Bankalar

Garanti Bankası Bankamatikte Param Kaldı

Garanti Atm para sıkışması zaman içerisinde birçok kişinin yaşadığı durumlardan biridir. Genel itibariyle bankamatiklerde yaşanan bu problemlerin çözümü karmaşık gibi görünse de aslında yapılması gereken işlemler oldukça basittir. Bu tip durumla karşılaşan çoğu kişi panik yaparak kimi zaman maddi kayıplar yaşayabilmektedirler. Bu durumun yaşanmaması için sakin olunmalı ve durum derhal bankaya bildirilmelidir. Unutmayın paranız bankanın güvencesi altında bu nedenle anında bildirirseniz bu durumda paranızı kaybetmeniz olanaksızdır. Bankaya bildirme işlemi sırasında Atmde kalan para için dilekçe yazmanız ya da gerekli görüldüğü takdirde başka belgeler doldurmanız sizden talep edilebilmektedir.

Garanti Bankası Bankamatikte Para Kalırsa Ne Yapılmalıdır?

Türkiye Garanti Bankası yurt içi ve yurt dışında birçok noktada sayısız bankamatiğe ve müşteriye sahip Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Bu nedenle bazen bankamatiklerin aşırı kullanımı onları hata vermeye sevk edebilmektedir. Garanti atm para yuttu ne yapmalıyım diyorsanız. Şu tavsiyelere uymanız önerilmektedir;

  • Atm’nin önünden ayrılamadan 444 0 333 Garanti Bankası çağrı merkezine durumu bildirin
  • Banka şubesi çalışanlarından yardım isteyin
  • Banka personeli gelene kadar Atm’nin önünden ayrılmayın

Bankamatik eğer paranızı yutarsa yapılması gereken işlemler kısaca bunlardır. Bu adımları izleyerek sorunun kolayca çözülmesini sağlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu durumla karşılaşan kişilerin bankanın resmi personeli dışında hiç kimseden yardım almaması ve bankamatik üzerinde işlem yapmayı anında durdurmaları büyük önem taşımaktadır.

Garanti Bankası Bankamatikte Kart Kalırsa Ne Yapılmalıdır?

Bankamatikte kart sıkışması durumu da tıpkı bankamatikte para kalması gibi bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel itibariyle bu durumla karşılaşan kişilerde yukarıda bahsedilen adımları izlemleri gerekmektedir. Atm’de para sıkışmasından daha farklı bir durum olan bankamatikte kart sıkışması durumunda teknik açıdan yapılması gereken en önemli işlem kartın iptalini derhal bankanın çağrı merkezinden talep etmektir. Garanti Bankası bankamatiğinde eğer banka kartınız sıkışmışsa yine Garanti Bankasının müşteri hizmetlerini arayarak kart işlemlerinden, kartın iptalini ve neden iptal ettirdiğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Bazen bankamatiklerin dolandırıcılar tarafından kasten manipüle edilmesi durumuna karşın bu işlemi gerçekleştirmek sizi olası bir dolandırıcılık işleminden de koruyacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. garanti bankasında paranız kalınca hemen müşteri hizmetlerini arayın. Yarım saat içinde tüm işlemlerinizi hallediyorlar. Özellikle hafta sonu denk geldim. Önümdeki amca parayı alamadı bekledik 15 dakika sonra güvenlik geldi ve sorunu halletti.

      1. 21 ekım aksam 20.00 cıvarında hesabıma 610 tl yatrmak ıstedım once paranın 200 ıade ettı geceesız dıye sonra baska para koyup tekrar denedım atm parayı sayarken ekranda paranız atm sıkıstı dedı hemen musterı hızmetlerını aradım 4 iş gunu ıcınde paranız hesaba yatar dedıler bugun 4 gun oldu henus parayı alamadm musterı hızmetlerını aradm hafta ıcınde cvp verecekler dıyor ınsallah bı skıntı cıkmaz cunku ev kırasıydı o para

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı