BankalarKrediler

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

2011 yılında yapılan son değişiklikler birlikte artık bankalar kefilsiz kredi vermeye başlamışlardır. Bu tarihin öncesinde birçok kişi bankalardan kredi almak için kefil bulmak zorunda kalmakta ve çok ciddi mağduriyetlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ancak yeni düzenleme ile birlikte neredeyse bütün bankalar kefilsiz kredi verme imkanlarına da sahip oldukları görülüyor.

Kefilsiz kredi veren bankalar

Sizlerden yalnızca maaş bordronuz üzerinden kredi veren bankalar artık hiçbir şekilde kefil istemiyorlar. Kredi veren bankalar kefilsiz olarak da bilinen bu bankalar; Denizbank, Odeabank, İş Bankası, Finans Bank, VakıfBank ve Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok banka kefilsiz kredi imkanlarını kullanılmaktadır. Bu bankalar sizlere Kredi vermek için bazı belgeler talep ederler.

  • Gelir belgenizi gösterir bir maaş bordrosu
  • Herhangi bir bankadan cezai işlem alıp almadığınıza dair belge
  • Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi
  • İkametgah adresinizin olduğu belge

Genellikle tüm bankalar için istenen belgeler aynı olmakla birlikte, bazıları özel şartlar da ortaya sürebilirler. Çalışmayana kredi veren bankalar ise genellikle  Henüz yeni yeni piyasaya girmiş bankalardan oluşmaktadır Odeabank maaş bordrosuz banka bunlardan yalnızca birisi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Kefilsiz kredi veren bankalar 2018

Birçok kişi herhangi birisi kefil olmadığı için bankalardan kredi alma imkanından yararlanamamaktaydı. İşte tam da onlar için geliştirmiş biri sistem olan kefilsiz kredi veren bankalar 2018 sistemiyle artık çoğu banka kefil isteme şartından vazgeçmiştir. Bunun yerine daha çok sizlerin gelir durumuna ve mallarınıza bakmaktadırlar. Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar aynı zamanda isteyenler için de kefilsiz konut kredisi verme imkanlarından yararlanırlar. Diğerlerine göre bir miktar daha kolay kredi veren bankalar yalnızca 3 gün içerisinde sizlerin taleplerini değerlendirir ve bir karara bağlar.

Kolay kredi veren bankalar

Son olarak 2018 yılında yapılan Bankalar denetleme ve Düzenleme Kurulu değişikliklerine göre bazı bankalar şartlarını düzeltmiş ve kolay kredi veren bankalar 2018 listesine girmiştir. Bazıları sicilim bozuk hangi banka kredi verir gibi soruları da sormakta ve sicillerinin bozuk olduklarını düşündükleri için bankalara başvurmazlar. Bu son düzenleme ile birlikte artık sicili bozuk olanlarda düzenli bir gelire sahip olmasıyla birlikte kolay kredi imkanlarından yararlanırlar. Kredi veren bankalar kefilsiz listesinde bulunan bankalar genellikle 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verirler.

  • Düzenli bir gelirinizin bulunup bulunmadığı
  • Mülkiyetinizin yeterli düzeyde olması
  • Daha önceden herhangi bir bankanın size ağır bir ceza verip vermemiş olması

gibi maddeler son derece önemli konular arasında görülmektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Hangi bankaya giderseniz gidin sizden isteyecekleri ilk belgelerden bir tanesi de genellikle gelir belgesi olmaktadır. Ancak son dönemlerde çalışmayana kredi veren banka olarak bilinen bazı bankalar, bu tarz isteklerden de vazgeçmiştir. İş Bankası gelir belgesiz kredi imkanlarından yararlanabildiğiniz gibi aynı zamanda bu sistem sayesinde Finansbank gelir belgesiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ancak bu bankaların en çok önem verdiği konulardan bir tanesi de sizlerin banka hesabındaki para mülkiyeti üzerine olmaktadır. Veya bazı bankalar daha çok sizlerin sahip olduğu mal varlığına dikkat etmektedirler. Odeabank gelir belgesiz kredi imkanlarından veya Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız bankadaki mal varlığınızı gösterir belge ile birlikte size ait olan şirketlerin de belgesini toplayarak bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Türkiye’deki işlem yapmaya devam eden büyük bankalar genellikle kredi notu düşük olan kişilere kredi vermezler. Bu nedenle birçok kişi kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri araması yapmaktadırlar. Bu kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 listesi genellikle henüz yeni kurulmuş bankalardan oluşmaktadır. Bu bankalar daha fazla müşteri çekebilmek için sicili bozuk veya kredi notu düşük kişilere de kredi vermektedirler. Ancak bazı bankalar Örneğin Ziraat Bankası kredi notu düşüklere yüksek oranlarla kredi imkânlarını sunabilmektedir. Bu da daha çok belirli bir banka puanına sahip olan kişilere verilir. Daha detaylı bilgi için bankaların iletişim numaraları üzerinden irtibat kurabilirsiniz

