Hac veya Umre Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

0

Hac veya Umre Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

Hac ve umre için kredi başvurularını yapan hacı adaylarının hac ziyaretleri için çeşitli bankalardan destek almaları mümkün olmaktadır. Her Müslüman kişinin hayalini kurduğu ve gitmek için para biriktirdiği manevi yerlerin başında gelen hac ve umre ziyaretini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için bankalar hacı adaylarına kredi imkânı sunmaktadır. Hac ve umre kredisi almak için başvuru yapabileceğiniz bankalar şunlardır:

 • Albaraka Türk hacı adaylarına hac ve umre ziyaretleri için 36 ay taksitle umre kredi imkânı saplamaktadır.
 • Kuveyt Türk hacı adaylarına faizsiz kredi veren bankalar arasındadır.
 • Ziraat Katılım Bankası hacı adaylarına faizsiz hac kredisi veren bankalar arasındadır.
 • Türkiye Finans Bankası faizsiz hac kredisi vermektedir.

Ziraat Katılım Bankası Hac Ve Umre Kredisi Nasıl Çekilir?

Ziraat Katılım Bankası hacı adaylarına bütçelerini zorlamayacak şekilde 48 aya varan vadelerle uygun kredi seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Katılım kredi ödemelerinde uzun vade seçenekleri ile hacı adaylarına ödeme esnekliği ve kolaylığı sunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası umre kredisi imkanları ile hac ve umre ziyaretlerini yapan hacı adayları nakit sorunu yaşamadan ibadetlerini yerine getirmektedirler. Hacı adayları kredi başvurularını kendilerine en yakın şubeye giderek yapabilirler. Ziraat Katılım Bankasının hac kredilerinde başvuru sahiplerinden istediği belgeler şunlardır:

 • Kredi başvuru formu
 • Kredi başvuru sahibine ait kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi)
 • Pasaport fotokopisi
 • Başvuru sahibinin çalışma durumu gösteren gelir belgesi
 • Şube tarafından talep edilebilecek olan bazı ek belgeler olabilir
 • Gerek görülürse başvuru sahibinden kefil istenebilmektedir.

Kuveyt Türk Hac ve Umre Kredisi Nasıl Çekilir?

Kuveyt Türk hac kredisi başvurularını kabul etmekte ve hacı adaylarına hac ve umre kredisini faizsiz vadelerle vermektedir. Hacı adaylarına kredi ve ödeme kolaylığı sağlayan Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı hacı adaylarına verdikleri kredilerin geri ödemelerinde 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

Hacı adayları kesin kayıt ödemelerini 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet alabilecekleri internet şube veya mobil şubeleri üzerinden kolaylıkla gerçekleştirirler.

Türkiye Finans Hac ve Umre Kredisi Nasıl Çekilir?

Kutsal toprak ziyaretlerini gerçekleştirmek isteyen hacı adaylarına Türkiye Finans Bank 48 aya kadar vade seçenekleri ile yararlanabileceğiniz hac ve umre kredisi için finansal destek sağlamaktadır. Türkiye Finans hac umre kredisi fırsatından yararlanmak için gerekli evrakları tamamladıktan sonra size en yakın banka şubesine giderek kolayca başvuru yapabiliriniz. Türkiye Finans Bankasının hac ve umre kredisi başvurularında talep ettiği belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibinin kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport kabul edilmektedir.)
 • Müftülükten temin edilecek olan ön kayıt belgesi
 • İşletme sahipleri ve serbest meslek sahiplerinin son bir yıla ait vergi levhası ve Ticaret sicil gazetesi
 • Başvuru sahibinin gelir durumunu gösteren gelir belgesi ve ücretli çalışanlar için maaş bordrosu
 • Acenteden alınan Hac ve umre paketine ait proforma fatura

Gerekli belgeleri tamamlayarak bankaya teslim eden başvuru sahiplerinden bankanın bazı durumlarda kefil istemesi hakkı vardır. Kefil olacak kişiden de aynı belgeler talep edilmektedir.

Albaraka Türk Hac ve Umre Kredisi Nasıl Çekilir?

Albaraka Türk hac ve umre kredi başvurularınızı kabul etmekte ve 48 aya varan vade seçenekleri ile hacı adaylarına finansal destek sağlamaktadır. 18 yaşını dolduran kişiler hac ve umre finansmanına başvurarak kredi imkanından yararlanabilirler. Bankanın istediği belgeleri eksiksiz tamamlayarak başvurularını yapan adaylar 24 saat içersinde başvurularının sonucuna ulaşarak kredilerini kullanabilirler. Detaylı bilgi sahibi olmak için Alo Albaraka yı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.