QNB Finansbank Kredileri

0

QNB Finansbank Kredileri

 

QNB Finansbank, ilk olarak Finansbank ismiyle 1987 yılında kurulmuştur. 2016’dan bu yana Katar Ulusal Bankası’na (QNB) bağlıdır ve bu yüzden QNB ismini de almıştır. Bankanın şu anda yaklaşık 650 şubesi bulunmaktadır. Bu yazıda QNB Finansbank kredileri hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

 

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi:

 

QNB Finansbank ile 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç  kredisi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank  ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %2,67’den başlamaktadır. QNB Finansbank ile kullanılabilecek birçok ihtiyaç kredisi çeşidi bulunmaktadır. Bu krediler:

 

 • Bedelli Askerlik Kredisi: En az 1000 TL, en fazla 15.000 TL kredi kullanılabilir. Faiz oranları %2,67’den başlamaktadır. Kefil istenmemektedir. Ödemelerinizi 3 ay erteleyebilirsiniz. Başvurular gişelerden, internet bankacılığından ve mobil bankacılıktan yapılmaktadır. Başvuruda kimlik belgesi, bedelli askerlik talep belgesi ve gelir belgesi istenmektedir.
 • QNB Finansbank Online Kredi: Online olarak sağlanan bu QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için internet bankacılığını veya mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. En az 1000 TL, en fazla 50.000 TL kredi kullanabilirsiniz.
 • Telefon Kredisi: QNB Finansbank çağrı merkezleri üzerinden 7 gün 24 saat boyunca başvuru yapabilirsiniz. En az 1000 TL, en fazla 50.000 TL kredi kullanabilirsiniz.
 • İhtiyaç Kredisi: 3 ay ertelemeli olarak ödeme yapabilirsiniz. En fazla 50.000 TL kredi kullanabilirsiniz. 24 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Başvurular SMS, internet bankacılığı ve QNB Finansbank şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru sırasında kimlik belgesi, ikametgah ve gelir belgesi istenmektedir.
 • Mağaza İçi Kredi: QNB Finansbank’ın anlaşmalı olduğu mağazalardan alışverişleriniz için kredi kullanabilirsiniz. Bilge Adam vb. yerlerde bu krediyi kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi QNB Finansbank şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılığı ve ATM’leri aracılığıyla yapabilirsiniz.
 • Borç Transfer Kredisi: Tüm borçlarınızı tek çatı altında toplamanızı sağlar. 36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.
 • Kamu ve Finansmaaş Kredisi: Kamu çalışanları veya maaşını QNB Finansbank aracılığıyla alanlar 36 ay vadeli ve %2,69 faiz oranlı kredi sunulmaktadır.
 • Erasmus+ Kredisi: Avrupa’da yüksek lisans yapmak için kabul alanlara 1 yıllık yüksek lisans programları için en fazla 64.000 TL, 2 yıllık yüksek lisans programları için en fazla 96.000 TL kredi kullanılabilir.

 

QNB Finansbank Konut (Ev) Kredisi:

 

QNB Finansbank ile birçok konut kredisi çeşidi bulunmaktadır. Bu krediler:

 

 • Standart Konut Kredisi: Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 180 aya kadar vade sağlayabilirsiniz. QNB Finansbank konut kredisi faiz oranları %2,60’tan başlamaktadır. Kredi dört aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle kredi başvurusu yapmalısınız. Krediniz onaylandıktan sonra ekspertiz süreci başlamaktadır. Sonrasında kredi işlemleri tamamlanır ve ipotek sürecine girilir. QNB Finansbank ev kredisi başvurusu için kimlik belgesi, gelir belgesi, başvuran kişinin adına güncel bir fatura ve satın alınacak konutun tapu fotokopisi gerekmektedir. Başvurular QNB Finansbank şubelerinden yapılmaktadır.
 • Evini Değiştiren Konut Kredisi: Evini değiştiren kişilere satın alacağı evin ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi sağlamaktadır. 180 aya kadar vade sağlanmaktadır. Başvurular için Standart Konut Kredisi ile aynı belgeler gerekmektedir.
 • Artan Taksitli Konut Kredisi: 180 aya kadar vade sağlanmaktadır. Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Taksitlerinizi düşük tutarla başlatıp artırarak devam ettirebilirsiniz. Başvuru süreci ve başvuru şekli üstteki seçeneklerle aynı şekilde işlemektedir.
 • Azalan Taksitli Konut Kredisi: 84 aya kadar vade sağlanmaktadır. Sabit faiz oranları bulunmaktadır. Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi yüksekten düşüğe ayarlayabilirsiniz. Başvuru süreci ve başvuru şekli üstteki seçeneklerle aynı şekilde işlemektedir.
 • Peşinatsız %100 Konut Kredisi: Konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar peşinatsız kredi kullanımı sağlamaktadır. 180 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Başvuru süreci ve başvuru şekli üstteki seçeneklerle aynı şekilde işlemektedir.
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi: 120 aya kadar vade kullanılabilir. 24 aya kadar anapara geri ödemesiz seçeneği vardır. Başvuru sırasında satın alınacak ya da yeniden yapılacak olan konutun tapu fotokopisi, risk yapı belgesi, kimlik belgesi, fatura ve gelir belgesi istenmektedir.

