Franchise Kredisi Nasıl Alınır

0

Franchise İçin Kredi Veren Bankalar

Ünlü bir markanın şubesi olmak Franchise olarak tanımlanır. Buna göre günümüzde gerek yerli gereksek de yabancı birçok ismin bayisi olmak isteyen girişimciler, özel olarak bilinen Franchise kredisini çekebilirler. Bu noktada Franchise İçin Kredi Veren Bankalar listesine bakmak gerekmektedir. Liste içinde yer alan bankalar farklı şartlar üzerinden bu krediyi verirler. Gerek vade süresi gerekse de faiz oranları değişebilmektedir. Bundan dolayı bankaların kredi şartlarını ve kriterlerini bilerek buna göre başvuruda bulunmak sizin için daha mantıklı olacaktır.

Akbank Franchise Kredisi

Franchising Kredisi Alma Şartları bankadan bankaya değişmektedir. Ancak genel olarak iş yeri açacak olan kişinin bir takım belgeleri tamamlaması şarttır. Klasik diye tabir edeceğimiz bir takım belgelerin dışında vergi levhası, şirkete ait olan imza sirküler, yapılmış olan oda kaydı ve benzeri belgelerin ibraz edilmesi şarttır. Bu şekilde kredi almak mümkündür.  Franchise Kredisi Garanti işlemleri bankanın şubeleri üzerinden yapılabilir. Buna göre birçok değişik paketin olduğunu göreceksiniz. Bunlardan birisi kadın girişimci desteğidir. Ayrıca esnaf destek paketi alınabilir ve vade süresi de 24 ay olarak belirlenmiştir.  Akbank Kobi Kredi hizmetine baktığımız zaman faiz oranının 1.85 olduğunu görmekteyiz. Tahsis ücreti ise 600 TL olarak ifade edilmiştir. Banka, 36 aya kadar kobi kredisi vermektedir.  Yapı Kredi Franchising Kredisi bir başka alternatiftir. Bu kredinin özelliklerine baktığımız birçok farklı opsiyonun olduğunu görmekteyiz. Geçerli olarak kabul edilen teminatlar, eşit taksitler şeklinde ödenebilmektedir. Vade süresi ise 36 ay olarak belirlenmiştir.

Franchise Devlet Desteği

Kosgeb Franchising Rehberi üzerinden nasıl devlet desteğinizi alabileceğiniz öğrenebilirsiniz. Franchise Kredisi Nasıl Alınır noktasında ilk olarak banka seçmek gerekmektedir. Bankaların farklı koşullara sahip olan birçok değişik kobi desteği söz konusudur. Bunun yanı sıra   Kosgeb’in Destek Verdiği Örnek Projeler kapsamında deri mont ve ayakkabı üretmek için başvuruda bulan bir işletmenin destek aldığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra tshirt konfeksiyonu üzerinde de çalışma yapan ve bunun için devlet desteği alabilmek amacı ile başvuruda buluna işletmenin bu talebi kabul edilmiştir. Rent a car gibi bir firma ile araç kiralama servisi olarak hizmet vermek isteyenlere de KOSGEB aracılığında gereken destek sağlanmıştır.  Franchise Bedeli 2018 senesi içinde değişmektedir. 50 bin TL’nin altında giriş bedeli olan firmalara da destek sağlanmakta.

Denizbank Franchise Kredisi

Franchising Kredisi Alma Şartları noktasında iki farklı şekilde krediyi almak mümkündür. Buna göre hem bankalar tarafından hem de devlet destekli olmak üzere kredi sağlanabilmektedir. Devlet destekli kredide, bedelin bir kısmı hibe olarak verilmektedir. Ancak her sektör için kredi verilmez. Belli başlı sektörler seçilmiştir. Denizbank Kosgeb Kredisi ile 50 bin TL’ye kadar kredi çekmeniz mümkündür.  Kobi Kredisi Denizbank son derece avantajlıdır. Çünkü ilk 12 ay boyunca banka herhangi bir ödeme talebinde bulunmaz. İlk yılın bitmesinden sonra rahatlıkla ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.   Denizbank Esnaf Kredisi 75000 tutarında olan bir kampanya ile dikkat çekmektedir. Bu tip bir krediden faydalanmak ise çok zor değildir. Çünkü sms yardımı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Boş bir mesaj ekranına TC kimlik numaranızı yazıp, kredi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz zaman almayacaktır. Ayrıca Kobideniz Facebook adresi de bu amaç ile kullanılabilir. Atm ve banka şubeleri ise diğer alternatif başvurma yöntemleridir.

