Otomobil

İYİ Partili Dervişoğlu: İYİ Parti’nin gizli ilişkileri ve ajandaları yoktur

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, “İYİ Parti’nin gizli ilişkileri ve ajandaları yoktur. Özellikle HDP’nin içinde yer aldığı bir anayasa görüşmesinin İYİ Parti tarafından yapılabilmesinin mümkün dahi olamayacağını tekrarlıyorum” dedi.

İYİ Partili Dervişoğlu, Meclis’te gerçekleştirdiği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dervişoğlu açıklamasının sonrasında basın mensuplarının, disiplin kurulana sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın dün yaptığı basın açıklamasında gündeme getirdiği iddialar ve bu iddialarla ilgili isimler hakkındaki sualler üzerine konuştu. Özdağ’ın ‘ben asla milletime yalan söylemedim’ dediğini kaydeden Dervişoğlu, “Milletime yalan söylemedim’ diyen bir siyasi şahsiyetin göz göre göre yalan söylüyor olması tarafımdan kabul edilebilecek bir davranış değildir. İYİ Parti’de her şey şeffaf bir biçimde yürütülmektedir. İYİ Parti’nin gizli ilişkileri ve ajandaları yoktur. Demokrasiyi kendi içerisinde içselleştirilmiş bir siyasi partiye yöneltilebilecek ithamlar sınıfına dahil etmiyorum Ümit Beyin belirttiklerini. Arkasında başka şeyler arıyorum. Bu sebeple yalan belirttiğini, özellikle HDP’nin içinde yer aldığı bir anayasa görüşmesinin İYİ Parti tarafından yapılabilmesinin mümkün dahi olamayacağını tekrarlıyorum. Ortada kamuoyunu ikna edebilecek herhangi bir belge, veri, delil yokken İYİ Parti’ye yönelttiği bu iftiranın tabiki ki bir bedeli olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

‘BU ZARARIN MUTLAKA BİR KARŞILIĞI OLMALI’İYİ Parti olarak, Özdağ’ın iddialarını ciddiye almadıklarını kaydeden Dervişoğlu, “Biz iktidarın büyük yalanlarıyla uğraşıyoruz. Özdağ’ın ufak ve mide bulandıran yalanlarıyla vakit kaybedecek değiliz. Kendisi Disiplin Kurulu’na gönderildi. Siyasetin bedeli bellidir, İYİ Parti’ye vermeye uğraştığı bu zararın mutlaka bir karşılığı olmalıdır. Kendisine pazar arayan bir işportacı gibi davranıyor. Kendisini psikolojik yönden de gergin gördüm, acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.

Ümit Özdağ, dünkü açıklamasında, “Esasen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018’de Cumhuriyet Gazetesi’nde verdiği demeçte, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun başkanlığında Millet İttifakı üyesi İYİ Parti, CHP ve Saadet Partisi’nin Anayasa taslağının sonlandığıni açıklamış. Lakin sonradan öğreniyoruz ki masada HDP de varmış” demişti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu