Memura Kredi Veren Bankalar

0

Memura Kredi Veren Bankalar

Kamu Personeli Kredileri olarak da anılan memura kredi, ülkemizde çok sayıda bankanın müşterisine verdiği bir kredi türüdür. Memurların çoğuna kredi çıkma şansı, özel sektörde çalışanlara kıyasla daha yüksektir. Devletten her ay gelecek olan garanti para bankaların güvencesidir. Ancak memurlar için önemli olan bankaların memurlar için sunduğu faizsiz kredi avantajıdır.

Faizsiz kredinin ne olduğunu açıklamak gerekirse müşterinin bankadan aldığı paranın, aldığı miktar kadar geri ödemesi anlamına gelir. 0 faizli kredi olarak da anılan faizsiz krediler devlet desteğiyle verildiği için bazı kriterleri de içerisinde barındırır. Bu nedenle öncelikle kredi çekecek olanın bu kriterleri taşıyor olması gerekir.

Memura Faizsiz Kredi 2018

Devlet memuruna faizsiz kredi veren bankaların sayısı az değildir. Ülkemizde faizsiz kredi imkanlarından yararlanabileceğiniz bankalar: Vakıfbank, Deniz Bank, İş Bankası, HSBC, ING Bank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’dır. Ayrıca sadece bankalar değil, gerekli koşulların yerine getirilmesi durumunda PTT ve KOSGEB gibi kurumlardan da faizsiz kredi alınabilir. Kamu çalışanlarına kredi 2018 senesinde de yukarıda saydığımız banka ve kurumlar tarafından verilmektedir.

Memura kredi veren bankalar bunu farklı kredi türleri adı altında yapar. Memura tatil kredisi, sağlık kredisi, konut kredisi, eğitim kredisi, sıfır ya da ikinci el taşıt kredisi şeklinde farklı kredi seçeneklerini görebilirsiniz. Memura faizsiz konut kredisi veren bankaları bulmak güç olacaktır çünkü bankalar her zaman konut kredisi için sıfır faiz oranlarını uygulamaz ve sadece belirli kampanyalarda böyle teklifler sunabilir.

Ziraat Bankası Memura Faizsiz Kredi

Devlet memuruna faizsiz kredi fırsatları sadece devlet destekli olur. Bu da ancak toplu konut projelerinde geçerlidir. Toplu konut projeleri haricinde faizsiz kredi bulmanız oldukça zordur. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi de düşük faiz oranlarıyla yararlanabileceğiniz ve konut kredisi kadar yüksek olmayan, daha düşük meblağları kısa sürede alabileceğiniz bir kredi türüdür. İhtiyaç kredilerini Ziraat Bankası telefon bankacılığını kullanarak talep edebilir ya da SMS yoluyla 4747’ye mesaj atarak ve size en yakın Ziraat Şubesi’ne giderek talep edebilirsiniz.

Memura faizsiz konut kredisi veren toplu konut projeleri de karşınıza her zaman çıkmayacaktır. Devlet memuruna özel ihtiyaç kredisi veren bankaları kullanabilir ve düşük faiz oranlı krediler alabilirsiniz. Memurlar en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusunu yanıtlamak için memurun aylık aldığı maaş önemlidir. Çünkü bankalar kamu personelinin aylık maaşının % 50’si ile % 70’ine denk gelecek ödemeleri kapsayan kredileri vermektedir. Yani aylık 3 bin TL maaş alan bir devlet memuru aylık 1500 TL taksitle 48 ay vadeli kredi çekebilir.

Kamu Çalışanlarına Faizsiz Kredi

Kamu çalışanlarına özel konut kredisi kullanmak için başvurabileceğiniz bankalar arasında Vakıfbank, Ziraat Bankası, ING Bank, Deniz Bank, Garanti Bankası gibi bankalar vardır. Devlet memurlarına faizsiz konut kredisi için toplu konut projeleri haricinde bankaların yürüttüğü kampanyalara göz atabilirsiniz. Güncel kampanyalar içerisinde sıfır faizli olmasa bile dosya masrafı düşük olan ya da faiz oranları düşük konut kampanyalarını görebilirsiniz.

Kamu personeline en uygun kredi seçeneğini size sunacak olan bankalarda karşımıza ilk olarak Ziraat Bankası çıkacaktır. 2018 senesi içerisinde % 0,98 oranla konut kredisi veren Ziraat Bankası sadece memurların değil, konut almak isteyen tüm müşterilerin ilgisini çekmiştir. Memura faizsiz kredi 2018 seçeneği için siz de en yakın Ziraat Şubesine gidebilirsiniz.

