Bankalar

Kolay Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren bankalar 2018 yılında da en çok talep gören bankacılık hizmetlerinden biri olmaktadır. Gelişen teknolojiyle bağlantı olarak artık günümüzde bankacılık sektörü gibi daha sayısız alanda hizmet kolaylığı sağlanmaktadır. Bankaların genellikle internet altyapılarını kullanarak hizmete sundukları; hızlı kredi, anında kredi kartı vb. daha birçok işlem günümüzde birçok kişinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet yürüten nerdeyse tüm kurumlardan, kolay ya da anında kredi hizmetlerini talep edebilirsiniz. Eğer uygun bir profile sahipseniz, bununla birlikte kredi almak için kredi notu ve geliriniz uygunsa bir kısa mesaj yoluyla bile kolayca kredi alabilirsiniz. Bankaların hızlı kredi kapmayanlarından yararlanmak için yalnızca kimlik bilgileriniz ve müşteri numaranız yeterli olabilmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren hemen hemen tüm bankalardan hızlı kredi talebinde buluna bilirsiniz. Çoğu zaman hızlı kredi veren bankalar kefilsiz ve oldukça uygun şartlarda bu hizmetlerini sunmaktadırlar. Türkiye’nin en köklü ve en çok tercih edilen kredi veren bankalarından bazıları ise şunlarıdır;

 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Garanti Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • Ziraat Bankası

Bu bankaların yanı sıra daha pek çok banka, müşterilerine hızlı ve anında kredi hizmeti vermektedir. Son dönemlerde artan rekabet ortamı ve gelişen teknolojiye bağlı olarak bankaların vermiş olduğu krediler, oldukça düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme koşullarıyla sizleri bekliyor.

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalara hızlı kredi başvurusu yapabilmek için birçok farklı yol izleyebilirsiz. Çoğu zaman bu başvuruları yapmak için banka müşterisi olmanıza da gerek yoktur. Genel itibariyle hızlı kredi başvurusu yapmak için tercih edilen başlıca yöntemler şunlardır;

 • İnternet bankacılığı aracılığıyla
 • Kısa mesaj ya da müşteri hizmetlerini arayarak
 • Direkt şubelerden

Günümüzde hızlı kredi başvurusu yapmak için en çok kullanılan yöntem, mobil cihazlarla uyumlu banka uygulamaları ve kısa mesaj yöntemidir. Çoğu zaman gelir belgesiz kredi veren bankalar tercih edilerek bu yöntemler uygulanmaktadır. Eğer internet bankacılığı ya da kısa mesaj yöntemi kullanmadan anında kredi başvurusu yapmak isterseniz de; seçtiğiniz bankanın, size en yakın şubesine giderek yine oldukça hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilmeniz mümkündür. Genellikle bu yöntem çok fazla tercih edilmemektedir.

İnternet Bankacılığından Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde bankacılık sektöründe yaşanan büyük atılımlar, her türlü banka işleminin kolayca yapılabilmesini sağlamıştır. Bu hizmetlerden en çok talep görenlerinden biri anında hızlı kredi hizmetleri ve hızlı kredi kartı başvurusudur. Özellikle internet bankacılığı kullanarak birçok işleminizi oturduğunuz yerden kolayca yapabilir ve hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da bu hizmetleri sunmaktadır. Eğer internet bankacılığı kullanıcısıysanız, internetten hızlı kredi başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

 • Bankaların mobil uygulamalarını indirdikten sonra
 • Müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapın
 • Ardından karşınıza gelen menüden kredi başvurusu seçeneğini işaretleyerek istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak girin.
 • Gönderilen onay postası ya da onay mesajı ile kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kredi talebinde bulunmak istediğiniz bankanın resmi internet sitesine giriş yaparak da aynı adımları takip edebilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemelerin ardından kısa bir süre sonra hesabınıza talep ettiğiniz kredi tutarı aktarılacaktır.

Kolay Kredi Başvurusu İçin İstenen Bilgiler Nelerdir?

Kredi talebinde bulunacağınız bankayı seçtikten sonra hızlı kredi başvurusu için sizden bu hizmet için kapsamlı bir bilgi istenmemektedir. Eğer internet bankacılığından kredi başvurusu yapmışsanız;

 • Kimlik bilgileri ve
 • Şartları kabul ettiğinize dair online onay

Bankadan bankaya değişiklik gösteren bu durum genellikle bu iki adımda gerçekleşmektedir. Bunun dışında 18 yaşından büyük herkes kolay kredi başvurusu gerçekleştirebilirler. Anında kredi başvurusu yapmadan önce geri ödeme şartları ve faiz oranlarını karşılaştırmanız da tavsiye edilmektedir.

Bankaların Hızlı Kredi Limitleri ve Faiz Oranları Nelerdir?

