Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

12

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara avantajlı kredi imkanı sunmaktadır. Piyasada yer alan onlarca farklı kredi türü içinden Garanti Bankası ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, öncelikle Garanti Bankası’nın kredi özelliklerini detaylı olarak öğrenmelidir. Alınmak istenen kredi hakkında bilgi sahibi olmak, uzun vadede mağdur olmayı engellemektedir.

Garanti Bankası’nın, ihtiyaç kredisi alanında bu kadar sık tercih edilen bir banka olmasını sağlayan en büyük özellik, ödeme planında müşterilerine sunduğu esnekliktir. Müşterilerinin aldığı kredi tutarını geri ödemesi için pek çok kolaylık geliştiren Garanti Bankası, başvuru sürecini de kolaylaştırarak ihtiyaç anlarında kredilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmeyi hedeflemektedir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredileri, pek çok insanın zaman zaman içinde düştüğü ani ve küçük çaplı masraflar için vatandaşlara maddi destek sağlayan kredi türüdür. İhtiyaç kredileri, bu özelliği nedeniyle çok daha hızlı bir şekilde temin edilir. Hızlı temin edilebilme kolay harcanma nedeniyle çoğu zaman vatandaşların, sahip olacağı ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgisi olmamaktadır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi, zamanla yarışan vatandaşları bile tatmin eden özelliklere sahiptir. Uzun süreli bir başvuru süreci gerektirmeyen ve avantajlı ödeme yöntemleri sağlayan ihtiyaç kredisi, acil ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde halledebilmenizi amaçlar.

İhtiyaç kredileri, hızlı tüketildiği için büyük tutarlarda verilmemektedir. Büyük ölçekli ihtiyaçlar için vatandaşların diğer kredi türlerine yönelmesi çok daha yararlı olacaktır. İhtiyaç kredileri bu konuda vatandaşlara küçük ölçekli ihtiyaçları hedef alarak seçenek sunmaktadır. Ancak kullanıcı isteğinde göre her türlü durum için kullanılabilmektedir.

Garanti Bankası’nın ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, piyasada yer alan diğer ihtiyaç kredisi seçeneklerine göre çok daha avantajlı bir şekilde ihtiyaç duyduğu kredi tutarını elde edebilir. Süreç hakkında daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyan vatandaşlar ise, Garanti Bankası yetkilileri ile irtibat kurarak kafasındaki soruları giderebilme imkanı bulabilir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi almaya karar veren vatandaşlar, öncelikle sahip olacağı krediyle ilgili hesaplamalar yapmalıdır. Bu hesaplamalar, vatandaşların içinde bulunacağı ödeme sürecine ilişkin ön bilgi vermektedir. Kredi hesaplamaları yapmak için, vatandaşların her zaman uzman banka çalışanlarından yardım almasına gerek yoktur. Bankaların internet sitelerinde yer alan kredi verilerini doğru bir şekilde değerlendirip basit hesaplar yaparak, herkes ihtiyaç duyduğu krediyle ilgili hesaplamalar yapabilir.

Garanti Bankası’ndan alacağını ihtiyaç kredisi hesaplamasına dair ilk bilinmesi gereken şey, kredinin tutarıdır. Garanti Bankası ile sahip olacağınız ihtiyaç kredisinin alt limiti 1.000, üst limiti 100.000 Türk Lirası’dır. Aldığınız krediyi geri ödemek için tarafınıza sunulan vade seçeneği ise en az 3 ay, en çok 36 aydır. Belirlenen vade sayısı, her ay ödeyeceğiniz miktarı da belirlemektedir.

Sahip olduğunuz ihtiyaç kredisine uygulana faiz miktarı, aldığınız kredinin miktarı ve vade sayısına göre değişebilmektedir. Bu parametrelere bağlı olarak değişen faiz oranı aralığı ise, %2,59- %2,81’dir. Spesifik bir faiz oranı belirlemek isteyen vatandaşlar, Garanti Bankası web sitesinde bulunan ihtiyaç kredisi hesaplama aracına kredi tutarı ve vade sayısı gibi bilgileri girerek Garanti kredi faiz oranlarını öğrenebilir. Bu bilgiler ışında, her Garanti Bankası müşterisi, Garanti Bankası ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir.

