ODEABANK Kredileri

0

ODEABANK

Odeabank Bank Audi sal‘nin Türkiye’deki yüzde yüz iştiraki olarak 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş bir anonim şirkettir

ODEABANK Kredileri

 

Odeabank, Lübnan merkezli bir banka olan Bank Audi’nin hissedarlığında 2012 yılında kurulmuştur. İlk şubesini Maslak’ta açmıştır. Şu anda ise yaklaşık 30 şubesi ile tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Bu yazıda size Odeabank kredileri hakkında bilgi vereceğiz.

 

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi:

 

Odeabank ihtiyaç kredisi adı altında kullanabileceğiniz 2 çeşit kredi bulunmaktadır. Bu krediler:

 

 • Nakit Hazır: Nakit Hazır Odeabank’ın müşterilerine sunduğu bir ihtiyaç kredisidir. En fazla 100.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ne kadar kredi kullanabileceğinizi Odeabank aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Odeabank ihtiyaç kredisi faiz oranları %3,45’ten başlamaktadır. Kredileriniz için 48 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu için kimlik belgeniz yeterlidir. Başvurular şubelerden, internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan yapılmaktadır. Ödemelerinizi de aynı yollarla yapabileceğiniz gibi isterseniz Akbank ATM’leri ile PTT şubelerinden de ödeme yapabilirsiniz.
 • Bireysel Finansman Kredisi: Bu kredi için bir gayrimenkul ipoteği gerekmektedir. Bu kredi ile ilgili tüm bilgiler Odeabank şubelerinden verilmektedir.

 

 

Odeabank Konut (Ev) Kredisi:

 

Odeabank ile 1 milyon TL tutarında konut krediniz 120 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Odeabank konut kredisi faiz oranları ise %3’ten başlamaktadır. 18 yaşından küçük olanlar ve gelir belgesi olmayanlar konut kredisine başvurmaz. En fazla konutun ekspertiz değerinin %80’ine kredi kullanılabilmektedir. Krediye konu olan konut ipotek edilmektedir. Odeabank birçok konut kredisi çeşidi sunmaktadır. Bu kredileri:

 

 • Odea Mortgage: 120 aya kadar vade imkanı sağlanan konut kredisidir.
 • İndirimli Mortgage: Krediniz sırasında ek komisyon ödemesi yaparak faiz oranınızı veya taksit tutarlarınızı düşürmenizi sağlayan kredi çeşididir.
 • Ödeme Planını Kendin Belirle Mortgage: Bütçenize uygun bir ödeme planı hazırlamanızı sağlayan kredi çeşididir.
 • Merdiven Mortgage: Kredi ödemelerinizi düşükten başlayıp yükselterek gitmesini sağlayan kredi çeşididir.
 • Transfer Mortgage: Kredinizin faiz oranı güncel faiz oranından daha yüksek ise, bu faiz oranının yenilenmesini sağlayan kredidir.
 • Ödemeye Geç Başla Mortgage: 3 aya kadar taksit erteleme imkanı sunan kredi çeşididir.
 • Masraflar Dahil Konut Kredisi: Kredi kullanırken ödenen ek masrafların da konut kredisine dahil edilmesini sağlayan kredi çeşididir.
 • Yurt Dışı Yerleşiklere Mortgage: Yurt dışında oturup Türkiye’de konut almak isteyenlere sunulan kredi çeşididir.
 • Ev Değiştirenlere Mortgage: Eski evini satıp yeni bir ev almak isteyenlere sağlanan kredi çeşididir.

 

Odeabank ev kredisi başvurusu için gerekli belgeler: Kimlik belgesi, başvuran kişinin adına son 3 aya ait bir fatura ve gelir belgesidir. Fatura olarak doğalgaz, elektrik, telefon veya su faturalarından biri götürülmelidir. Gelir belgesinde serbest meslek sahipleri ile şirket ortakları gelir tablosu ve Ticaret Sicil Gazetesi, ücretli çalışanlar maaş bordrosu, emekliler emekli maaşı hesap cüzdanı getirmelidir. Başvurular Odeabank şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Yurt dışı yerleşik olanlar pasaport, ikamet edilen yeri gösteren belge, konut değerinin %50’sinin ödendiğine dair belge ve gelir belgesi ile krediye başvurabilir. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de başvuru yapıp şubeye çağrılmanızı bekleyebilirsiniz. Şubelere gerekli belgelerini götürdüğünüz takdirde başvurunuz kısa sürede sonuçlanacaktır.

 

 

Odeabank 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi:

 

Odeabank ile yeni araçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Kredi tutarı olarak en fazla 500.000 TL kullanabilirsiniz. Kredilerinizde 48 aya kadar vade sağlanmaktadır. Odeabank sıfır otomobil kredisi faiz oranları %3’ten başlamaktadır. Sadece faiz ödemeli taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu ödemelerde ilk yıl taksitleriniz sadece faiz ödemesinden oluşur. Bu ödemeyi sadece 12 ay kullanabilirsiniz. Odeabank sıfır araç kredisi başvurusu için kimlik belgesi, başvuran kişinin adına olan son 3 aylık fatura ve gelir belgesi istenmektedir. Başvurular Odeabank şubelerinden yapılmaktadır.

