Krediler

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Askerliğini bedelli yapmak isteyenler için konu 2020 senesi için de gündemde yerini korumaktadır. 2 farklı bedelli askerlik olduğunu hatırlatmakta fayda olduğunu söyleyebiliriz. İlki dahte denilen döviz karşılığı askerlik hizmeti anlamına gelen metodtur. Bu metodtan yararlanmak için belirli bir zaman ülke dışında çalışmış olmak gerekir. Diğer metod ise devlet eli ile tertip edilen ve bedeli yine devlet tarafından belirlenen tutarın ödenmesi karşılığı askerlik hizmetinin tamamlanması anlamına gelmektedir. Cumhuriyet tarihinde bedelli uygulamalarına toplamda 10 kez rastlanmaktadır. En son bedelli kanunu ise 2 Aralık 2014 tarihinde çıkmıştı.
2020 Yılı Bedelli Askerlik için ödenecek ücret belirlendi. 35 bin TL ilk altı ay için açıklanan rakam oldu. 2020 yılı 2. yarısı için bedelli ücreti ise ardından açıklanacak.
Bedelli Askerlik Şartları Nelerdir?
Yasalaşana kadar kesin olmamakla beraber hükumet kanalından gelen açıklamaları dikkate aldığımızda bedelli askerliğin şartları;
31 Aralık 1995 ve evvelsi doğumlu olmak
25 yaşında olmak
Belirtilecek olan IBAN numaralarına vaktinde tutarı yatırmak
Bedel 35 bin TL
bunun yanısıra askerlik zamanı de 21 gündür
2014 senesinde bedelli askerlik yaşı daha yüksekti. Lakin verilen dilekçeler neticesinde en yaygın yaş oranının 25 olduğu göze çarpıyor. Bu sebeple hükumet 25 yaşındaki gençleri de kapsaması için yaş şartında bir indirgeme uygulamayı planlıyor. Askerlik hizmet zamanınin ise 28 güne çıkması planlanıyor. İşverenler için bu durumun problem oluşturup oluşturmayacağı merak ediliyor.
Başvurular askerlik şubelerinden kabul edilecek. Şubeden alınacak belge ile verilen hesap numaralarına tutarlar yatırılacak. bunun yanısıra geçtiğimiz yıllarda 30 bin TL olan bedelli tutarı da yarıya indirilmiş durumda. Bekleyen 3 milyon kişinin mağduriyetlerinin Böylece giderilmesi bekleniyor. bunun yanısıra bedelli askerlik ile ilgili çok fazla ters yorumlar da yapılıyor. Alınan asker sayısı da belli olduğunda çok fazla kişi dışarıda kalmış oluyor. Yapılan açıklamalara göre 10 yıl süreyle asker alınmasa şu anda bedelli bekleyen bireylerin Lakin sona ereceği bildiriliyor. Bu sebeple hükumet bedelli askerliği bir an evvel yasalaştırmak için lüzumlu çalışmaları yapmaya hız kesmeden devam etmekte.
Ödemeler peşin kabul edildiği için nakit sıkıntısı çeken kişiler da çareyi banka kredilerinde arıyor. Bedelli haberlerinin ardından bankalar krediler hakkında düzenleme yapmaya başladılar. bunun yanısıra bedelli askerlikte kullanabileceğiniz nakit gereksinimleriniz için bankaların verdiği ihtiyaç kredilerinden de faydalanabilirsiniz.
Ziraat Bankası %1,05 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. 35 bin TL. üstünden bedelli askerlik kredisi için geri ödeme yapılacak miktarları sizler için hesapladık. Ziraat Bankası bu krediden bedelli askerlik için başvuruda yeralan müşterilerini faydalandırmayı planlıyor.
Halk Bankasından bedelli askerlik için kredi nasıl alınır?
Halk Bankası Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu
Bedelli askerlik hizmetinden faydalanan bireyleri mağduriyetten kurtaran banka kuruluşlarından biri de Halk Bankası’ dır. Halk Bankası 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kullanıcılarına ihtiyaç kredisi vermektedir. Lakin Halk Bankası’ nın da kredi vermek için müşterilerinden istediği bazı şartlar vardır. Öncelikle kredi çekmek için bankaya bir gelir belgesinin sunulması gerekir. Gelir belgeniz yoksa, işsizseniz ya da sigortasız olarak çalışıyor iseniz banka tarafından kredi talebiniz reddedilecektir.
Masraf Asgari
Oran Azami
Oran
Tahsis Ücreti 0.50 % 0.50 %
Aylık Faiz Oranı (1-60 Ay) 1,07 % 1.07 %
Yıllık Maliyet Oranı/Yıllık Efektif Faiz Oranı (1-48 Ay) 15.3559 % 15.3559 %
Halk Bankasının ihtiyaç kredileri için belirlediği faiz oranı %1,07′ tür.
Faiz Hesaplama
Halk Bankası %1,07 faiz oranı üstünden 60 ay vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi vermektedir. 35 bin TL üstünden diğer vade seçenekleri ile hesaplama yaptığımızda;
12 ay vadede %1,07 faiz oranı ile 37.989,36 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz + 78 TL dosya masrafı ücreti alınmaktadır. Bu koşullarda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 3.165,78 TL’ dir.
18 ay vadede %1,07 faiz oranı ile 39.423,42 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz + 78 TL dosya masrafı ücreti talep edilir. Bu durumda ödenecek aylık taksit tutarı 2.190,19 TL’ dir.
24 ay vade %1,07 faiz oranı ile 40.891,92 toplam ödeme yapılmaktadır. faiz+ 78 TL dosya masrafı ödenmesi gerekir. Bu maliyetler göz önünde bulundurularak aylık ödenecek taksit tutarı 1.703,83 TL’ dir.
Halk Bankası % 1,73 faiz oranı ile bedelli askerlik kredisi vermektedir.
36 ay vade ile 43.930,44 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz ödemesi + 78 TL dosya masrafı talep edilir. Bu durumda aylık 1.220,29 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
48 ay vade ile 47.103,84 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz tutarı + 78 TL dosya masrafı talep edilir. Bu durumda 981,33 TL aylık taksit ödemesi yapılacaktır.
60 ay vade ile 50.409,60 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz tutarı + 78 TL dosya masrafı talep edilir. Bu durumda 840,16 TL aylık taksit ödemesi yapılacaktır.
Başvuru için başvuru formunu doldurmanız ya da size en yakın Halk Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Banka gelir belgesi dışında lüzumlu gördüğü taktirde kefil ya da teminat talep edebilmektedir.
Sonuç itibari ile vade oranı arttıkça ödeme planında yer alan taksit tutarları da artış göz önüne sermektedir. Bu nedenle en düşük vade ile kredi çekmeniz hem borçlarınızın çabuk bitmesini hem de ekstra faiz ödememizi sağlayacaktır.
2020 senesinde askerlik ile ilgili yeni düzenlemeler yapılmaktadır. Askerlik zamanınin kısaltılarak 9 ay olacağı gündemdedir. 3 ay herkes zorunlu olarak askerlik yapacak ve kalan 6 aylık sürede ise borçlanabilecektir. Durum netleştiğinde sitemiz üstünden sizleri bilgilendireceğiz. Bankaların 2020 senesinde da bedelli askerlik kredileri devam edecektir.

Halkbank bedelli askerlik kredisi

Faizsiz bedelli askerlik kredisi

Ziraat Bankası asker kredi başvurusu

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi

Bedelli askerlik taksitli ödeme 2019

Kredi HESAPLAMA

Bedelli askerlik kredi kartı

İhtiyaç kredisi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı