Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

0

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Bankalar kredi vermeden önce siz müşterilerin kredi notuna bakmaktadır ve bu kredi notuna göre sizlere kredi vermektedir. Kredi notunuz düşükse bankalardan kredi çekmek için talepte bulunmak mantıklı bir hareket değildir. Peki kredi notu nasıl öğrenilir?

Kredi notunuzu öğrenmek için iki farklı yolu tercih edebilirsiniz. Bunlardan birincisi Findeks sitesi üzerinden kredi notu öğrenmektir. Findeks kredi notu sorgulamak için resmi internet sitesi olan findeks.com adresine girmelisiniz. Bu sitenin ana sayfasında yer alan T.C Kimlik Numarası bölümünü ve cep telefonu bölümünü kendinize göre doldurduktan sonra kredi notunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir nokta bu işlem için sizden yaklaşık 5 TL gibi bir ücret talep edilmektedir.

İkinci yöntem ise sms ile kredi notu sorgulamaktır. SMS yöntemi ile kredi notunuzu öğrenmek için telefonunuzun mesajlar bölümünden 4552 ye Riskim boşluk 11 haneden oluşan T.C kimlik numaranızı yazarak kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemin sonunda kredi notunuz telefonunuza cevap olarak gelecek ve operatörünüz tarafından bilgilendirileceksinizdir. Findeks ile kredi notunu öğrenmek için ödeyeceğiniz ücretin aynısını bu işlem sonunda da operatörünüz sizden bu ücreti talep edecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.