Vakıfbank Franchise Kredisi

Vakıfbank İşletme Kredisi farklı vadeler üzerinden verilmektedir ve kredi TL cinsinden sunulmaktadır. Taksit süresinde de yine müşterilerin tercih edebileceği bir takım opsiyonlar söz konusudur. Bundan dolayı kredi avantajlıdır. Vakıfbank Kredi seçeneklerinde birçok değişik kredi türünün olduğunu görmekteyiz. Konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi ve araç kredisinin yanı sıra daha farklı kampanyalar ve bu kampanyalar ile verilen krediler de mevcuttur. Başvuru işlemleri ise online, sms ve şube üzerinden yapılabilmektedir. Vakıfbank Yatırım Kredisi geniş bir alanı kapsar. Büyük projelere dayalı olan kredi türleri mevcuttur. Demiryolu, baraj, otoyol ve enerji gibi alanlarda gerçekleştirilecek olan projelerde kredi kullanımı çok basittir. Vakıfbank Kredi Hesaplama aracının kredi türleri için tercih edebilirsiniz.

Franchise Kredisi Nasıl Alınır

Franchising Kredisi Alma Şartları noktasında ilk olarak firma ile görüşmek gerekmektedir. Bayilik anlaşması yapıldıktan sonra daha sonraki süreç içinde devlet ya da banka destekli kredi alabilirsiniz.  Halkbank Franchise Kredisi Şartları  noktasında yüzde 75 oranı belirlenmiştir. Buna göre bayi olacak olan işletmenin yapacağı harcamaların yüzde 75’lik bir bölümü bankanın vereceği kredi ile karşılanabilmektedir. Franchise Devlet Desteği hususunda belli sektörlerin öne çıktığını görmekteyiz. Buna göre üretim, teknoloji, ticaret ve restoran gibi işletmeleri açmak isteyen kimseler,  Franchise Finansmanı sayesinde amaçlarına rahatlıkla ulaşabilirler.

Ziraat Bankası Franchising Kredisi

Ziraat Bankası Destek Kredisi noktasında girişimciler için özel bir paket oluşturmuştur. Kobi destekli olan bu kampanya kapsamında 60 aylık vade süresi belirlenmiştir. Bunun yanı sıra 250 bin TL gibi bir limit söz konusudur. Ziraat Bankası Esnaf Kredisi çeşitleri çok fazladır. Günlük, spot, döviz, taksitli esnaf kredisi gibi farklı opsiyonlardan faydalanabilirsiniz. Faizsiz  Ziraat Bankası Teşvik Kredisi Şartları seçilen kredi türüne göre değişmektedir. Tarım ve hayvancılık alanında kredi almak isteyenlerin mutlaka meslekleri ile alakalı olarak belge ibraz etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopisi ve bağlı bulunan ticari odadan da belge getirilmesi çok önemlidir. Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu banka şubesi üzerinden yapılmaktadır. Bunun yanı sıra başvuru sırasında gerekli olan belgelerin de hazırlanması şarttır. Bu şekilde süreci sorunsuz bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Franchising Kredisi Hesaplama

Franchise Kredisi Faiz Oranları Halkbank bünyesinde değişiklik göstermektedir. Buna göre çekilecek olan kredi türüne göre bir faiz söz konusudur.  Franchise Kredisi Nasıl Alınır noktasında bankaya gitmek gerekmektedir. Banka sizden bir takım belgeler talep edecektir. Bu belgelerin içinde vergi levhası söz konusudur. Ayrıca bayilik alacak kişinin imza sirkülerini de bankaya vermesi gerekmektedir. Odaya yapılmış olan kayıt belgesi de ibraz edilmek zorundadır. Franchise Finansmanı hususunda 500 bin TL gibi bir üst limit belirlenmiştir. Banka Franchising özelliğine sahip olan kurumlar üzerinden bu tip bir krediyi çekmek çok zor olmayacaktır.

Franchise Kredisi Garanti

Franchising Kredisi Alma Şartları kapsamında ana sözleşmenin mutlaka imzalanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bağlı bulunan oda üzerinden kesinlikle bir kayıt alınmalıdır. Ayrıca noter tarafından onaylanmış olan imza sirküleri, faaliyet belgesi ve vergi levhası da bulundurulmalıdır. Garanti Esnaf Kredisi Hesaplama işlemleri için firmanın resmi web sitesine girmek gerekmektedir. Hesaplama noktasında buradaki modülden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bankaya giderek de hesaplama yapılabilir. Garanti Esnafa Destek Kredisi  kapsamında 24 aylık vadeler söz konusudur. Bu vadeler ile kredi çekilebilir. Faiz oranı ise vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Garanti Bankası Kobi Kredi noktasında minimum faiz oranı yüzde 1.66 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra en yüksek faiz oranı ise yüzde 1.88 şeklindedir. Minimum kredi 1000 TL’den başlamaktadır.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.