Otomobil

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “Gittikçe artan bir sesle milletimiz bizi çağırıyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Gittikçe yükselen bir sesle milletimiz bizi çağırıyor. Milletimiz karar verme konusuna odaklanmış durumda” dedi.

Ankara’da bir otelde tertip edilen üye katılım töreninde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Partimize katılma, üye olma, bize güç verme, ailemizin bir parçası olma hakkında irade beyanında yer alan dostlarımıza, onlara en derin teşekkür hislerimle hoş geldiniz diyorum. Türkiye şenlikli günlerden geçiyor. Biz gençliğimizden bu yana Türkiye kritik günlerden geçiyor diye öğrendik, hep o kritik günlerde kritik görevler alalım diye vaziyet aldık. Burada yer alan herkes bu tutumun getirdiği bedelleri ödemek hakkında bir an bile tereddüt etmemiş kişilerdan biraraya geliyor. Ama Türkiye bugün şenlikli günlerden geçiyor, acı ama şenlikli günlerden geçiyor. Millet bizi çağırıyor mottosuyla, bu sloganla yola çıktık 20 Eylül kurultayımızda. Gittikçe yükselen bir sesle milletimiz bizi çağırıyor. Milletimiz karar verme konusuna odaklanmış durumda” dedi.

İYİ Parti’nin birçok yeniliklere imza attığını kaydeden Akşener, “Şunu dürüstlükle söyleyeyim gezdiğimiz yerlerdeki fakirluğu, çaresizliği, esnafta yaşadıklarımız, dükkanların içerisine gelmiş kadınlarımızın, işsiz gençlerimizin, işçimizin, çiftçimizin, ev kadınlarımızın yaşadıkları zorlukları onların ağzından dinlemenin getirdiği bir kanaatle şunu söylemeliyim ki; iktidar partisi ister zamanında, ister daha evvel yapılan bir seçimde milletimizin kararıyla, demokrasiyle sandıkta hür iradesiyle gidecektir. Partimiz kurulduğu andan bu yana pek çok zorluk çektiğini kuruculardan biliyorum. Onun için İYİ Parti mensuplarına biz cesurlar hareketi dedik. Eğer İYİ Parti kurulmamış olsaydı, sizler o iradeyi göstermemiş olsaydınız bugün Türkiye grup konuşmalarında genel başkanların belirttiklerini konuşuyor olmazdı, bugün Türkiye’de siyasi yarışın içinde yer alabilecek yeni siyasi partiler kurulmuş olmazdı. Bu yolu açan sizlersiniz, bizleriz. Kişilerımıza cesaretle durmayı ortaya koyan sizlersiniz, bizleriz” dedi.

“BU KURULMUŞ OLAN PARTİ, TÜRK SİYASİ HAYATINDAKİ BÜTÜN DENGELERİ DEĞİŞTİRMİŞTİR”

Üç yıllık bir parti olduklarını ve birçok yeniliklere imza attıklarını söyleyen İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın da, “Üç yıllık parti olduk, üç yılı geride bıraktık. Ümit ediyorum bu dönem Türk siyasi tarihine damga vuracak, çok önemli gelişmelerin olduğu bir dönem olarak hatırlanacaktır. Ben buna yürekten inanıyorum. Çünkü Türkiye’nin oluşmuş şartları içerisinde, bir korku tünelinin içerisine hapsedilmiş milyonlarca insan, ümitlerini kaybetmiş, geleceğe bakamayan, hayal bile kuramayan, sessizliğe bürünmüş, mevcut şartları yerinde yenilgi olarak kabul edip gelecekle ilgili bir adım atma cesaretini ve kabiliyetini kaybetmiş bir ülkede ortaya çıkmış olan iyiler ve cesurlar hareketinin elemanı olan sizler bizler, hepimiz hepimiz belki de Türk tarihinin değişimini sağlayacak bir adım attık. Bu mühim bir hamledir. Çünkü bu kurulmuş olan parti, Türk siyasi hayatındaki bütün dengeleri değiştirmiştir. Adeta yeni bir dönemin ışığını yakmıştır. Seçim oldu 5 milyon oy aldık. Dile kolay 5 milyon. Çok kısa bir sürede. Daha yönetimde olan kişilerın bile birbirini tam anlamıyla tanıyamadığı, hemen akabinde seçime gitmek zorunluluğunun oluşturduğu o iklim içerisinde o büyük mücadeleyi vererek, gecesini gündüzüne katarak bu eserin ortaya çıkmasında emeği olan, gayreti olan bütün dostlarımıza da teşekkürlerimizi, şükranlarımızı, minnetlerimizi paylaşıyoruz. İYİ Parti yalnızca bunlarla kalmadı, siyasetin dilini, üslubunu değiştirdi. İYİ Parti yalnızca bununla da kalmadı. Türkiye’de şimdiye kadar uygulanmamış olan bir muhalefet metodu uygulayarak, siyaseti halkın ayağına indiren, halkın gönüllü avukatlığını yapan, onların problemlerini, dertlerini dile getiren, meclis kürsüsüne onlara açarak hem baskın tavır belirleyip, ülkeyi yönetenleri aşağıdan gelen feryadın duyulması olanağı fırsatı tanıyan bir hale dönüştü” diye konuştu.

(Ali Nargüner – Erdinç Türkcan/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu