Kolay Kredi Veren Bankalar 2021

0

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam eden korona virüs salgını nedeniyle pek çok vatandaş nakit ihtiyacı yaşıyor. Yaşanan nakit probleminin en kolay çözümünü ise bankalardan alınan krediler olarak görüyorlar. Ancak bankaların da müşterilerine kredi verirken bazı önemli kuralları bulunuyor. Her banka kredi verirken isteyeceği kriterleri ve belgeleri kendisi düzenleyebileceği için bazı bankalardan kredi almak kolayken bazı bankalardan kredi almak daha zordur. Bu zor günlerde bankalardan kredi desteği almak isteyen kişilerin de en çok dikkat ettiği noktalar hem en uygun şekilde kredi almak hem de kredi alırken kolay bir şekilde süreci geçirebilmek oluyor. Bankalar tarafından sunulan taksit imkânları ve vade fırsatları sayesinde müşteriler nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyorlar. Sürecin en kısa ve kolay atlatılması için de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

En Rahat Nasıl Kredi Alınır?

Dönemsel olarak maddi anlamda zorluklar yaşanabilir. Ancak önemli olan bu süreci en kolay ve kısa sürede atlatabilmektir. Bu nedenle nakit anlamında zorluklar yaşayan kişiler bankaların kredi fırsatlarından yararlanmak isterler. Bankalar müşterilerine bazı şartlara bağlı olarak kredi desteği sağlarlar. Rahat bir şekilde kredi almak isteyen kişiler ilk olarak en uygun faiz oranları ve vade imkânları ile kredi verene bankayı araştırmalıdırlar. Kendinize en uygun krediyi veren bankayı bulduktan sonra banka tarafından istenilen belgeleri ve evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamalısınız. Aynı zamanda her bankanın müşterilerinden kredi alımı esnasında talep edeceği şeyler farklı olabileceği için banka ile iletişime geçerek istenilen şeyleri net bir şekilde öğrenmelisiniz.

Bankalardan rahat kredi alabilmek için çalışıyor olmanız ve belli bir geliriniz bulunması çok önemlidir. Sigortalı ve geliri bulunan bir kişi bankaların gözünde güvenilir müşteri olarak görüneceği için kredi alması daha kolay olacaktır. Çalışmayan kişiler için de mutlaka kefil olacak olan kişinin çalışan ve güvencesi olan biri olması gerekir. Tüm bunların haricinde bankaların en çok dikkat ettiği noktalardan bir tanesi de müşterilerinin kredi notlarıdır. Risksiz bölgede bulunuyor olmanız çok önemli olacağı için kredi almayı talep etmeden önce mutlaka kredi notunuzun yüksek olduğundan emin olun. Bu sayede kredi talep ettiğiniz bankadan kısa sürede rahat bir şekilde olumlu dönüş alabilir ve kredi imkânından yararlanabilirsiniz.

Kredi Çekmenin Kolay Yolları Nelerdir?

Kredi çekerken bankalar tarafından göz önünde bulundurulan bazı şeyler vardır. Bunların başında kredi notunuz gelir. Kredi notu yüksek olan müşteriler bankanın gözünde en güvenilir müşteri tipidir. Bu nedenle kredi isteyen ve notu yüksek olan müşteriler kolaylıkla krediye sahip olabilirler. Aynı zamanda diğer bir nokta ise maaşınızın miktarı ve mesleğinizdir. Maaşı yüksek olan müşteriler bankalar tarafından kredi vermek için aranılan müşterilerdir. Mesleğiniz ve maaşınız bankanın istediği standartların üstünde ise en kolay yolla krediye ulaşabilirsiniz. Emekli olan vatandaşlar ise krediye en kolay şekilde ulaşan kişilerin başında gelir. Bankalar tarafından emekli müşterilerine kredi vermek için özel taleplerde bile bulunulur. Kredi çekmek istiyorsanız ve emekliyseniz bu da sizin için bir avantajdır.

Ayrıca kredi çekerken bankalar aktif olan müşterilere kolaylıklar tanırlar. Kredi çekmek gibi bir düşünceniz varsa mutlaka banka hesabınızın aktif olması ve para giriş çıkışının sağlanması gerekir. her ay gereken ödemeyi düzenli bir şekilde yapmanız da bankaların kredi verirken dikkat ettiği özelliklerinizden birisidir. Düzenli ve olması gerektiği miktarda para yatırma işlemlerinizin yapılması kredi notunuzun da otomatik olarak yükselmesine neden olur. Bu sayede kolay yoldan kredi imkânından faydalanabilirsiniz. Ancak tüm bunları yapamıyorsanız ve aynı zamanda çalışan bir müşteri değilseniz bankalar sizden bir kefil veya ipotek edilecek bir mal talep ederler. Kefil olarak gösterilecek olan kişinin de mutlaka bankanın istediği standartlara sahip olan kişiler olması çok önemlidir.

Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Kredi almak isteyen kişilerin yasal olarak yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunur. Aynı zamanda bu şartların dışında bankalar tarafından özel olarak talep edilen şartlar da vardır. Bunlardan ilki yasal olarak 18 yaşını doldurmuş olmak yani reşit bir birey olmaktır. Aynı zamanda sigortalı olarak çalışıyor ve düzenli olarak gelirinizin bulunuyor olması gerekir. eğer çalışmıyor ve kefil ya da ipotek gösteriyorsanız kefil olacak olan kişinin maddi yeterliliğinin banka tarafından onaylanmış olması gerekir. İpotek gösterecekseniz de eğer evliyseniz mutlaka eşinizin rızasının alınması gerekir. Yalnızca bu şekilde ipotek gösterebilirsiniz. Aynı zamanda daha önce bankalara olan borcunuzu ödemediyseniz ve icra ya da buna benzer bir durum yaşıyorsanız bankalardan kredi alamazsınız. Yeniden kredi alabilmeniz için geçmiş borçlarınızı ödemiş olmanız gerekir. Banka tarafından talep edilen evrakların ve belgelerin de eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması çok önemlidir. Tüm bunları yerine getirmeniz durumunda kolaylıkla bankalardan kredi alabilirsiniz.

Kimler Kolay Kredi Alabilir?

Kolay kredi veren bankalar aracılığı ile 2021 yılında kredi kullanmak isteyen kişiler bazı kriterlere uygun olmalıdırlar. Bu kriterlere uygun olan kişiler kolay bir şekilde kredi alabilirken uymayan kişiler ise bankalardan kredi alamayabilirler. İlk olarak maaşı ve mesleği belli bir düzeyin üstünde olan kişiler kolay kredi alabilirler. Bunun yanı sıra emekli olan kişiler de bankalar tarafından kolay kredi verilen kişilerdir. Bunun nedeni ise herhangi bir kredi ödememe durumunda maaştan kesinti yapılabiliyor olmasıdır. Bankalar genellikle kredi talebinde bulunan birçok kişiye kredi desteğinde bulunurlar. Sigortalı çalışan veya kefil gösterebilen kişiler kolay kredi alabilirler. Bankaya ya da şubeye gitmeden en kısa sürede alınan ihtiyaç kredisi türü olması nedeniyle de müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bir kredi türüdür. Aynı zamanda bir bankadan kredi talebinde bulunurken çoğunlukla bankanın müşterisi olmasanız bile kredi veriyorlar. Hem banka şubelerine gitme derdinden kurtulurken hem de müşterisi olmamanıza rağmen bir bankadan kolay kredi alabilirsiniz. Bunun için aranan şartları yerine getirmiş olmanız yeterlidir.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Veriyor?

Son zamanlardan kredi alımlarına olan talebin artmasıyla birlikte kredi imkanı veren bankalar da artmaya başladılar. Bu sayede kredi almak isteyen vatandaşların kendilerine en uygun ola bankayı seçebilecekleri bankalar da artmış oldular. Kolay kredinin en büyük avantajı şubeye gitme derdi olmamasıdır. Aynı zamanda bazı bankalar kredi verirken yalnızca kendi müşterilerine veriyor. Bazı bankalar ise herkese kredi imkanı sunuyor. Şubesiz olarak kolay kredi alabileceğiniz bankaların başında; N Kolay Kredi, ING Bank E-Kredi, CEPTETEB ve Enpara.com geliyor. Bu bankalar kredi imkanı tanırken herhangi bir evrak, belge veya kefil istemiyor. Kolay kredi alırken tercih edebileceğiniz bankaların başında geliyor. Aynı zamanda şubeye gitmeden online olarak kredi çeken kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de kredi imkanlarının ne kadar olacağıdır. Yalnızca kendi müşterilerine kredi veren bankalar; Odeabank, QNB Finansbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank’tır.

Odeabank 35 bin TL, QNB Finansbank ve Vakıfbank 30 bin TL, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi 25 bin TL ve Akbank ise 20 bin TL ihtiyaç kredi sunuyor. Sadece kendi müşterisine kredi veren bankaların dışında herkese kredi veren bankalar da bulunuyor. Bunların başında da N Kolay Kredi, ING Bank E-Kredi, CEPTETEB ve Enpara.com geliyor. ING Bank 50 bin TL, N Kolay Kredi, CEPTETEB ve Enpara.com da 30 bin TL’ye varan tutarlar ile kredi isteyen kişilere kredi imkânı sunuyor. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey bankaların internet siteleri üzerinden başvurularını eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek ve bankadan gelecek olan geri dönüşü beklemektir. Bankadan gelen cevabın olumlu olması durumunda kredi imkanından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.