Garanti, uluslararası piyasalardan sağladığı sendikasyon kredisini yeniledi

0

Garanti BBVA Yurtdışı borçlanma programı çerçevesinde ülkeler arası piyasalardan sağladığı sendikasyon kredisini yeniledi. 367 gün vadeli 267,5 milyon ABD Doları ve 312 milyon Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması 18 ülkeden 30 bankanın katılımıyla imzalandı.

Dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlarla kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti sırasıyla Libor+ %2,50 ve Euribor+ %2,25 olarak gerçekleşti.

Geliştirilen sendikasyon kredisiyle ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “2020 yılının ilk çeyreğinden bu yana tüm dünya ile birlikte ülkemizi de tesiri altına alan pandemi döneminde reel sektörün likidite gereksinimini karşılamak ve şirketlerin dış ticaretini finanse etmek her zamankinden daha önemli duruma geldi. Fonlama bazını dinamik bir biçimde yöneten ve Güçlü bilançosu ve yüksek yabancı para likiditesi ile Bankamız yenilediği sendikasyon kredisi ile dış ticaretin finansmanına katkı sağlamaya ve ülkemizdeki şirketlere ülkeler arası rekabette destek sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.