Kamu Çalışanlarına Kredi 2018

Kamu personeline en uygun kredi seçeneği için esnek kredi koşullarına sahip bankaları da tercih edebilirsiniz. TEB, ING gibi bankalar daha esnek kredi koşullarını barındırır. Ayrıca ödemelerinde gecikme olan memurlar bu gecikmeli borçlarını tamamen kapattıktan sonra kredi talebinde bulunmalıdır. Kamu çalışanlarına faizsiz kredi imkanı için devlet projelerini yakından takip etmeniz önemlidir. Böylece toplu konut projelerini ve faizsiz kredi imkanlarını da kaçırmamış olursunuz.

Kamu çalışanlarına özel konut kredisi ihtiyacınızı karşılamak için düşük faiz oranlı bankaları tercih edebilirsiniz. İhtiyaç kredisi için öncelikli olarak seçimleriniz Ziraat Bankası, Halkbankası, Vakıfbank gibi bankalar olabilir. Saydığımız bankalar daha düşük dosya masraflarına ve kredi faiz oranlarına sahiptir.

Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir

Devlet memuruna faizsiz kredi imkanı için bankaların belirlediği yaş sınırına da dikkat etmelisiniz. Kimi bankalarda bu yaş sınırı 70 yaş olurken bazı kampanya yapan bankalar 70 yaş üzerindeki emekli memurlar için de kredi imkanı sunmaktadır. Memura kredi 2018 senesinde öne çıkan bankalar olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası sayılabilir. En uygun kredi imkanı için başvurabileceğiniz bu bankalar hem kısa sürede kredinizi çıkarmakta hem de düşük faiz oranları sayesinde daha uygun koşullara nakit ihtiyacınızı karşılamaktadır. Kamu çalışanlarına faizsiz kredi veren bankaların masraf kısımlarında çıkardıkları bedele dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kimi zaman dosya masrafı adı altında ödediğiniz tutar faiz oranından çok daha fazla olabilir ve zarara uğrayabilirsiniz.

Memur Kredisi

Memurlar en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusu için aldığınız maaşa göre bir hesaplama yapmanız gerektiğini söylemiştik. Buna göre aylık kazancınızın en fazla % 50’si ile % 70’si arasında bir aylık kredi ödemesi tutarına sahip olabilirsiniz. 4 bin TL memur maaşı olan birinin aldığı kredinin aylık ödemesi de en fazla 2 bin TL olabilir. Memura faizsiz kredi 2018 senesi içerisinde bazı kampanyalarla dikkat çekiyor. Bunlardan ilk kampanyayı yapan Ziraat Bankası, düşük faiz oranlarıyla konut kredisi vereceğini açıklamıştı. Kamu çalışanlarına faizsiz kredi veren ve dosya masrafı almayacağını ya da düşük faiz uygulayacağını söyleyen diğer bankalar da Halkbankası ve Vakıfbank gibi devlet destekli bankalar oluyor. Devlet memuruna faizsiz kredi imkanı için siz de bir an önce bankaların şubeleriyle detaylı olarak görüşebilirsiniz.

Vakıfbank Memur Kredisi

Vakıfbank kredi faiz oranları hakkında araştırma yaptığımız zaman Vakıfbank’ın 90 bin TL’ye kadar kredi verdiğini görebiliyorsunuz. Üstelik sadece e devlet üzerinden aldığınız maaş bordronuzla kısa sürede başvuru yapabiliyorsunuz. Kamu çalışanlarına faizsiz kredi yerine düşük faizli kredi veren Vakıfbank faiz oranını % 1,41 olarak uyguluyor.

En uygun kredi tutarlarından birine sahip olan Vakıfbank, aylık taksiti istediğiniz gibi şekillendirme fırsatını da size veriyor. Kredi hesaplama işlemiyle çekeceğiniz tutara göre aylık ne kadar ödeyeceğinizi görebileceksiniz. Dilerseniz artan ödeme sistemi sayesinde gittikçe artan ödemeler şeklinde kredinizi geri ödeyebilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank 3 ayda bir ödeme seçeneği de sunan bankalardan biridir.

En Uygun Kredi

En uygun konut kredisi için tercih edebileceğiniz Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalar sizlere internet üzerinden de başvuru şansı tanımaktadır. En uygun kredi veren banka hangisi sorusu için çekeceğiniz miktara göre değerlendirme yapmalı ve bankaların uyguladığı dosya masraflarını da hesaplamaya dahil etmelisiniz. Ancak bu şekilde en avantajlı krediyi bulabilirsiniz. Kredi faiz oranları düşük olan güncel bankalar Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank kredi seçeneğidir. Hangi bankanın başvurunuza olumlu yanıt vereceğinizi telefon bankacılığından da öğrenebilirsiniz diyebiliriz.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.