Güne yükselişle başlayan gram altın 474 liradan işlem görüyor

0

Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü bir evvelki kapanışın yüzde 7,7 altında 468 liradan tamamladı.

SALGIN ALTININ ONS FİYATINI ETKİLİYOR

Gram altın, yeni güne değer kazancıyla başlamasının sonrasında saat 10.55 saygınlığıyla evvelki kapanışın yüzde 1,2 üstünde 473,8 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 775 lira, Cumhuriyet altını da 3.163 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu sıralarda evvelki kapanışın yüzde 0,3 üstünde 1.869 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler, ekonomilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığından çıkışlarının düzensiz olabileceği beklentisinin altının ons fiyatını desteklediğini sözlerine ekledi

İŞSİZLİK BAŞVURULARI TAKİP EDİLECEK

Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık para ve banka istatistikleri, yurt haricinde ise ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’in konuşmalarının yanı sıra ABD’de enflasyon ve haftalık işsizlik başvuruları verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların direnç, 1.860 doların destek olarak öne çıktığını kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Murat Aslan

Leave A Reply

Your email address will not be published.