 

 

Odeabank 2.El Araba (Otomobil) Kredisi:

 

Odeaban 2. el araba kredisi ile 0 araba kredisi aynı özelliklere sahiptir. Odeabank ikinci el otomobil kredisi faiz oranları %3’ten başlamaktadır ve 48 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kredi tutarı araca göre değişebilmektedir. Odeabank ikinci el araç kredisi başvurusu için kimlik belgesi, başvuran kişi adına son 3 aylık fatura ve gelir belgesi istenmektedir.

 

 

Odeabank Ticari Kredi:

 

Odeabank ticari kredilerinde kullanabileceğiniz kredi tutarı kredi çeşitlerine göre değişime uğrayabilmektedir. Kullanılan kredilerinizi 36 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Odeabank ticari kredi faiz oranları ise %3,25’ten başlamaktadır. Odeabank’ın sunduğu ticari krediler şu şekildedir:

 

 • Rotatif Krediler: Kısa süreli nakit ihtiyaçları için kullanılabilecek olan kredi çeşididir. Tek şartı ise belirtile tarihler arasında gerekli ödemelerin yapılmasıdır.
 • Spot Krediler: Sabit faiz ve vade oranlarıyla bir defaya mahsus kullanabileceğiniz kredi türüdür.
 • Kredili Mevduat Hesabı: Hesabınızda para olmasa bile sizin için belirlenmiş limit dahilinde para kullanımı yapmanızı sağlar.
 • İskonto Kredisi: Henüz vadesi gelmemiş çek veya senetlerinizi nakde çevirebileceğiniz kredi türüdür.
 • İşletme Kredisi: Yurt dışından döviz olarak temin edilen ve bankalar aracılığıyla TL olarak kullandırılan kredi türüdür.
 • Dövize Endeksli Krediler: Döviz olarak borçlanılan fakat Türk lirası olarak kullanılan ve riskin döviz olarak takip edildiği kredi türüdür.
 • Döviz Kredileri: İthalat ve İhracat ile uğraşanlara döviz kazandırmak amacıyla sağlanan kredi türüdür.
 • Taksitli Krediler: Ödemelerinin belirli vadelere ayrılmış olarak yapılmasıyla oluşan kredidir. En fazla 15.000 TL kredi kullanılabilmektedir. Kredinin vadesini 36 aya kadar uzatabilirsiniz.
 • Yatırım Kredileri: Yatırım konusunda ihtiyaç duyulan nakdi veya gayrinakdi desteklerin sağlanmaksıdır.
 • İhracat Kredileri: İhracat firmalarının sevk öncesi veya sonrası ihtiyaçlarının karşılanması için sunulan kredi çeşididir.

 

Odeabank ticari kredi başvurusu için gerekli bilgileri Odeabank şubesinden alabilirsiniz. Başvurular da Odeabank şubelerinden yapılmaktadır.

 

 

Odeabank KOBİ Kredisi:

 

Odeabank KOBİ bankacılığı sayesinde birbirinden farklı ve her ihtiyacınıza uygun krediler bulabilirsiniz. Odeabank KOBİ kredisi faiz oranları ise %3,25’ten başlamaktadır. Odeabank ile kullanabileceğiniz KOBİ kredileri şu şekildedir:

 

 • Taksitli Ticari Kredi: Bu kredi ile 36 aya kadar vade sağlanan en fazla 15.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi eşit taksitli, 3 ay ödemesiz veya balon ödemeli şekilde yapabilirsiniz.
 • Kredili Mevduat Hesabı: Hesabınızda para bulunmasa da sizin için belirlenmiş özel limitler dahilinde para kullanımı sağlamaktadır.
 • Rotatif Kredi: Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak kredi çeşididir. Size özel limit ve vade sağlanmaktadır.
 • Spot Kredi: Sabit faiz ve vade oranlarıyla sağlanan kredidir.
 • İskonto Kredisi: Vadesi gelmemiş olan çek veya senet gibi kullanımlarınızı nakde çevirmenizi sağlayan kredidir.
 • İşyeri Kredisi: Kat Mülkiyeti Tapusu ve Yapı Kullanım İzin Belgesi olan her yapı için Odeabank ile işyeri kredisi kullanabilirsiniz. İşyeri kredinizin vadesini 10 yıla kadar uzatabilirsiniz.

 

Odeabank KOBİ kredisi başvurusu için gerekli belgeler: Ticaret Sicil Gazetesi, Ana Sözleşme, Vergi Levhası, başvuranın ve ortaklarının kimlik belgesi fotokopisi, bilanço, imza sirküleri, faaliyet belgesi, gelir belgesi, varsa tapu fotokopileri ve araç ruhsat belgeleridir. Başvurular Odeabank şubesinden yapılmaktadır. Kredi tutarınız ihtiyaç duyduğunuz nakit tutarına göre değişmektedir. Vade oranları kredi türüne ve tutarına göre değişebilmektedir. Eksiksiz belgeler ile başvurulması durumunda en kısa sürede kredinize cevap vermektedir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.