Fibabanka Kredileri

0

Fibabank 

27/12/2010 tarihinde Fiba Grup bünyesine katılan Fibabanka A.Ş, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İçel, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kayseri ve Trabzon’da toplam 79 şubesiyle kurumsal, ticari, KOBİ, bireysel, tarım ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir.

Fibabanka Kredileri

Fibabanka 2010 yılında kurulmuş genç bir bankadır. Toplamda 83 şubesi sayesinde kurumsal, bireysel, ticari, KOBİ, tarım ve özel bankacılık hizmetleri vermektedir. Bireysel bankacılık hizmetlerinden kurumsal bankacılık hizmetlerine kadar her alanda müşterilerine yenilikçi ve çağdaş fırsatlar sunmaktadır. Fibabanka kredileri müşterilerine özel uygun faiz seçenekleri ve vade süreleri sayesinde bankacılık sektöründe hızlı adımlarla ilerlemektedir.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi

Fibabanka müşterilerine bayram, tatil, evlilik, eğitim, alışveriş gibi ihtiyaçları için nakit finansal desteği Fibabanka ihtiyaç kredileri ile sağlamaktadır. Fibabanka ihtiyaç ve tüketici kredileri 48 aya kadar vade seçenekleri ve uygun ödeme sağlayan düşük faiz oranları ile müşterilerine kolay ihtiyaç kredisi olanakları sunmaktadır. Fibabanka ihtiyaç kredisinde müşterilerin kredi notlarında sorun bulunmaması, 18 yaşını geçmiş olmaları ve gelir belgelerini ispatlamaları gerekmektedir. Fibabanka ihtiyaç kredisi faiz oranları değişen kredi fırsatlarına göre farklılıklar göstermektedir. En son güncellenen bilgilere göre Fibabanka ihtiyaç kredisi faiz oranı % 3,47 olarak belirlenmiştir. Standart ihtiyaç kredisi seçeneğinde 1000 TL’den 30.000 TL’ye kadar nakit ihtiyacı sağlanabilir.

Fibabanka avantajlı ihtiyaç kredisi seçeneği sayesinde hızlı başvuru ve hızlı yanıt almak mümkündür. Fibabanka’nın bireysel kredi çeşitlerinden biri olan Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu için banka şubelerine gitmek veya Fibabanka internet sitesinden yardım almak gerekmektedir. Fibabanka ihtiyaç kredisinde ödeme tutarının hesaplanmasında sigorta ve vergi, tahsis ücreti gibi masraflar eklenerek hesaplamalar yapılmaktadır. Fibabanka ihtiyaç kredisi için Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri, gelir belgesi gerekmektedir.

Fibabanka Konut ( Ev) Kredisi

Fibabanka konut kredisi müşterilerine uygun ödeme seçenekleri ile uygun faiz oranlarında konut kredisi hizmeti sağlamaktadır. Bu sayede istenilen eve sahip olan kişiler Fibabanka’nın uygun konut kredilerinden yararlanmaktadır. Fibabanka konut kredisi faiz oranları %3,32 olarak belirlenmiştir. Fibabanka konut kredisinde 10 yıllık uzayan vadeler sunmaktadır. Aynı zamanda bankacılık sektöründe en uzun süreli vadeyi sunan bir bankadır. Bu uzun süre içinde değişen faiz oranlarından kullanılan konut kredisi etkilenmemektedir. Bu özelliği sayesinde diğer bankalara oranla konut kredisinde en çok tercih edilen banka olmayı başarmıştır. Fibabanka konut kredisi alabilme koşulları şunlardır:

 • Konut kredisi talebinde bulunan gerçek kişiler için erken ödeme yapıldığında erken ödenen miktar anapara tutarından %2 oranında düşecektir.
 • Fibabanka konut kredisi için kefil istemektedir.
 • Fibabanka konut kredisinde teminat olarak konut ipoteği uygulamaktadır.

Fibabanka konut kredisi gerçek kişiler tarafından talep edildiğinde BSMV ve KKDF’den muaf olmaktadır. Fİbabanka konut kredisinde diğer bankalara oranla en düşük faiz sistemi üzerinden hesaplama yapmaktadır. Fibabanka konut kredisi başvurusu için Fibabanka şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Fibabanka 0 Km (Sıfır) Araç Kredisi

Fibabanka sıfır araç kredisi, müşterilerine uygun faiz oranlarındaki seçenekler ile taşıt kredisi olanağı sunmaktadır. Fibabanka taşıt kredisi faiz oranları %3,53 şeklinde hesaplanmaktadır.

Fibabanka araç kredisi talep edildiğinde hayata sigortası zorunlu olmaktadır. Aynı zamanda Fibabanka araç kredisinde kredi tahsis ücreti %0,50 oranında banka tarafından alınmaktadır. Fİbabanka araç kredisi başvurusu Fibabanka şubelerinden veya Fibabanka internet sitesinden yapılabilir ve taşıt kredisi hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir.

