Koronavirüs salgınında günlük ölüm sayısı 30 Nisan’dan bu yana en yüksek düzeye çıktı, Ankara ve İstanbul’da 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkışı kısıtlandı

0

ANKARA, 11 Kasım (Reuters) – Koronavirüs hastalığında günlük ölüm rakamları artış trendini koruyarak Nisan sonundan bu yana en yüksek seviyeye yükselirken Ankara ve İstanbul’da 65 yaş üzeri vatandaşların saat 1000-1600 harici sokağa çıkışı yasaklandı.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre koronavirüs hastalığında günlük ölüm sayısı dün 87 ile salgının ilk dalgasının görüldüğü Nisan ayı sonundan bu yana en yüksek seviyeye çıktı. “Hasta” sayısı da 2,529’a yükselerek Temmuz sonunda başlayan yükseliş trendini korudu.

Ankara ve İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 65 yaş üstü için hareket kısıtlama kararları valilik tarafından dün açıklandı. Önlemlerin COVID-19 salgını içerisinde alındığı açıklandı.

Açıklamada, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 1000-­1600 saatleri arasında, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarıya çıkabileceklerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bu saatler haricinde sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına” karar verildiği açıklandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.