 

 

QNB Finansbank 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi:

 

QNB Finansbank ile araç nihai fatura değerinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmının %70’i, 100.000 TL üzerindeki kısmının %50’si tutarında kredi verilmektedir. 48 aya kadar vade sağlanmaktadır. QNB Finansbank sıfır otomobil kredisi faiz oranları %2, 85’ten başlamaktadır. Başvurular QNB Finansbank şubelerinden yapılmaktadır. QNB Finansbank sıfır araç kredisi başvurusu için gerekli belgeler: Proforma faturası, kimlik belgesi, ikametgah belgesi ve gelir belgesidir.

 

 

QNB Finansbank 2.El Araba (Otomobil) Kredisi:

 

QNB Finansbank ile 2. el arabalar için de kredi kullanımı sağlanmaktadır. QNB Finansbank ikinci el otomobil kredisi faiz oranları %2,85’ten başlamaktadır. Aracın kasko değerinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmının %70’i ile 100.000 TL üzerinde olan kısmın %50’sine kredi kullanımı sağlanmaktadır. Araç yaşı 4 ile 8 arasında olanlar 10 yılı geçmeyecek bir ödeme planı hazırlanmaktadır. QNB Finansbank ikinci el araç kredisi başvurusu için gerekli belgeler: Ruhsat fotokopisi, kimlik belgesi, ikametgah ve gelir belgesidir.

 

 

QNB Finansbank Ticari Kredi:

 

QNB Finansbank ile kısa vadeli ya da orta – uzun vadeli krediler kullanabilirsiniz.  QNB Finansbank ticari kredi faiz oranları ise şubelerden öğrenilmektedir. QNB Finansbank ile sağlanan ticari krediler:

 • Kısa vadeli krediler: Spot TL kredileri, spot döviz kredileri, rotatif kısa vadeli nakit krediler, maaş kredisi, döviz kredileri, döviz endeksli krediler, tarım işletme kredileri, Eximbank kredileri, iştira / iskonto kredileri vb. kredileridir. Bu krediler kısa vadelidir. Aralarında 18 ay vadeli olan krediler de bulunmaktadır.
 • Orta ve uzun vadeli krediler: TL taksitli krediler, işletme kredileri, yatırım kredileri, tarım yatırım kredileridir. Vade süreleri 60 ile 84 ay arasında değişmektedir.

 

QNB Finansbank ticari kredi başvurusu bankanın şubelerinden yapılmaktadır ve gerekli belgeler şubelerden öğrenilebilir.

 

 

QNB Finansbank KOBİ Kredisi:

 

QNB Finansbank’a bağlı KOBİ bankacılığı ile ihtiyacınıza uygun krediyi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank KOBİ kredisi faiz oranlarını şubelerden öğrenebilirsiniz. QNB Finansbank ile KOBİ’lere sağlanan krediler şunlardır:

 

 • Nakdi Krediler: Spot krediler, rotatif krediler, kredili mevduat hesabı, taksitli ticari krediler, iskonto – iştira kredileri, yatırım kredileri, oto kredileri, işyeri kredileri, dövize endeksli krediler ve döviz kredileridir. Maksimum vade süresi kredilerde 12 ay ile 80 ay arasında değişmektedir.
 • Gayrinakdi Krediler: Teminat mektupları, akreditif, kabul kredileri, harici garanti ve referans mektuplarıdır.
 • İhtiyaca Özel Krediler: 3 ay ödemesiz KOBİ kredisi, Cosme kredisi, KOBİ para cepte, dinamik kredi, KOBİNakit hesap, internet şubesi, KGF kredileri, 120 ay vadeli kredi, işyeri kredisi, 6 ay geri ödemesiz kredi ve kadın girişimci destek kredisidir.
 • Tarım Kredileri: Tarım kredileri işletme ve yatırım kredileri şeklinde ikiye ayrılmaktadır. İşletme kredilerinde gelir endeksli tarım kredisi, sözleşmeli üretim kredisi, organik tarım kredisi, bitkisel üretim kredisi, arıcılık kredisi, sera kredisi, kanatlı kümes hayvancılığı kredisi, su ürünleri kredisi vb. krediler bulunmaktadır. Yatırım kredilerinde tarımsal ekipman, tarla alım, tarımsal sulama, besicilik, arıcılık, süt hayvancılığı, meyve tesisi, kanatlı kümes hayvancılığı, sera, su ürünleri vb. alanlara yatırım kredileri sağlanmaktadır.

 

QNB Finansbank KOBİ kredisi başvurusu QNB Finansbank şubelerinden yapılmaktadır. İstenilen belgeler kredi türüne göre değişmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.