Gün öncesi: Gaziler Günü, Bekarlar Günü, Lemonade

0

Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Teknoloji hisseleri S&P 500 ve NASDAQ Composite endekslerine baskı yaparken Dow Jones Industrial Average’ın 250 puan kazanması ile piyasalar Salı günü karışık.

Avrupa Birliği’nin, hisselerini %3’ün üstünde düşürdüğü Amazon’u (NASDAQ:AMZN) bir antitröst şikayetiyle tokatlamasının sonrasında perakende devi en büyük kaybedenlerden oldu. Apple (NASDAQ:AAPL), kendi çipi M1’i içeren yeni Mac bilgisayarları piyasaya sürdükten sonra biraz daha yüksek işlem gördüğünden istisnaydı. Dow’daki üstün performansın bir kısmı, 737 MAX’ın gelecek hafta yeniden hizmete dönebileceği haberleri üzerine artış yaşayan Boeing (NYSE:BA) Co.’dan kaynaklandı.

Seçilmiş Başkan Joe Biden, geçişinin yolunda olduğunu ve Başkan Donald Trump hala ikna edici olmayan yasal mücadelelerini sürdürse dahi ABD’nin iktidar devrini hiçbir şeyin durdurmayacağını sözlerine ekledi

Bugün piyasaları hareketlendirebilecek üç şey:

1. ABD tahvil piyasaları tatil sebebiyle kapalı

Bugün ABD’de Gaziler Günü ve bu nedenle majör bir ekonomi verisi olmayacak ve Hazine piyasası kapalı. Yani tüm gözler hisse senetlerinde.

2. Bunalım alışverişi yapın

Tabiki Çin’de gerçekleşiyor lakin Bekarlar Günü küresel bir olay. Ve Alibaba (NYSE:BABA) burada ticaret yapıyor. Bu etkinlik geçen yıl 38 milyar dolarlık şaşırtıcı bir satış rakamına ulaştı. ABD’de pek çok tüccar, 11 yıl evvel etkinlik başladığından beri ülkeler arası en büyük varlığın bir parçası olarak ilk kez görücüye çıkacak.

3. Lemonade kâr raporu

Kâr takviminde bugün öne çıkanlardan biri, Temmuz ayında halka arz edilen SoftBank destekli online ev sigortacısı Lemonade Inc (NYSE:LMND). Analistler, 14,6 milyar dolar gelir, hisse başına 64 sent kayıp bekliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.