Öğrenciye kefil istemeyen kredi

0

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrencilerin kefilsiz kredi alabildiği bankalar Ziraat Bankası, Denizbank, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası ve Odeabank’tır. Ayrıca birçok banka daha öğrenci ya da mezun ayrımı yapmadan kefilsiz kredi vermektedir. Öğrenciye kredi veren bankalarda şubeye gitmeden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Eğer başvuru yaptığınız bankada aktif bir hesabınız bulunuyor ise internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankaların sayısı bir hayli fazladır. Özellikle kredi alınacak banka da aktif bir hesap bulunuyor ise ya da kredi kartı kullanılıyor ise kredi alma işlemi daha kolay olmaktadır. Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • İŞ Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Odeabank
 • Vakıflar Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Finans Bank

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Öğrenci olup kredi almak isteyen kişilerin başvurması gereken kredi türü eğitim ya da bireysel kredi başlığı altında yer almaktadır. Öğrenci kredisi alabilmek için öğrenci kimliği ile başvuru yapılması gerekmektedir. Gerekli belgeler ile bankaya başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurular hangi bankadan kredi alınacak ise o bankaya yapılmaktadır.

Öğrencinin Kefilsiz Kredi Alması İçin Gereken Şartlar

Öğrenin kefilsiz kredi alabilmek için yapması yerine getirmesi gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren kişiler öğrenci kredisi alabilmektedir. Öğrenci kredisi şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük kişiler kredi başvurusu yapamamaktadır. Kredi ihtiyaçlarını anne ya da babaları üzerinden almaları gerekmektedir.
 • Öğrenci kredisi için yaş sınırı dışında başka şart bulunmamaktadır. Kişinin üniversite öğrencisi de zorunlu olan şartlar arasında yer almaktadır.

Öğrenci Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Öğrenci kredisi için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler oldukça kolay bulunmakta olup E- Devlet üzerinden de temin edilebilmektedir. Başvuru yapılacak olan bankaya bu evraklar ile giderek başvuru yapılması gerekmektedir. Öğrenci kredisi için gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi
 • Adres beyanında bulunulabilmesi için adres ve isim gösteren fatura ya da ikametgah belgesi
 • Öğrenci olunduğunu kanıtlayan öğrenci belgesi ya da öğrenci kartı fotokopisi gerekli olan evraklar arasında yer almaktadır.
 • Bu evraklar ile ilgili bankaya giderek başvuru yapılması gerekmektedir.

Garanti Bankası’ndan Öğrenci Kredisi Almak

Garanti Bankası aracılığı ile kredi almak isteyen kişilere Garanti Bankası öğrenci kredisi seçeneğini sunmaktadır. Garanti öğrenci kredisine şubeye gitmeden de başvuru yapılabilmektedir. Garanti Bankası öğrenci kredisi için 5 bin Türk Lirasına kadar kredi verebilmektedir. 5 bin Türk Lirası öğrenci kredisi için vade süresini 36 ay olarak belirlenmiştir. Bu kredinin faiz oranı ise yüzde 1,84 olarak kararlaştırılmıştır. Garanti Bankası öğrenci kredisine başvurmak isteyenler müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Eğer Garanti Bankası’nda aktif bir hesabınız bulunuyor ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile de öğrenci kredisi başvurusu yapabilirler.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası öğrenci kredisine başvuru yapmak isteyenlerin öğrenci belgesi sunması gerekmektedir. Öğrenci kredisi veren Ziraat Bankası herhangi bir kısıtlama getirmemiştir ancak üst limit 10 bin Türk Lirasıdır. Faiz oranı ise %1,26 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası 48 aylık bir vade imkanını da öğrencilere sunmaktadır ve geri ödeme planını, gelir durumuna göre hazırlamaktadırlar. Ziraat Bankası öğrenci kredisine internet üzerinden, SMS aracılığı ile ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek başvuru yapılabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.