Garanti Bankası Kredileri

0

Garanti Bankası Kredileri

 

Garanti Bankası 1946 yılında kurulan bir bankadır. Banka şu an Türkiye’nin en büyük 2. özel bankası konumundadır. Garanti Bankası’nın yaklaşık 1000 tane şubesi bulunmaktadır. Bu yazıda Garanti Bankası kredileri hakkındaki ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

 

 

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi:

 

Garanti bankası ile ihtiyaçlarınızı karşılamak için 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. 36 aya kadar vade sağlanmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %3,07’den başlamaktadır. Başvurular Garanti Bankası internet bankacılığı, mobil bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden ve şubelerden yapılmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler: Kimlik belgesi ve gelir belgesidir.

 

 

Garanti Bankası Konut (Ev) Kredisi:

 

Garanti Bankası profesyonel mortgage hizmetleriyle birçok bankadan farklı olduğunu göstermektedir. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları %1,25’ten başlamaktadır. Birçok konut kredisi seçeneği bulunmaktadır. Bu konut kredileri:

 

 • Sabit Faizli Konut Kredisi: En fazla 240 ay vade sağlanmaktadır. Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı sabittir ve %2,80 olarak ayarlanmıştır. Başvuru için kimlik belgeniz yeterlidir. Sonrasında size tapu fotokopisi ve gelir belgesi istenecektir.
 • Özel Ödemeli Konut Kredisi: Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranlarını şubelerden öğrenebilirsiniz. 240 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Bu seçenek ile ödemelerinizin tutarını siz belirlersiniz.
 • Ara Ödemeli Konut Kredisi: Diğer konut kredileri ile aynı özellikleri taşımaktadır. Bu kredi çeşidiyle istediğiniz aylarda fazla ödeme yaparak toplam taksit tutarınızı azaltabilirsiniz.
 • Azalan Taksitli Konut Kredisi: Yukarıda belirtilen konut kredileri aynı özellikleri taşımaktadır. Bu krediyi yüksek tutarla ödemelere başlayıp sonraki aylarda daha az taksit ödemesi yapmak isteyenler kullanabilir.
 • Artan Taksitli Konut Kredisi: Tüm konut kredileri ile benzer özelliklere sahiptir. 240 ay vade sağlanmaktadır ve ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi verilmektedir. Bu krediyi ödemeleri düşük miktarda başlatıp ileriki ödemelerinde yüksek tutar ödemek isteyenler kullanabilir.
 • Değişken Faizli Konut Kredisi: Yukarıdaki kredi özelliklerinin hepsine sahiptir. Bu krediyi vade boyunca kredi faiz oranının güncellenmesini isteyen kişiler kullanabilir. Ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya yılda bir güncelleme yapılabilir.
 • Evini Gösterene Konut Kredisi: 36 aya kadar vade sağlanmaktadır. Faiz oranı %3,80 olarak belirlenmiştir. Kefil istenmektedir. Kredi türüne göre kullanılabilecek tutar değişebilmektedir.

 

Garanti Bankası ev kredisi başvurusu Garanti Bankası’nın şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru için kimlik belgesi yeterlidir. Ek belgeler şube tarafından belirtilecektir.

 

Garanti Bankası 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi:

 

Garanti Bankası ile 500.000 TL’ye kadar sıfır araç kredisi kullanabilirsiniz. 48 aya kadar vade sağlanmaktadır. Garanti Bankası sıfır otomobil kredisi faiz oranları %3,05’ten başlamaktadır. Araç bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmının %70’i ile 100.000 TL üzerindeki kısmının %50’si tutarında kredi verilmektedir. Örneğin: 80.000 TL tutarında bir araç alınacaksa en fazla 56.000 TL kredi kullanılabilir. 130.000 TL tutarında bir araç alınacaksa en fazla 85.000 TL kredi kullanılabilir.

 

Garanti Bankası araç kredilerine başvurmak için 18 yaşından büyük olmanız, düzenli bir gelirinizin olması, son 3 aydır sigortanızın ödenmiş olması ve araç için peşinatınızın olması gerekmektedir. Garanti Bankası sıfır araç kredisi başvurusu için Kimlik belgesi, gelir belgesi ve proforma faturası yeterlidir. Başvurular Garanti şubelerinden, Garanti Bankası’nın anlaşmalı olduğu otomobil bayilerinden, internet bankacılığından ve SMS gönderiminden yapılmaktadır.

 

 

Garanti Bankası  2.El Araba (Otomobil) Kredisi:

 

Garanti Bankası ikinci el araç alımlarına da kredi sağlamaktadır. Garanti Bankası ikinci el otomobil kredisi faiz oranları %3,09’dan başlamaktadır. En fazla 500.000 TL tutarında kredi kullanılabilir. 48 aya kadar vade sağlanmaktadır. Araç bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmının %70’i ile 100.000 TL üzerindeki kısmının %50’si tutarında kredi verilmektedir. İkinci el araçlar için sağlanan kredilerin vadesi ile araç yaşının toplamı en fazla 9 yıl olabilir. Örneğin; 24 ay (2 yıl) vadeli bir kredi kullanacaksanız, alacağınız araç en fazla 7 yaşında olmalıdır.

