Hesaplara Bugün Yatırılıyor! Milyonlarca Öğrenciye, Memura ve Emekliye Müjdeli Haber!

0

Milyonların merakla beklediği müjdeli haber nihayet geldi. Özellikle 2020 yılında yaşanan olumsuz ekonomik kriz ve işsizlik sebebi ile yaşadığımız bu büyük sıkıntıların bir nebze giderilebilmesi ve insanların ekonomik anlamda bir nebze daha rahat edebilmesi adına düzenlenmiş olan 2021 enflasyon bazında ödenek düzenlemeleri hesaplara yatırılacak. 650 TL’den başlayacak olan bu ödenekler 1250 TL’ye kadar çıkabilecek. Asgari ücrete gelen yeni düzenleme sonrasında net 2 bin 825 TL olması ile beraber emekliler, memur emeklileri ve öğrencileri ilgilendiren önemli yapılandırmalar geldi. Öğrenci burslarına yeni katkı payları, memur emeklilerine yeni ödenekler ve imkânlar sağlanacak. Trafik cezaları, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca belirlenen yeniden değerleme oranına göre yeni yılda yüzde 22,58 zamlı uygulanacak. İşte bugünden itibaren başlayacak yeni dönem…

Ocak ayında yapılacak olan zamlı ödemeleri milyonlarca vatandaşımız bekliyordu. Özellikle mağdur durumda olan, enflasyona yenik düşmüş olan ve mevcut maaşı ile geçinemeyecek olan milyonlarca vatandaşımız için sevindirici haber yine devletten geldi. Çok sayıda yeni uygulama devreye alınacak ve ödemelerde artışlar olacak. Öğrencilerin burs ve öğrenim kredisine yüzde 18 zamla birlikte lisans için 650 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin 300, doktora öğrencilerine bin 950 lira aylık ödeme yapılacak. Memur ve emekliler de ocak ayını dört gözle bekliyor. Maaşlar ocak ayında zamlı alınacak ve net olarak zamlı artış miktarları 4 Ocak itibari ile başlayacak.

Kimler 2021 Zamlı Maaş Ve Burs Ödemesi Alacak?

6 aylık zam oranı Ocak ayı itibari ile başlayacak. Bu da milyonlarca vatandaşımızın yüksek enflasyondan daha fazla mağdur olmaması anlamına gelecek. 4 Ocak tarihi itibari ile milyonlarca vatandaşımızın hesaplarına artık yeni zamlı miktarlar yatırılacak. Yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin burs ve öğrenim kredisi ocak ayında yüzde 18 zamlı olarak hesaplara yatırılacak. Lisans öğrencilerine 650, yüksek lisans öğrencilerine bin 300, doktora öğrencilerine bin 950 lira aylık ödeme yapılacak. Yeni yılda e-ticarette vergi muafiyeti başlayacak. İş yeri olmayan, sanayi tipi makine kullanmadan evde imal ettiği ürünleri internetten satanlar yarından itibaren gelir vergisinden muaf tutulacak. Memurlara ve emeklilere de aynı şekilde 2021 yılında getirilen yüksek zamlı miktarları yatırılacak.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.