Kefille Kredi Veren Bankalar

0

Kefille Kredi Veren Bankalar

Kefille kredi veren bankalar genellikle kredi notu gibi durumlara bakmamaktadır. Bu nedenle kredi notunuz düşük olsa bile kefille kredi veren bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Bazı bankalar kefil şartını 1 kişi olarak belirlemiştir ancak bazı bankalardan kredi çekebilmek için 2 tane kefilinizin olması gerekmektedir. Bu genelde büyük miktarlarda çekilecek krediler için geçerli olmaktadır.

Kefille Kredi Veren Bankalar 2018

Kredi notu, kredi çekme açısından büyük önem taşımaktadır. Eğer kredi notunuz, kredi almak için yeterli değilse kefille kredi çekme yoluna gidebilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar genellikle kefil yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni ise ödemeleri yapacağınıza dair sizden bir garanti almaktır. Şimdi kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri diye merak edebilirsiniz. Bu bankalardan bazıları şu şekildedir: Ziraat bankası, İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, Halk Bankası, TEB.

Kolay kredi veren bankalar kefilsiz kredi vermeyi de kabul eden bankalardır. Fakat bu sefer de kredi notuna bakılır. Hem kredi notunuz düşükse hem de kefilsiz kredi çekmek istiyorsanız, gelir belgeniz kontrol edilir. Çekileceğiniz miktara göre yapılan taksitlendirmeye yetecek kadar geliriniz varsa krediniz kolay kredi veren bankalar tarafından yüksek ihtimalle onaylanır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi konusundaki şartlarına son yıllarda bazı değişiklikler getirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de kredi notundaki değişikliklerdir. Normal şartlarda 1500 puan ve altındaki kişilerin kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Çünkü bu sayının altındaki gruplar az ya da orta riskli olarak kabul edilmektedir. Az riskli gruplara kredi verilmesi yalnızca gelir durumuna bakılarak gerçekleşmekte ve az riskli kredi notuna kredi veren bankalar da olmaktaydı. Ancak orta riskli gruplara ise eskiden hiçbir şekilde kredi verilmemekteydi.

Şimdilerde ise orta riskli kredi notuna kredi veren bankaların sayısı artmıştır. Kredi notuna bakmayan bankalar böyle durumlarda kefil şartı koymaktadır. Kefil sayısı ise genellikle çekilecek kredi miktarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu durumda en kolay kredi veren banka hangisi diye merak edilmektedir. Ancak kesin olarak şu banka en kolay krediyi verir demek pek mümkün olmamaktadır. Genellikle tüm bankalar eskiye göre daha kolay bir şekilde kredi vermektedir.

Kefilli Kredi Şartları

Kredi notu yeterli olmayanların kredi çekebilmesi için kefile ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Ancak bankaların bazı kefil şartları bulunmaktadır. Kefil olmanın şartlarına bakacak olursak öncelikle kefil olacak kişi ile krediyi çekecek olan kişinin aynı ilde yaşıyor olması gerekmektedir. Buna ek olarak kefil olacak kişinin mutlaka gelir düzeyinin yüksek olması beklenmektedir. Bu durumda kefil olmak için gerekli belgelerden bir tanesi gelir belgesidir.

Kefil olmak kredi çekmeye engel mi diye çok fazla soru sorulmaktadır. Bu durum değişkenlik gösteren bir durumdur. Mesela, kefil olduğunuz kredi zamanında ödeniyorsa, siz de başka kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuz da burada büyük önem taşıyabilmektedir. Kefil ile kredi çekiminde bu durumlara mutlaka dikkat edilmelidir.

Garanti Kefilli Kredi

Kredi çekmek için yeterli kredi notu olmayan ya da büyük miktarlarda kredi çekmek isteyen insanlardan genellikle kefil istenmektedir. Kefilli kredi veren bankaların en çok dikkat ettiği durum, hem kredi çekecek kişinin hem de kefil olacak kişinin gelir durumlarıdır. Yani kefilli kredi şartlarının ilk başında gelir belgesi gelmektedir. Diğer bir şart ise çekilecek kredi miktarıdır. Mesela çok büyük miktarda kredi çekilecekse ve krediyi çekecek olan kişinin gelir durumu bu miktar için yeterli değilse birden fazla kefil istenebilmektedir.

