Rusya’nın “Masada istemiyoruz” dediği Türkiye’den karşı hamle geldi: Sahada ve masada Azerbaycan’ın yanındayız

0

Azerbaycan karşısında ağır bir yenilgi yaşayan Ermenistan cepheden çekilerek Dağlık Karabağ‘ı bırakmayı kabul etti ve teslim oldu. Taraflar Rusya’nın da içinde yer aldığı bir anlaşma imzaladı. Anlaşma içerisinde açıklamada yer alan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Dağlık Karabağ’da yalnızca Rusya askerinin yer alacağını açıkladı.

Bu açıklamadan çok kısa süre değerlendirmelerde yer alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye‘nin şimdiye kadar masada ve sahada Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirtti ve bundan sonra da yanında olacağını vurguladı.

Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şu biçimde

“Dün gece ateşkes imzalandı. Bunun nasıl gözetleneceği, denetleneceği konusu var. Bunlar görüşülüyor. Sahada ve masada hep Azerbaycan’ın yanında olduk. Bundan sonra da kardeş Azerbaycan’ın yanında olacağız. Bu Azerbaycan için büyük bir zaferdir.

“7 RAYONUN TAMAMININ AZERBAYCAN’A TESLİM EDİLMESİNE KARAR VERİLDİ”

7 tane rayon işgal altındaydı. Daha evvel farklı formüller vardı. Şimdi sahadaki kazanımların yararlarıyla kısa zaman zarfında 7 rayonun tamamının kardeş Azerbaycan’a teslim edilmesine karar verildi.

“BUNUN BEDELİNİ ÖDETTİRİRLER”

Burada savaşı başlatan Ermenistan’dı. Evvel işgal altında olmayan topraklara saldırdı, daha sonra ise çatışma altındaki sivillere saldırdı. Hem işgalcisin hem de saldırgansın. Bunun bedelini ödettirirler, ödettiler de.

“KIRGİZİSTAN HALKI FETÖ’CÜLERİ MEYDANLARDAN ATTI”

Kırgızistan seçimleri sonrası boy gösteren FETÖ’cülere dikkat çeken Çavuşoğlu, “Seçimlerden sonraki olaylarda ilk boy gösteren FETÖ’cüler oldu. Halk bunu gördü ve meydanlardan FETÖ’cüleri attı” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.