Gün Öncesi: ÜFE, Draftkings, Bankacılar Toplantısı

0

Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Koronavirüs ABD’de yayılmaya devam edip kişiler üstündeki sosyal mesafeyi koruma baskısı artarken Perşembe günü piyasalar kırmızıya büründü.

Boston, New York ve Chicago dahil ABD’nin büyük şehirleri, vakalardaki artışı kontrol altına almak için kısıtlama ve sokağa çıkma yasağı uygulamalarını açıkladı.

ABD ham petrol stoklarındaki fazlalık sebebiyle değer hisselerindeki bozgunun başını enerji hisseleri çekti. Materyal ve finans hisseleri de baskı altındaydı. Rutini bozan teknoloji de düşüş yaşadı ve günü kurtaramadı.

Daha pozitif haberlerde Moderna’nın (NASDAQ:MRNA) verdiği umut vardı: Covid-19 aşı adayının ilk sonuçları, son aşama aşı çalışmasında ihtiyaç duyulan koronavirüs vakalarının sayısını aştıktan kısa bir süre sonra yayınlanabilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Ekonomi verileri

Ekim ayı ÜFE raporu TSİ 15.30’da yayınlanacak. Ekonomistler, Eylül ayındaki %0,4’lük artışa göre %0,2’ye düşmüş olmasını bekliyor. Michigan Üniversitesi’nin Kasım ayı tüketici hissiyatı için ön okumalar da paylaşılacak. Ortak görüş, 81,8 puandan 82’ye yükselmiş bir okuma yönünde.

2. Şanslı hissediyor musunuz?

13. Cuma, üçüncü çeyrek sonuçlarını raporlayacak olan DraftKings (NASDAQ:DKNG) Inc. için şans getirebilir. Hisseleri bu yıl şuana dek ortalama %300 yükseldi. Analistler, 131,7 milyon dolar gelir üzerine hisse başına ayarlanmış 62 sent kayıp bekliyor.

3. Makro mühimdir

Bloomberg’e göre G20 merkez bankacıları ile maliye bakanları, pandemi sırasında borç yükleri ile savaş veren daha fakir ülkelere yardım etmek için lüzumlu aksiyonları tartışmak üzere muhteşem bir toplantı gerçekleştirecek – tabii ki online olarak. ABD’de St. Louis Fed Başkanı James Bullard ve onun New York mevkidaşı John Williams (NYSE:WMB), etkinliklerde konuşma yapacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.