Kimler Garanti Bankası İhtiyaç Kredisinden Yararlanabilir?

İhtiyaç kredisi sahibi olmak isteyen vatandaşların yararlanabileceği pek çok seçenek bulunmaktadır. İçinde bulunduğu maddi problemi çözmek isteyen vatandaşlar, kredi başvurusu için tüm bu seçenekleri değerlendirmelidir. Onlarca farklı seçenek içerisinden Garanti Bankası’nın avantajlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, öncelikle Garanti Bankası’nın kredi vermek için müşterilerde aradığı başvuru şartlarına sahip olmalıdır. Aksi takdirde, vatandaşların Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Başvuru öncesinde yerine getirilmesi gereken şartlar şunlardır:

 • İhtiyaç kredisi almak için yeterli kredi notuna sahip olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Düzenli bir gelire sahip olmak
 • Daha önce herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak
 • 65 yaşından küçük olmak

Bu şartları yerine getirmeyen vatandaşların başvuruları ne yazık ki olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle vatandaşlar, öncesinde Garanti Bankası yetkilileri ile iletişim kurarak bu şartlarla ilgili bilgi almalıdır.

Bu şartlara sahip olan vatandaşların başvuru esnasına teslim etmesi gereken belgeler sırasıyla:

 • Nüfus cüzdanı veya pasaport/sürücü belgesi
 • Eğer ücretli bir çalışansanız maaş bordrosu
 • Eğer emekliyseniz emekli belgesi
 • Eğer şahıs şirketi sahibiyseniz firma belgesi
 • Eğer çiftçiyseniz çiftçi belgesi
 • Eğer kira geliriniz varsa gayrimenkul tapusu veya kira kontratı
 • Eğer faiz geliri sahibiyseniz hesap cüzdanı

Garanti Bankası’nın, her kredi türü için müşterilerinden talep ettiği başvuru evrakları farklıdır. Bu nedenle, Garanti Bankası’ndan kredi almak isteyen vatandaşlar, öncelikle hangi krediden yararlanacağına karar vermeli, daha sonra bu kredi türünün gerektirdiği başvuru evraklarını öğrenmelidir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşların başvuru için tercih edebileceği birçok yol bulunmaktadır. vatandaşlar, kendisi için en uygun yöntemi izleyerek kısa sürede başvurularını tamamlayabilir.

 • Garanti Bankası İnternet Bankacılığı

Garanti bankası internet bankacılığı, işlem yapmanın en pratik yollarından biridir. Garanti Bankası internet sitesinde giriş yaparak başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

 • Garanti Cep

Garanti Bankası’nın mobil uygulaması sayesinde, saniyeler içinde ihtiyaç kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Garanti Bankası Telefon Bankacılığı

Alo Garanti 444 0 335 numaralı Tam Destek Danışma Hattı’nı arayarak Garanti Bankası ile iletişime geçebilir, ihtiyaç duyduğunuz bankacılık işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Garanti Bankası Şubeleri

Garanti bankası şubeleri de, kredi başvurusunda bulunmanın eski ama güvenilir bir yoludur. En yakın Garanti Bankası şubesinde giderek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 • Garanti Bankası ATM’leri

Garanti Bankası ATM’lerinde hızlı ve pratik bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Garanti Bankası SMS

Sahip olduğunuz operatörden 3390’a mesaj atarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için mesajda TC kimlik numaranız, bir boşluk, sahip olmak istediğiniz kredi miktarı, bir boşluk vade süresi, bir boşluk, aylık gelirinizi yazarak göndermeniz gerekmektedir.Garanti Bankası başvurusu SMS aracılığı ile son derece hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Sorgulama Yolları

Kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar, içinde bulunduğu süreç hakkındaki sorgulamalarını kolayca yapabilir. Bunun için en kolay yöntem, internet üzerinden yapacağınız sorgulamalardır. Garanti Bankası internet bankacılığı ve Garanti Cep mobil uygulaması ile ihtiyaç kredisi başvurunuzun durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu alanlarda bulunan “Kredi Başvuru Takip Formu” nu doldurarak başvurunuzun güncel durumunu öğrenebilirsiniz. Kredi sorgulaması için interneti kullanmak istemeyen vatandaşlar, 444 0 335 Tam Destek Hattını arayarak veya “DURUM” yazıp, TC Kimlik Numarasını 3390’a mesaj atarak mevcut kredi süreci hakkında detaylı bilgiler alabilir.

