QNB Finansbank Leasing

8

QNB Finansbank Leasing

Bu yazımızda QNB Finansleasing hizmetleri hakkında önemli bilgiler vermek istiyoruz. QNB Finansbank’ın sağladığı leasing uygulamaları ve şartları hakkında yazımızda detaylı bir inceleme sunacağız.

QNB Finansleasing Hizmetleri

QNB finans leasing işlemleri özellikle makine ve teçhizat yatırımları için sermayesi yetmeyen veya öz sermayesini büyük makine yatırımları için kullanmak istemeyen firmalarca tercih edilmektedir. QNB leasing aşağıdaki tipteki ürünlerin leasing ile kullanımına imkan vermektedir.

 • İnşaat makineleri
 • Matal işleme makineleri
 • Güneş ve rüzgar enerjisi gibi enerji verimliliğini arttıran makine ve donanımlar
 • Tıbbı ekipman ve cihazlar
 • Tekne ve deniz araçları
 • Yazılımlar
 • Ofis donanımları
 • Fabrika donanımları
 • Hava araçları
 • Gayrimenkuller
 • Taşıtlar
 • Asansör ve yürüyen merdivenler

Görüleceği üzere qnb finans lease ile ticari amaçla satın alınabilecek her şey ve hatta bazı hizmetler bile kiralanabilmektedir.

Kimlere Leasing Hizmeti Verilmektedir?

QNB finans leasing büyük yatırımcılar veya sanayi firmalarının haricinde özellikle daha küçük ölçekli çalışan firmalara, çiftçilere, doktorlara ve avukatlar gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara leasing hizmeti ile kullanmak istediği donanım ve makineleri sunmaktadır.

Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse. 100.000 TL’lik bir makine teçhizat alımı için 20.000 TL peşinat ve 60 ay vade ile leasing yapılmak istenirse kiralama yapacak firmanın aylık 3.248 TL ödeme yapması gerekiyor. Bu tutara şayet makine ithal edilecekse ithalat masrafları ayrıca ekleniyor. Diğer yandan aynı peşinat ile kiralama süresi 12 aya inince aylık ödenmesi gereken taksitler 8.097 olarak hesaplanıyor.

QNB Finansleasing Avantajları

QNB finans leasing ile çalışarak önemli bazı avantajlar sağlamanız mümkün. Öncelikle kiralamak istediğiniz makine için peşinat ödemeden makine bedelinin tamı için leasing sözleşmesi yapabilirsiniz. Ayrıca sabit kira ödemek yerine değişken kira tutarları ile ödemelerinizi finansal durumunuza göre ayarlamanız mümkün.

Bu konuda QNB Finansleasing müşterilerine alternatif ödeme programları yaparak kiralama maliyetlerini ve aylık taksitlerini müşterilerinin en uygun ödeyeceği şekilde şekillendirebiliyor.

QNB Finansleasing ile kiralama yapmanın başka bir avantajı ise makine teçhizat alımlarında leasing kurumunun alanında profesyonel çalışanlarının sizin satın alma operasyon yükünüzü alması ve satın alma süreçlerinde özellikle ithalat gibi riskli işlemler yapılacaksa bu riskleri sizin adınıza devralması.

8 Comments
 1. Hamiyet İÇLİ says

  Kredi ve Leasing çalışması deyinci Finansbank gelir benim aklıma. Hele şu en para olayından sonra gerçekten bankacılığın zirvesinde hizmet veren bu bankayı takdir ettim. Bankacılık alanında yeni iş kuranların büyük bir kısmı leasing önerileri çok iyi olduğu için Finansbank tercihini kullanıyorlar.

 2. Esra KILIÇ says

  Finansbank kobi kredisi için uygun dediler gittik. Arkadaş öyle şartlar koyuyorlar ki, sanki bizden çekmeyin der gibi. Gidin görün almadan geri geleceksiniz

 3. Sezgin UÇARI says

  finans leasing zor koşulları var ama kabul edildiğinde büyük avantajları da var. Hızlı ve kesintisiz bir ödeme alabiliyorsunuz.

 4. Recep GÖRMEZ says

  Kredi almak bu devirde her baba yiğidin harcı değil. Kardeşim faizler almış başını gidiyor. İki liralık ürünler bile dört lira olmuş. Kredi alıp ödeyenlere helal olsun diyorum.

 5. Zeynep KORKMAZ says

  Gezi teknesi alarak yeni bir yatırım için başvuru yapmıştık. İşimiz onaylandı. Sonra banka bizim için gerekli tüm işlemleri tek kalemde tamamladı. Halen çalışmaya devam ediyoruz yaklaşık iki yıldır tek bir sorun bile yaşamadık

 6. Salih ATMACA says

  Finansbankın ülkemizde yaptığı bankacılık gerçekten örnek teşkil edecek bir şekilde devam ediyor. Her ay bir yenilik ile bizlere hizmet sunuyor. İşyerimiz için yaptığımız tüm çalışmalar da özel imkanlar ile başka bankaların vermediği avantajları bizlere verdi. Teşekkür ediyoruz.

 7. Ali Fuat KEÇELİ says

  Ufak çaplı bir şirketimiz var. Kira giderleri ve belirli alım harcamaları haricinde pek bir masrafımız yok. Finansbank ile yaptığımız çalışmalarda tıpkı sizin yazılarda belirttiğiniz koşullar altında bir çalışma yaptık. Son derece memnunuz. Finansbank şirketimiz için önemli bir adım oldu ve yeni bir şube açmaya karar verdik. Tavsiyem şudur ki Finansbank bu tür konularda çok yardımcı oluyor. Deneyin üzülmezsiniz.

 8. Irmak KARASU says

  Finansbank leasing tam anlamıyla mükemmel biz firmamızı geliştirdik. Çek alımları ve fatura ödemeleri, pos cihazları hepsini kendileri kurdu işler hale getirdi. Finansbank bence en iyi Kobi danışmanlarına sahipler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.