Kamu Personeline 100 bin TL Faizsiz Kredi Verilecek!

0
Halkbank, kamu çalışanlarının ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına 100 bin TL faizsiz kredi verecek. Verilecek olan kredi için 1 yıl ilk taksit erteleme ve 3 ay ara erteleme verilebilecek. Verilecek olan kredi için herhangi bir faiz talep edilemeyecek. Kamu personeli olan vatandaşlarımızın maddi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için başlatılmış olan bu kredi paketi için kamu personeli olmayan hiç kimse bu paketlerden yararlanamayacak. Kamu personeli olan kişiler bu krediden diledikleri miktarda yararlanabilecekler. 20 bin TL ile başlayan kredi paketi 100 bin TL’ye kadar çıkabilecek. Kamu personelinin temel ihtiyaçları düzeyinde verilecek olan bu kredi paketinde öncelik en az 30 yıllık memur olan kişiler, daha sonra 20 yıllık memur olanlar ve en son, son 10 yıl içerisinde memur olmuş olan kamu personeline ait olacak.

Kamu personelinin temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, iç piyasaların hareketlenebilmesi ve vatandaşın ekonomik kriz noktasından çıkabilmesi adına başlatılmış olan bu kredide 1 yıl ilk taksit erteleme kararı uygulanabilecek. Kamu personeli taksitlerini ödemeye başladığında ödemekte güçlük çekecek olursa ara taksitlerde en az 3 ay erteleme olabilecek.

Hangi Kamu Personelleri Faizsiz Kredi Alabilecek?
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tüm kamu personelleri Halkbank’ın başlatmış olduğu bu kredi paketinden yararlanabilecek. Ancak öncelik derecesine göre başvuru alınacak. Yapılacak olan başvurular için direkt olarak Halkbank fiziksel şubeleri kullanılacak. Dışarıdan, mobil bankacılıktan, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığından herhangi bir şekilde başvuru alınamayacak. İlk aşamada 30 yıllık memurlar, orta aşamada 20 yıllık memurlar ve son aşamada 10 yıl içerisinde memur olmuş kamu personelleri bu kredi paketinden hızlı bir şekilde yararlanabilecek.

Faizsiz Krediye Nasıl Başvuru Yapılacak?

Halkbank’ın sağlamış olduğu 100 bin TL’ye kadar faizsiz kamu personeli kredisi için başvurular sadece fiziksel Halkbank şubelerinden yapılabilecek. Başvuru yapacak olan adaylar başvuru yaparken yanlarında TC kimlik belgeleri ve kurum kimliklerini bulunduracaklar. Memur olmadığı halde Halkbank’ın kamu personeli kredisine başvuru yapacak olan adayların sonuçları olumsuz sonuçlanacak ve kredi puanına anında yansıtılacak.


Leave A Reply

Your email address will not be published.