Garanti kredi başvurusu sorgulama, kredi süreciniz herhangi bir aksaklık yaşadığında anında haberiniz olur. Bunun dışında danışmak istediğiniz her hususla ilgili, Garanti Bankası çalışanları ile iletişime geçebilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

12 Comments
 1. Güven YILMAZ says

  Bu sıralar kredilerde sıkıntılar var. Hangi bankaya müracaat etsem kredim onaylanmıyor. daha sonradan öğrendim ki başvuruyu çok yapıp kredi onaylanmayınca da sıkıntı oluyormuş. Başvuru yaparken dikkat edin. Önceden kolaylıkla kredi veren Garanti bile kredimi onaylamadı.

 2. Saffet TEMİZ says

  Bu sıralar yukarıda yazılı belgeleri bile götürsek kredi çıkmıyor. Farklı bir hesaplama geldi herhalde bankalara, Hiçbir takıntım yok ama kredi almakta zorlanıyorum. Bankalar kredi vermiyor artık. Anlaşmışlar sanki.

 3. Kadir EREN says

  Garanti bankasının kredi verme koşulları değişti herhalde. Geçenlerde belirli bir miktar için kredi başvurusu yaptım. Ancak bana istediğim miktarın biraz altında bir kredi çıktı. Limitleri kendileri belirliyorlar artık.

 4. Bahtiyar ÜÇLER says

  Garanti bankası kendini bozdu arkadaş. Kredi çekmeye gidiyoruz. Sanki oradaki bayan cebinden kredi verir gibi hareketler. Müşteri memnuniyetini iyice kaybettiler bence

 5. Mustafa KASAP says

  Garanti bankasından sorunsuz bir şekilde kredimi kullandım. Hemde hiç beklemeden. Bir saat içinde tüm işlerimi hallettim.

 6. Ayten AKEL says

  Garanti bankasının müşterilere hizmetlerini çok seviyorum. Fazla bekleme yok. Müşterilere özel numara ile özel hizmet veriyorlar. Kredi çekimleri gayet basit ve hızlı

 7. Yener KAYA says

  Garanti bankası internet şubesi üzerinden kredi konusunda tüm bilgiler veriliyor. Hatta internet üzerinden bankaya direk soru da sorabiliyorsunuz. Özel hizmet ağı ile anında cevap oluşturuluyor. Ancak kredi başvuruları ve özel istekler için muhakkak şubeye gitmeniz gerekiyor. Çünkü site üzerinden olumsuz bir durum dahi olsa sizi şubeye yönlendiriyorlar.

 8. Ali Rıza GÜRBÜZ says

  Garanti bankası çok para kazandı. Artık müşterilerine tavırları kendini belli ediyor. Kredi çekmeye gidiyoruz karşımızdaki kadın bırakın güler yüzü neredeyse azarlayacak niye geldin diye

 9. Sultan CEVHER says

  Acil kredi lazım lütfen yardım edin. Çok zor durumdayım hiçbir banka bana kredi vermiyor. Lütfen yapabilecek birşey yok mu?

 10. Fatma TEZCAN says

  Garanti bankasının ihtiyaç kredi oranlarında düşme olsa da ihtiyaçlarımızı çeksek artık. Bankalar artık Merkez bankasını beklemeden kredi faizlerini düşürdü. İhtiyaçlarda düşse bekliyoruz dört gözle.

 11. Yılmaz KAHVECİ says

  İhtiyaç Kredisi Nasıl Alırım? diye soru soranların bir an düşünüp sorgulaması lazım arkadaş. Garanti bankası bu konuda tüm bankaların önünde gidiyor. Bankacılık hizmetlerine bakarsanız. Uygun faiz ve ödemeler en minimum Garanti Bankasında bulunuyor.

 12. Ayşe PÜRÜ says

  Garanti bankası ihtiyaç kredisi için yeni düzenleme yapacak demişlerdi. Bankaya gittim şu an için herhangi bir indirim falan yokmuş. Yüksek faizler ama mecbur ihtiyacım kadar çektim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.