Türkiye’de hizmet veren bankaların sunduğu, hızlı krediler genellikle düşük limitli ve kısa vadeli olmaktadırlar. Ülkemizde en çok tercih edilen ve hızlı kredi limitleri en yüksek olan bankaların, limitleri ve faiz oranları şunlardır;

 • ING Bank: Kredi Limiti – 50 Bin TL, Faiz Oranı – 2,69
 • QNB Finans Bank: Kredi Limiti – 30 Bin TL, Faiz Oranı – 2,34
 • Türkiye İş Bankası: Kredi Limiti – 25 Bin TL, Faiz Oranı – 2,50
 • Türkiye Garanti Bankası: Kredi Limiti – 50 Bin TL, Faiz Oranı – 2,59

Bankaların resmi internet sitesinden alınan bu bilgiler doğrultusunda sizin için ideal krediyi seçebilir ve internet üzerinden hızlıca kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Genel itibariyle bankalar internetten hızlı kredi başvurularında 36 ay vade seçeneğini de sizlere sunmaktadırlar.

Kolay Kredi Başvurusunda Vade Oranları Nelerdir?

İnternetten hızlı kredi başvuruları için belirlenen vade miktarları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Genel itibariyle bankalar 36 ay vadeli kolay krediler verebilmektedir. Bununla yanı sıra kolay kredi seçenekleri arasında en yüksek vade ve miktara taşıt kredileri sahiptir. Çoğu banka kolay taşıt kredisinde, 48 ay vade uygulayabilmektedir. 48 aydan fazla herhangi bir kredi talebinde bulunacaksanız bunun için normal kredi başvurularını yapmanız gerekecektir. Kolay krediler, düşük miktarlarda ve anlık ihtiyaçları karşılamak için tasarlanan yeni bir sistemdir. Bu nedenle kısa vadeli nakit ihtiyacınızı, bankaların kolay kredi hizmetleriyle giderebilirsiniz.

Kolay Kredi Başvurusu İçin Gelir Seviyesi Ne Olmalıdır?

Kolay kredi başvurularında genellikle sizden çok fazla bilgi istenmemektedir. Gelir düzeyi, kredi notu ve banka müşterisi olup olmadığınız dışında kolay kredi talepleri alınmaktadır. Kolay kredi başvurusu için gelir düzeyinin ne olması gerektiği, bankadan bankaya değişiklik gösterdiği için bu konuda kesin bir yanıt vermek oldukça zordur. Ancak genel itibariyle bankalar, müşterinin aylık gelirinin yarısının, aylık kredi taksit miktarının üstünde olmamasıdır. Örneğin; 5 Bin TL’lik aylık gelir için kredi taksitlerinin toplamı aylık 2500 TL’yi geçmemelidir. Bu şartı sağladıktan sonra kredi notunuzda kredi talebinde değerlendirilmekte ve buna göre kredi işleminiz onaylanmaktadır.

Kolay Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi talebinde buluna bilmek için öncellikle sizden istenebilecek ilk şart, kredi notunuzun kredi almaya elverişli olmasıdır. Bankalar kredi verirken genellikle kredi notlarını dikkate alır ve bu doğrultuda kredi işlemlerini başlatır. Peki, sicilim bozuk hangi banka kredi verir? Derseniz, bunun yanıtı birçok açıdan değişiklik göstermektedir. Örneğin;

 • Kötü Kredi Notu: 1 – 699 (kredi talebi reddedilir)
 • Orta Kredi Notu: 1100 – 1499 (gelirine bağlı kredi alabilir)
 • İyi Kredi Notu: 1500 – 1900 (kredi alabilir)

Bu oranlar doğrultusunda vatandaşların kredi talepleri değerlendirilerek, kredileri onaylanır ya da reddedilir. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması sizin dilediğiniz krediyi almanıza yardımcı olacaktır. Kolay kredi başvurusu için kredi notu 1100’ün altında olanların kredi alabilmeleri oldukça zordur. Bu durumlarda sadece kefil ya da teminat göstermek gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar. Bu listeyi bana atabilirmisiniz. Lütfen gezmedim banka kalmadı. Kredi notun düşük diyorlar başka bir şey dedikleri yok. Ben nasıl kredi alabilirim. Yardım lütfen

 2. Kolay kredi veren bankalar arasında bugün Ziraat bankası başı çekiyor bence. Faizler düşük herhangi bir sorununuz yok ise her banka verir ama biraz puanlarınız düşük ise Ziraattan başka banka kredi vermez.

 3. Bankalar artık kolay kredi vermiyor. Eskiden herkese yolda kredi dağıtıyorlardı. Kredi kartı veriyorlardı. Hediyeler ile birlikte kaldı mı hiç böyle işler. Kolay kredi diye birşey yok artık. Varsa birikimin veya gayrimenkulun alırsın. Yoksa havanı alırsın

 4. Yazı için teşekkürler. Kolay kredi veren bankalar için İş bankasını denedim. Mobil uygulamadan hesabıma anında 4 bin tl nakit yatırıldı.

 5. Merhaba çok teşekkür ederim bilgiler gerekliydi. Ayrıca tasitkredisi.org ve kredi.gols gibi sitelerden değil buradan bilgi almak gerek! Adamlar full sallamışlar yazık!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı