İş Bankası Bankamatikte Param Kaldı

0

Bu yazımızda İş Bankası ATM’lerinde paranız sıkışırsa ne yapmalısınız sorusuna cevap vereceğiz. Böyle bir durumda neler yapmalısınız aşamalar halinde anlatacağız.

İş Bankası Bankamatikte Para Nasıl Sıkışır?

Banka ATM’leri elektronik ve kısmen mekanik cihazlardır. Nasıl kievimizde elektrikli aletler zaman zaman arıza yapabiliyorsa İş Bankası ATM para sıkışması da zaman zaman meydana gelebilecek normal bir durumdur.

İş Bankası ATM’sinde işlem yaparken zaman zaman ATM para yutması denilen durumla karşılaşılabilir. Şunu belirtmek isteriz ki doğru adımları izlemeniz halinde böyle bir durumda paranızı kısa süre içerisinde bankadan geri almanız mümkündür.

Bankamatikte Paranız Kalırsa Ne Yapmalısınız?

Bankamatiklerde paranız kalması durumunda herkesin aklına gelen İş Bankası bankamatik paramı yuttu ne yapmalıyım sorusunun cevabı aşağıdaki yollarda gizlidir.

  • Paranızın sıkışması halinde öncelikle bankamatik başından ayrılmadan 0 850 724 0 724 numaralı telefondan İş Bankası müşteri hizmetleri hattını aramalısınız.
  • Bu esnada her ne kadar arıza veren bankamatik başkalarının da makineyi kullanmasına izin vermeyecek olsa da bankamatik başından ayrılmamanızda yarar vardır.
  • Telefon ile kimlik bilgilerinizi, olayın gerçekleşme yeri ve saatini bildirip bunun kayıt altına alınmasını isteyin.
  • Banka sizden ATM’de kalan para için dilekçe yazmanızı da isteyecektir.
  • Bundan sonra söz konusu ATM’de banka görevlileri tarafından yapılacak ilk ATM para sayımı işleminde sizin para sıkışma durumunuz bilgisi yetkililere verilecek ve makinede sıkışmış paralar kayıt altına alınacaktır.
  • ATM parayı yuttu tabiri esas olarak tam olarak gerçeği yansıtmaz zira makineler asla parayı kaybetmez, sıkışan para makinenin içinde hapsolur ve zaten bu durumda makine arıza vererek kendini kapatır.
  • Para sıkışma durumunu bildirdikten sonra banka hemen ve anında o ATM’ye görevli göndermeyecektir bu sebeple banka görevlileri ile münakaşa etmeniz size bir fayda sağlamaz.
  • Banka görevlilerince makinede sıkışan paralar sizin şikâyet ile bildirdiğiniz para miktarıyla karşılaştırılacak ve bildirdiğiniz para tutarı ile aynı ise paranız koşulsuz olarak size iade edilecektir.
  • Tüm bu işlemler en fazla bir hafta içinde tamamlanır. Bu süreçte doğru adımları attıktan sonra paranızı geri almamanız için bir sebep yoktur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.