Fibabanka 2. El Araba ( Otomobil ) Kredisi

Fibabanka ikinci el araç kredisi faiz oranları %3,63 şeklinde hesaplanmaktadır. Fibabanka ikinci el taşıt kredisinde kredi tahsis ücreti %0,50 oranında alınmaktadır. Fibabanka ikinci el araç kredisi başvurusu Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Fibabanka ikinci el araç kredisi için mutlaka aracın ruhsat belgeleri ve kredi talebinde bulunan kişinin gelir belgesi gerekmektedir.

Fibabanka Ticari Kredi

Fibabank ticari krediler firmaların kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanması için sunulmuş olan kredilerdir. Fibabanka ticari krediler tercih edilen kredi oranlarına göre nakit ve hızı bir şekilde sunulmaktadır. Firmaların sıkışık oldukları nakit durumlarında hızlı çözümler üreterek firmalara finansal desteği sağlamaktadırlar. Fibabanka ticari kredilere başvurmak için firmanın işletme belgelerinin tam olması ve daha önce kullanılmış olan kredi sistemlerinde sorun olmamsı gibi şartlar aranmaktadır. Fibabanka ticari kredilerinde kredi limiti sınırlarınca hızlı ve kolay nakit ihtiyacı sağlanmaktadır. Belirli vade süreleri sayesinde kolay ödeme koşulları Fibabanka ticari kredi kapsamındadır. Fibabanka ticari kredi faiz oranları dönemsel olarak değişmektedir. Fibabanka ticari kredilerinde faiz oranları aylık veya 3 aylık olarak farklılıklar gösterecektir. Piyasa koşullarına göre faiz oranlarının değişmesi ticari kredinin özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Fibabanka ticari kredi başvurusu için Fibabanka şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Firmaların ticari kredi için bizzat başvuru yapması ve daha ayrıntılı bilgilere ulaşması gerekecektir. Fibabanka ticari kredi çeşitleri şunlardır:

 • Rotatif krediler,
 • Spot ve kapama opsiyonuna sahip spot tipi krediler,
 • Taksitli ticari krediler,
 • Taksitli ticari taşıt kredileri,
 • İşletme kredileri,
 • Döviz kredileri,
 • Dövize endeksli krediler,
 • Eximbank kredileri,
 • İskonto/ iştira kredisi,
 • Kredili ticari mevduat hesabı kredisi,
 • Fibabanka POS temlik kredisi şeklindedir.

Fibabanka ticari kredilerinden taksitli ticari kredisi, işletme tarafından bir kez kullanılabilme yetkisi olan bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde vadesi 60 aya kadar süren kolay geri ödeme fırsatları ile taksitlendirilen bir kredi sağlanmaktadır. Aylık ve eşit taksitler sayesinde yatırım veya işletmeyi geliştirmek için sıklıkla kullanılan bir ticari kredi türüdür.

Fibabanka KOBİ Kredisi

Fibabanka başlı başına KOBİ kredisi bulunmamaktadır. Ancak KOBİ’lerin kullanabilecekleri ve faydalanabilecekleri Fibabanka esnaf kredileri bulunmaktadır. Esnaf ve KOBİ’ler için kazançlarının arttırılması ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile günlük 40 TL ödenen kredi fırsatları bulunmaktadır. Bu KOBİ kredisi olarak düşünülen krediye başvuru şartları vardır. Fibabanka KOBİ kredisi başvurusu için öncelikle ticari işletmesi bulunan kişilerin 25-65 yaş aralığında olması aranmaktadır. Bu kredi için gerçek tüccar kişiler faydalanmaktadır. Aynı zamanda Fibabanka KOBİ kredisi faiz oranları %1,63 olarak hesaplandığı bilinmektedir. Fibabanka esnaf kredisi için cirosu 5 milyon TL’nin altında olan kişilerin en fazla 70.000 TL olarak kullanabileceği bir kredi çeşididir. Fibabanka esnaf kredisi sayesinde 36 aya kadar vade süresi sunulmaktadır. Fibabanka KOBİ kredisi başvurusu Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Aynı zamanda bu krediye internet sitesinden de başvuru yapılabilir. En hızlı kredi başvurusu ise SMS aracılığı ile olmaktadır. ESNAF yazarak 3422’ye SMS olarak gönderildiğinde Fibabanka esnaf kredisi başvurusu sağlanmış olacaktır. Daha sonrasında SMS ile gereken belgeler size bildirilecek ve Fibabanka gidip bu belgeler ile krediye sahip olunacaktır.

Fibabanka esnaf kredisi başvurusu belgeleri şunlardır:

 • Kimlik belgeleri, nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • Adres beyanı ve ikametgâh bilgisi,
 • İmza beyannamesi,
 • Vergi levhası ya da e-vergi levhası çıktısı,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • Ticaret ve sanayi odalara ait olunduğuna dair kayıt belgesi,
 • Esnaf ve sanatkârlar odasına ait olunduğuna dair kayıt belgesi,
 • Kooperatif faaliyetlerine ait belgeler,
 • Diğer belgeler istenmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.