Milli Savunma Bakanı Akar 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı yayınladı

0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar‘ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü bu sebeple bir ileti yayınladı.

Milli Savunma Bakanı Akar’ın iletiı şöyle:

“Bugün, Milli Mücadelemizin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümünde saygı ve şükranla anıyoruz.

Toplumların tarihi zaman içerisindeki konumu, yetiştirdikleri şahsiyetlerin eserleri ve tesiri kadardır. Köklü bir tarihe sahip olan asil milletimiz de çok geniş bir coğrafyada büyük bir medeniyet kurmuş, bu medeniyeti kurarken sayısız bilim kişilerı, düşünce adamları ve büyük liderler yetiştirmiştir.

İşte milletimizin yetiştirdiği, büyük liderlerden biri de her zaman ilham kaynağımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Atatürk; en umutsuz zamanlarda ülkenin ve milletin içinde yer aldığı imkansızlıklara boyun eğmemiş, cesareti ve kararlılığı ile asil milletimizi Milli Mücadele sonunda zafere ulaştırmış ve şanlı tarihimizin altın sayfalarında müstesna bir yer edinmiştir.

Onun bizlere bıraktığı en büyük miras, ‘milli hakimiyet’ ilkesi ile kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelelerle dolu hayatından ve fikirlerinden aldığımız ilhamla en büyük emanet olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe güvenle taşımak, kalkındırmak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak da bizlerin en mühim görevsidir.

Bu görevnin gereğini yerine getirmek; milli, manevi ve işi değerlerimize sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için Milli Savunma Bakanlığının tüm mensupları, ülkemize yönelecek tehdit ve tehlikelere karşı karada, denizde ve havada büyük fedakarlık ve kahramanlıkla mücadele etmektedir. Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyerek azim ve kararlılıkla sürdürdüğümüz bu mücadele, ebediyen devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci, aramızdan ayrılışının 82’nci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Aziz Atatürk, Ruhun şad olsun.”

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.