Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

0

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Bankacılık işlemleri belirli saat ve belirli günler içerisinde anında gerçekleştirilmektedir. Eğer çalışma saatlerini kaçırdıysanız yapmak istediğiniz işlem bir sonraki iş gününe talimat olarak aktarılır ve hesabınızda yeterli miktar bulunması halinde o gün işlem gerçekleştirilir.

Hafta sonu mobil uygulamalardan veya internet şubeleri üzerinden sadece aynı bankaya para transferi yapabilirsiniz, EFT yapmanız mümkün değildir. Çok acil olan EFT işleminizi gerçekleştirmek için size söyleyeceğimiz yolu tercih edebilirsiniz.

Acil EFT yapmanız gerektiği durumda bir AVM ye gitmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. AVM içerisinde neredeyse bütün bankaların ATM si mevcut. Kendi bankanıza aile olan ATM den EFT yapmak istediğiniz tutarı nakit olarak çekebilirsiniz. Daha sonra alıcının bankasının ATM sinden kartsız işlemler menüsü seçerek para yatırma işlemine tıklayınız. Burada alıcının hesap numarası ibanı gibi bankadan bankaya değişen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. İstenen bilgilerin girişini yaptıktan sonra paranızı yatırabilirsiniz. Bu yöntem ile hafta sonu eft nasıl yapılır sorunun ortadan kaldırmış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise ATM den para yatırırken karşı hesaba yatması gereken tutardan 5-10 TL fazla para yatırmanız gerekebilir. Buda bankanın para yatırma işlemi için sizden keseceği tutardır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.