Işık Ökte: “Yabancı Dolarda Mersin’e, biz tersine”

0

Yabancı Dolarda Mersin’e, biz tersine / Işık Ökte

İntegral ForexTV YouTube kanalında İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın konuğu Fon Yöneticisi Işık Ökte oldu.

Merkez Bankası ve BDDK’nın aldığı mühim kararlara ve Dolar’daki hareketliliğe dikkat çeken Artunç Kocabalkan, Işık Ökte’ye sordu; “Finansal piyasaları etkileyen çok mühim kararlar alındı, lakin kurda beklenen düşüş olmuyor. Bu durum ekonomiyi nasıl etkileyecek? Başka adımların mı atılması lazım?”

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugün açıkladığı verilerin iyi okunması gerektiğinin altını çizen Işık Ökte, bu açıklama sonrası Dolar’daki hareketliliği değerlendirdi. “Dolarizasyon’u nasıl kırarız?” sorusunun bir numaralı gündem maddesi olması gerektiğini söyleyen Ökte, Dolarizasyon’a sebep olanları sıralarken nelerin yapılması gerektiğini de açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında ifade ettiği ‘Acı Reçete’den ne anlamamız gerektiğinin herkes için çok önemli olduğuna değinen Işık Ökte ve Artunç Kocabalkan, ‘Acı Reçete’nin ne ifade ettiğini belirttiler.

Yabancı yatırımcıların Türkiye ile ilgilenmeye başladığına dikkat çeken Ökte, Borsa ile ilgili kritik bilgilendirmelerde bulundu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.