Çalışmayana kredi veren banka

Çalışmayan kişiler genellikle çok ağır şartlarda yaşamakta ve bankaların onlara kredi vermemesi nedeniyle adeta hayatları büyük bir çileye dönüşmektedir. İşte tam da bunu engellemek için oluşturulmuş işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar bazı imkanlar sunmaktadırlar. İşsizlere kredi veren bankalar ağırlıklı olarak bu kişilerin banka kredi notlarına bakmaktadırlar. Bankalar ciddi bir denge oturtmaya çalışmakta ve çalışmayan kişilere kredi verirken onların kredi notlarını veya sahip oldukları mülkiyetlere bakmaktadırlar. Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 listesindeki bankalar ise genellikle Ev hanımlarının iş projelerine destek verirler.  Çalışmayana kredi veren bankalar ağırlıklı olarak; Odeabank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Garanti Bankası gibi kuruluşlardır.

Denizbank kefilsiz kredi

Çalışmayan kişilere verilen krediler bazı bankaların genişleme Politikalarısonucunda arttırılmaya çalışılır. Denizbank her yıl % 14 lük bir gelişme sağlamasını daha çok bu tarz krediler vermesine borçludur. Denizbank kefilsiz kredi imkanlarından yararlanmak için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Denizbank Bankası üzerinden kart çıkartanlara Denizbank Hoşgeldin kredisi de verebilmektedir. DenizBank kredi başvurusu internetten işlemlerini gerçekleştirebilmek için kuruluşun resmi web sitesine girerek sol üst tarafta yer alan kredi bölmesinden ihtiyaç kredisi seçimini yapmanız gerekiyor. 30 bin TL’ye kadar alabildiğiniz Denizbank kefilsiz kredi sizlere büyük bir fırsat sunmaktadır. DenizBank kredi başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için de dilerseniz telefon bankacılığı aracılığıyla veya kuruluşun yine Resmi Web Sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu web sitesinde yer alan sol üst taraftaki kredi başvurusu kredi başvuru sorgulama seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi 50.000

Bankalar ağırlıklı olarak yüksek miktardaki ihtiyaç kredilerine yüksek vadeler sunmaktadırlar. Bu durumda ortaya çıkan faiz oranları da ciddi oranlara ulaşmaktadır. 50.000 TL ihtiyaç kredisi 120 ay veya 50.000 TL kredi 48 ay gibi fırsatlar ağırlıklı olarak yüksek faiz oranlarına sahiptirler. Örneğin 50.000 TL ihtiyaç kredisi aldığınızda yaklaşık olarak % 1.6 oranında faiz uygulanır ve geri ödemesi 72,000 TL civarlarında gerçekleşir. Tabii bu alacağınız daha çok 120 ay gibi bir vadelendirme sonucunda oluşur. İş Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi  alabilmek için kuruluşun Resmi Web Sitesi üzerinden başvuruda bulunabilir veya yüz yüze görüşmek için en yakın şubeye de gidebilirsiniz. İhtiyaç kredisi hesaplama yapmak için İş Bankası faiz oranı yüzde 1.4, ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.3, Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.6 gibi oranlara sahiptir.

Not: Bu oranlar tamamıyla 2018 yılına ait olup İlerleyen zamanlarda bazı güncellemeler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle bütün bankaların resmi web sitelerinden gerekli güncellemeleri takip etmeniz mağdur olmamanız açısından önemlidir. Aksi takdirde maddi ve manevi olarak zor duruma düşme ihtimaliniz de ortaya çıkabilir. Bu oranlar son dönem BDDK değişiklikleri baz alınarak değerlendirilmiştir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hızlı kredi onayı için ben daha önce bankalara yazı yazmıştım. Olumsuz gelince BDDK ya bir yazı attım. Bana bir telefon geldi. Sorunlarımı anlattım. Sonra beni bankadan aradılar ve kredimin onaylanacağı söylendi. Neyse bankaya gittim. Öyle şey olmaz dediler. Bir daha aranmadım. Kesin dolandırıcıların eline düşecektim. Dikkatli olun arkadaşlar. Bu sıralar herkese inanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı