Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

0

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

Bankalar kredi kartı alırken bizlere sağladıkları kolay ve hızlı hizmeti, kredi kartımızı iptal ettirmek istediğimizde sunmamaktadır. Kullanmakta olduğunuz kredi kartınızı tamamen kapatmak ve ürünü sonlandırmak için yapmanız gereken şey aslında çok basittir ancak bankalar müşteri kaybetmemek adına bu işlemleri mümkün olduğunca yavaş ağır ve zor koşullar altında gerçekleştirmeyi tercih etmektedir.

Kredi kartınızı tamamen kapatmak için öncelikle bankadan borcunuzun tamamını öğrenmelisiniz ve bu borcunuzu tek seferde nakit olarak bankaya ödemelisiniz. Kredi kartınızı kapattırmak için mevcut borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Eğer borcunuzu tek seferde ödeyemeyecek durumdaysanız bunu bankanıza bildirerek taksitlendirme işlemi yapmalarını talep edebilirsiniz. Bu aşamada kredi kartını kullanmadan aylık taksitlerinizi ödeyerek borcunuzu sıfırlamanız gerekmektedir.

Kredi kartınıza olan bütün borcunuzu ödedikten sonra ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Bu noktada banka sizden, kredi kartı başvurusu yaptığınız zamana ait bazı bilgileri sorarak doğru müşterinin siz olduğunuzu teyit etmektedir. Ancak müşteri kaybetmek istemedikleri için kartı kapatmamanız için size çeşitli tekliflerde bulunacaklardır. Bunları reddetmeniz gerekir.

Bankaların müşteri hizmetleri ile uğraşmak istemiyorsanız, size en yakın şubesine ilgili kredi kartınızın kapatılmasını istediğinizi beyan eden ıslak imzalı bir dilekçe verebilirsiniz. Dilekçeyi bankanın şubesine ilettikten sonraki yedi iş günü içerisinde tarafınıza dönüş yapılmalı ve kartın kapatıldığı bildirilmelidir. Bu aşamada zaman zaman sizin kontrol sağlamanız ve kartın kapatıldığından emin olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.