İkinci El Arabalarda Fiyat Ne Zaman Düşecek? İşte Cevabı…

0

İkinci el arabalarda fiyat ne zaman düşecek sorusu çok uzun zamandır insanlar tarafından sürekli sorulan önemli bir sorudur. Özellikle ikinci el araba üzerinden gelir elde eden insanların bugün araç satışında görülen yavaşlamanın en büyük nedeni olarak amaçsız yükselen fiyatları görüyor. Peki, ikinci el araba fiyatlarında düşüş ne zaman görülecek? İkinci el araba fiyatları ne zaman düşecek? İşte cevapları…

Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz gün sıfır kilometre otomobillerin ülkemize girişi için ilk adımlar atıldı. Yani Şubat ayından önce tüm sıfır kilometre otomobiller ülkemize giriş yapacak. Bu da ikinci el arabaların fiyatlarında oldukça büyük oranda düşüş sağlayacak. Daralan sıfır kilometre otomobil piyasasını artık yavaş yavaş hareketlendirmek isteyen bazı isimler verdikleri desteklerle Türkiye’de tekrar sıfır kilometre otomobillerin canlanması ve hızlı bir şekilde tüketilmesi için ilk adımları atmaya başladı.

“Mevcut Piyasa Fiyatı Yerine Oturuyor”

İkinci el otomobil satış sorumlusu Muharrem Varol (32), “Pandemi falan derken sıfır araç piyasası oldukça daralmıştı. Taleplerden dolayı fiyatlar sürekli ikinci elde yukarıya çıkmıştı. Sıfır araçlar ülkeye giriş yapmaya başladı. Bu dönemde sıfır araç satışlarımız oldukça arttı. Piyasa suni bir şekilde yükselmişti. Mevcut piyasa fiyatı yerine oturuyor” diye konuştu. Bu konuşmaya bakarak sıfır kilometre otomobillerin gelmesi ile beraber ikinci el otomobillerin fiyatlarının düşmesi sağlanabilir.

Fiyatlar Tekrar Yükselmeden Almak İstediler

İkinci el otomobil almaya gelen emekli öğretmen Nizamettin Gören, “Şu an fiyatlar daha uygun. Pandemi bitince fiyatların artacağını düşünüyorum. Onun için fiyatlar atmadan otomobil almaya geldim” dedi. Cep telefonu satışı yapılan dükkân sahibi, evli ve 1 çocuk babası İsmail Koç (37), “Fiyatlara baktık. Sıfır aracın gelmesiyle piyasada fiyatlar düşmüş. Fakat istediğim aracı bulamadım. Daha önce araç satmıştım. Birkaç ay önce fiyatlar nedeniyle alamamıştım. Bakınıyorum” diye konuştu. Ayakkabı firmasında çalışan evli ve 1 çocuk babası Erkan Yılmaz (44) ise, “Fiyatlar düşünce otomobil bakmaya geldim. 170 bine kadar bütçem var. İkinci aracım olacak. Bunu eşime almak istiyorum. Pandemi nedeniyle toplu taşıma araçları kullanmasını istemiyorum” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.