Hakan Atilla’dan istifa iddialarına açıklama

0

Halkbank davası içerisinde ABD’de 28 ay tutuklu kaldıktan sonra Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne getirilen Hakan Atilla’nın istifa ettiği öne sürüldü.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Atilla’nın iddialarını yalanladığını sözlerine ekledi Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yapan Özdemir, Atilla’nın, “İstifa mı ettin” sorusuna, “Hayır bu iddiaların aslı astarı yok. İstifa etmedim, görevimin başındayım. Görevde olduğum sürece Borsada pek çok rekor kırdık. Daha da devam etmeye niyetliyim” dediğini aktardı. 

Habertürk’ten Rahim Ak da, “Borsa İstanbul Başkanı Hakan Atilla’nın istifa ettiği dedikoduları var. Ben kendileri ile görüştüm asla böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirttiler” sözleriyle iddianın doğru olmadığını Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıkladı. 

BIST’ten açıklama

Borsa İstanbul da Genel Müdür Hakan Atilla’nın istifasına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Borsa İstanbul Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nde yapılan açıklamada da “Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürümüz Sayın Hakan Atilla ile ilgili Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden istifa ettiğine dair yayılmaya çalışılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Hazine Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak, İran’a yönelik yaptırımları delme suçundan ABD’de hapis yatan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı, cezasını çekip Türkiye’ye gönderildikten sonra 2019’da havalimanında karşılaşmıştı.

Atilla döndükten birkaç ay sonra Borsa İstanbul Genel Müdürü olmuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.