

Trump, bazı medya kuruluşlarının Al Schmidt isimli bir Cumhuriyetçiyi kullanarak Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia kentindeki seçimlerde usulsüzlük olmadığını kanıtlamaya uğraştığını iddia etti. “Schmidt dağlar kadar hile ve sahtekarlığı görmeyi reddediyor” diyen Trump, “Kazanan biziz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu