Öztrak’tan ‘Elvan ve Ağbal’ yorumu…

0

Aralarında genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri yer alan CHP Ekonomi Masası heyeti, Türkiye gezisine Mersin’den başladı. Burada tertip edilen panelde konuşan Öztrak, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal için “Geçmişte bürokraside birlikte uğraştığımız son derece değerli kişiler. Kendilerine başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“CHP Ekonomi Otobüsü” adı verilen üzeri giydirilmiş otobüsle kente gelen Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, genel başkan yardımcıları Ahmet Akın, Fethi Açıkel ve Veli Ağbaba ile milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Özgür Karabat, Orhan Sarıbal, Çetin Osman Budak ve Mehmet Güzelmansur partilerinin Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve bazı partililer tarafından karşılanan heyet, selamlama konuşmalarının sonrasında basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının sonrasında Yenişehir Kültür Merkezi’nde iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katılımıyla panel düzenlendi.

“PARA VE MALİYET POLİTİKALARIMIZ ÖNGÖRÜLEBİLİR OLACAK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, paneldeki konuşmasında son zamanlarda Türk ekonomisinde ters gelişmeler yaşandığinı savundu. Öztrak, CHP olarak Türkiye’yi güçlendirecek bir ekonomi politikası oluşturmayı amaçladıklarını anlattı.

Para ve parayı düzenleyici kurumlara yönelik planladıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Öztrak, şunları kaydetti:

“Para ve maliyet politikalarımız öngörülebilir olacak. Küresel sermayedeki risk iştahının ekonomik istikrarımızı tehdit etmemesini sağlayacak makro ihtiyati tedbir çerçevesi, ekonomideki tüm unsurlarla beraber şeffaf bir biçimde oluşturulacak. Türkiye’mizi içine düşürüldüğü buhrandan çıkarmak için evvel güvene, sonrasında yeni kurallara, kurumlara ve platformlara ihtiyaç var.”

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan’ın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığına da Naci Ağbal’ın getirildiğini hatırlatan Öztrak, “Sayın Lütfi Elvan ve Naci Ağbal geçmişte bürokraside birlikte uğraştığımız son derece değerli kişiler. Kendilerine başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Öztrak’ın konuşmasının sonrasında panel basına kapalı devam etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.