 

Garanti Bankası ikinci el araç kredisi başvurusu için kimlik belgesi, gelir belgesi ve ruhsat ya da tescil belgesi getirilmelidir. Başvurular internetten, SMS üzerinden, anlaşmalı otomobil bayilerinden ve şubelerden yapılmaktadır.

 

 

 

Garanti Bankası Ticari Kredi:

 

Garanti Bankası ile Ticari / Kurumsal krediler kullanabilirsiniz. Birçok ticari kredi bulunmaktadır fakat Garanti Bankası ticari kredi faiz oranlarını banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. Ticari krediler:

 

 • Borçlu Cari Krediler: Çek ve senet tarzı vade tarihi gelmemiş gelirlerinizi nakde çevirebilirsiniz.
 • Spot Kredileri: Kısa vadeli nakit ihtiyaçları için kullanılabilecek kredidir. Türk Lirası ve döviz olarak sağlanmaktadır.
 • Taksitli Krediler: Taksitli Ticari Kredi, Otomobil Kredisi ve İşyeri Kredisi kullanabilirsiniz.
 • Aktif Hesap: Hesabınızda para olmasa dahil kullanabileceğiniz bir limitinizin olmasını sağlamaktadır.
 • İskonto Kredisi: Çek ve senetlerinizi nakde çevirmenizi sağlar.
 • İşletme Kredisi: Esnek ödeme sağlanmaktadır. Türk Lirası veya döviz olarak kullanılabilmektedir.
 • Döviz Kredileri: İhracat ile uğraşanlara sağlanan bir kredidir. Uygun vade seçenekleri bulunmaktadır.
 • Spot ve Kapama Opsiyonlu Döviz Kredileri: Kredi faizi sahiptir. Kredinizi erken kapama opsiyonuna da sahipsiniz.
 • Dövize Endeksli Kredi: Dövizlerin Türk Parası karşısında kazandığı değere göre faiz oranı sağlanmaktadır.

 

Garanti Bankası ticari kredi başvurusu Garanti Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Gerekli belgeleri de şubelerden öğrenebilirsiniz.

 

 

Garanti Bankası KOBİ Kredisi:

 

Garanti Bankası üzerinden sağlanan KOBİ bankacılığı sayesinde birçok kredi sağlanmaktadır. KOBİ kredileri şu şekildedir:

 

 • KOBİ Destek Kredisi: KOBİ’lerin her türlü ihtiyacına uygun kredi sağlanmaktadır. En fazla 250.000 TL kredi kullanılabilir. 36 aya kadar vade sağlanmaktadır. Garanti Bankası KOBİ kredisi faiz oranları %3,05’ten başlamaktadır. Şahıs işletmeleri için çekilen kredilerde bu faiz oranı %3,15’ten başlamaktadır.
 • Nakdi ve Gayrinakdi Ticari Krediler: Kısa vadeli nakit ihtiyaçları için bu kredi kullanılabilir.
 • Dış Ticaret Finansmanı: Garanti Dış Pazar Bul, Akreditif, Prefinansman Kredileri, Harici Garantiler, Kabul Kredileri, Eximbank Kredileri ve İhtiyaç Factoring’i gibi hizmetler sunulmaktadır.
 • KOBİ Proje Kredileri: Güneş Enerjisi Kredileri ve KOSGEB Kredileri sunulmaktadır. Güneş Enerjisi Kredileri’nde güneş enerjisinden elektrik üreten projeler yararlanabilir. KOSGEB Kredileri’nin işletmeler kullanabilir ve KOSGEB şartlarını taşıması gerekmektedir.
 • Kadın Girişimci Altın Teminatlı Kredi: Birikimlerini altın olarak tutan ve saklayan kadın girişimcilere özel bir hizmettir. Altınlarınızı getirip kredinize teminat olarak saydırabilirsiniz. Salı günleri saat 16.00’a kadar altın kredi hakkında merak edilenleri Garanti Bankası şubesine giderek sorabilirsiniz.
 • Yabancı Para Kredileri: Döviz Kredileri, Döviz Endeksli Kredi, Döviz Çek İştira Kredisi ve Altın Kredisi seçenekleri bulunmaktadır.
 • Kredi Garanti Fonu (KGF): KGF destekli KOBİ kredileridir. Kefalet tutarı kredinin %90’ı oranındadır ve en fazla 12 milyon TL olmaktadır.
 • Avans Hesap: Hesabınızda para olmasa da harcamalarınız için size özel bir limit oluşturulmasını sağlayan hizmettir.

 

Garanti Bankası KOBİ kredisi başvurusu için kimlik belgesi, gelir belgesi ve işletme belgeleri gerekmektedir. Başvurular Garanti Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Gerekli belgeler de şubeler aracılığıyla açıklanmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.