Kefilli kredi veren bankalar 2018 yılında daha da artmıştır çünkü kredi notu konusunda pek çok sıkıntı yaşanmaktadır. Kredi notu öğrenmek için TC kimlik numaranız yeterli olmaktadır. Genellikle kredi notu 1500 ve üstü olanlara direkt olarak kredi verilebilmektedir. Ancak 1500’ten düşük olanlara kefil şartı ile kredi verilmektedir.

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notları az riskli, orta riskli, iyi ve çok iyi olmak üzere 4 gruba ayrılmaktadır. Az riskli kredi notuna kredi kartı veren bankalar genellikle kefil istemektedir. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar ise gelir belgesine bağlı olarak kefil istememe durumuna gidebilmektedir. İyi ve çok iyi kredi notuna sahip olan vatandaşların kredi başvuruları çok kolay bir şekilde onaylanmaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi notu nasıl yükseltilir diye merak edebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız mutlaka ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca mevcut borcunuzun büyük bir bölümünü ya da tamamını kapatmanız, kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacaktır.

Bu konuda en çok sorulan sorulardan bir tanesi “Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim?” sorusudur. Eğer kredi notunuz 1500 ve üstünde olursa, iyi gruba gireceğiniz için oldukça kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. En garantisi ise kredi notunuzun 1700 ve üzeri olmasıdır.

Akbank Kefilli Kredi

Akbank kredi notu düşük olanlar için ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesidir. İhtiyaç kredisinin en büyük şartı ise kefildir. Kefil olmadan kredi verilmemektedir. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu internetten, SMS ile veya şubelerden yapılmaktadır. Bunun için kredi notunuz çok önemli değildir ancak yine de en azından az riskli grupta olmanız beklenmektedir.

Akbank anında kredi imkanı da sunmaktadır. Bunun için az önce de söz ettiğimiz gibi SMS atmanız yeterli olacaktır. Kredi notunuz düşükse ve gelir belgesi konusunda sorun yaşıyorsanız sizin için en uygun kredi Akbank ihtiyaç kredisi olacaktır. Bu kredi sayesinde borçlarınızı kapatabilir ve kredi ödemelerinizi de gününde yaparsanız kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltirseniz daha sonra kredi çekmek istediğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmadan ve kefile ihtiyaç duymadan kredi çekebilirsiniz. Bu da sizin için oldukça avantajlı bir durum olacaktır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notu her ne kadar olmazsa olmaz gibi görünse de artık pek çok banka kredi notuna bakmamaktadır. Bilindiği gibi kredi notları 4 temel gruba ayrılır bunlar orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyidir. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse iyi gruplardan birinde olduğunuz için kredi alma ihtimaliniz %100’e yakın olur. Fakat kredi notunuz düşükse kredi almanız için bazı şartlarla karşılaşırsınız.

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar şart olarak gelir belgesini istemektedir. Eğer gelir düzeyiniz çekeceğiniz krediyi ödeyecek durumdaysa kredi başvurunuz onaylanır. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalarda ise durum farklıdır. 800 puana kredi veren bankalar gelir belgesi haricinde kefil de istemektedir. Ayrıca kefil olacak kişinin de gelir durumuna bakılır ve kefil olmak için uygun olup olmadığına karar verilir. Bu durumlara uygunsanız krediniz onaylanır.

Son olarak kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri sorusu çok sık sorulmaktadır. Bu bankalar Ziraat bankası, İş bankası, Finansbank, TEB, Akbank ve Odea Bank gibi bankalardır. Tüm bu bankaların kredi başvuruları internetten, SMS ile ya da şubeler ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Banka sayısı çok olduğu için şansınızı birden çok bankada da deneyebilirsiniz.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.