İş Bankası Bankamatikte Param Kaldı

İş Bankası Bankamatikte Param Kaldı

Bu yazımızda İş Bankası ATM’lerinde paranız sıkışırsa ne yapmalısınız sorusuna cevap vereceğiz. Böyle bir durumda neler yapmalısınız aşamalar halinde anlatacağız.

İş Bankası Bankamatikte Para Nasıl Sıkışır?

Banka ATM’leri elektronik ve kısmen mekanik cihazlardır. Nasıl ki evimizde elektrikli aletler zaman zaman arıza yapabiliyorsa İş Bankası ATM para sıkışması da zaman zaman meydana gelebilecek normal bir durumdur.

İş Bankası ATM’sinde işlem yaparken zaman zaman ATM para yutması denilen durumla karşılaşılabilir. Şunu belirtmek isteriz ki doğru adımları izlemeniz halinde böyle bir durumda paranızı kısa süre içerisinde bankadan geri almanız mümkündür.

Bankamatikte Paranız Kalırsa Ne Yapmalısınız?

Bankamatiklerde paranız kalması durumunda herkesin aklına gelen İş Bankası bankamatik paramı yuttu ne yapmalıyım sorusunun cevabı aşağıdaki yollarda gizlidir.

 • Paranızın sıkışması halinde öncelikle bankamatik başından ayrılmadan 0 850 724 0 724 numaralı telefondan İş Bankası müşteri hizmetleri hattını aramalısınız.
 • Bu esnada her ne kadar arıza veren bankamatik başkalarının da makineyi kullanmasına izin vermeyecek olsa da bankamatik başından ayrılmamanızda yarar vardır.
 • Telefon ile kimlik bilgilerinizi, olayın gerçekleşme yeri ve saatini bildirip bunun kayıt altına alınmasını isteyin.
 • Banka sizden ATM’de kalan para için dilekçe yazmanızı da isteyecektir.
 • Bundan sonra söz konusu ATM’de banka görevlileri tarafından yapılacak ilk ATM para sayımı işleminde sizin para sıkışma durumunuz bilgisi yetkililere verilecek ve makinede sıkışmış paralar kayıt altına alınacaktır.
 • ATM parayı yuttu tabiri esas olarak tam olarak gerçeği yansıtmaz zira makineler asla parayı kaybetmez, sıkışan para makinenin içinde hapsolur ve zaten bu durumda makine arıza vererek kendini kapatır.
 • Para sıkışma durumunu bildirdikten sonra banka hemen ve anında o ATM’ye görevli göndermeyecektir bu sebeple banka görevlileri ile münakaşa etmeniz size bir fayda sağlamaz.
 • Banka görevlilerince makinede sıkışan paralar sizin şikâyet ile bildirdiğiniz para miktarıyla karşılaştırılacak ve bildirdiğiniz para tutarı ile aynı ise paranız koşulsuz olarak size iade edilecektir.
 • Tüm bu işlemler en fazla bir hafta içinde tamamlanır. Bu süreçte doğru adımları attıktan sonra paranızı geri almamanız için bir sebep yoktur.
13 Yorumlar
 1. Nejdet FURTUN diyor

  Para sıkışması gerçekten kötü bir durum. Hele birde hafta sonuna denk geldiğini düşünün. Hani banka önünde normal gün olsa banka görevlisi yardımcı olur halledersin. Ama hafta sonu olmas yeminle bir sürü stres ve uğraşı zor durum Allah kolaylık versin

 2. Mukaddes SERİN diyor

  Böyle bir olay hiç başıma gelmedi ama gerçekten zor durum ya. Ne yapacağını şaşırır adam. Arasan bi dert beklesen bi dert. Kimsenin başına gelmesin. Hele bu zorlukta.

 3. Necmi SARI diyor

  Bankalardan para çekerken çok sorun oluyordu. Bu işler neredeyse bitti sayılır, hemen müdahale ediyorlar ama gerçekten yatırırken para kabul etmiyor bazen ATM milletten para dileniyoruz resmen buna da bir çare bulsalar çok iyi olacak.

 4. Elif SERVAN diyor

  Ben iş bankasına bu konularda çok başarılı buluyorum. Benim gözümün önünde oldu para sıkıştı içeriden bir kişi gelip iki dakikada halletti.

 5. Eylul SERİN diyor

  İş bankasının 0 850 724 0 724 numaralı telefonunu arayınca hemen yardımcı oluyorlar. Fazla sürmeden sorununuzu halledersiniz. İş bankası yıllardır müşterileri için çok emek harcayın bir banka

 6. Oğuzhan ÇETİN diyor

  İş bankası atm para kalma problemi için yapılacaklar belli. Gün içinde ise şubeden yardım talep etme, hafta sonu ise eyvallah deyip eve gitme. Çünkü beklemeyin kimse gelmiyor. 

 7. Nizamettin KÜPÜR diyor

  İş bankası olarak değil ama benim başıma bir kere geldi. Gerçekten çok kötü bir durum. Kendi paranız ile bir anda acayip bir mahcubiyet içine giriyorsunuz. Hele o kuyruktakiler size imalı bakıyorlar ya. Bir an kendimi tuhaf bir durumda hissettim. Allah kimsenin başına vermesin. Daha sonra çok güldüm kendime. Paramızla düştüğümüz hale bak diye

 8. Nagihan ERDEM diyor

  Yazıda bir hafta sürüyor demişsiniz. Ancak bu kadar uzun sürmüyor. Hele iş bankasında müşterilerini bu kadar mağdur etme olmaz. Aynı gün içinde para iade edilir. Niye bekletsinler ki.

 9. Nuh TEKİR diyor

  Param hiç bankamatikte sıkışmadı ama düşünüyorum da ne yapacağını insan şaşırır ya. Okuyunca bile panikledim ne yapardım diye. Bilgiler için teşekkürler.

 10. Hikmet TONYALİ diyor

  ATM içinde para sıkışması olayı kalmadı herhalde. Ben muhasebede çalışıyorum ve hergün bankalara gidip işlemler yapıyorum. Uzun zamandır böyle bir sorunla kendim de karşılaşmadım, karşılaşanı da görmedim.

 11. Orhan ŞENSU diyor

  Bankada paran kalmasın arkadaş bir hafta uğraşırsın oraya dilekçe buraya dilekçe. Kolay değil herhalde birde ATM de paran kalsa yok kaldı kalmadı aldın almadın bir sürü hikaye olur.

 12. Ergün ATALAY diyor

  ATM’lerde bu sıralar çok sorun çıkıyor. Bankalar en ufak bir havalede bile bir sürü para alıyorlar müşterilerinden. Para almaya gelince bir numaralar. Ama hizmet denilince yine vatandaş mağdur.

 13. Kezban ÖZEN diyor

  Bankaların ATM sorunları yanı sıra birde mobil uygulamalarında ki sorunlarda önemli. Transfer ettiğimiz paralar gitmeyip akşam geri geliyor. Olmuyorsa hemen iade yapın akşamı niye bekliyorsunuz. Karşı tarafta huylanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.