Faizsiz kredi veren bankalar 2020

0
Para ile para satmak terimi günümüzde faiz olarak ifade edilmektedir. Genel olarak bankalar faiz karşılığı nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi verirken bazı banka kuruluşları da, değişik promosyon ve kampanyalar içerisinde faizsiz kredi imkanı sağlarlar. Bu kuruluşların şartları ve kriterleri birbirlerine göre, başvuran insana göre ve amaca göre değişikliklar gösterebilir. insana göre değişikliklar emekli, kadın, erkek, girişimci, memur yahut esnaf olması iken, işe göre değişikliklar tarım ve hayvancılık sektörü, girişimcilik, işyeri açma ve mikro faaliyetler olarak sıralanabilir. Her bir paketin ayrı ayrı şartları olduğu gibi, her başvuru sahibine de onay verilmesi kesin değildir. İşte o finansçıların listesi ve promosyon paketleri;
Türkiye’de katılım bankalarının tümü sıfır faizli finansman sağlamaktadır. Bunun haricinde aşağıda isimleri yazılı bankalar, çeşit dönemlerde düzenlemiş oldukları mevduat limitleri ve kredi kartı promosyonları içerisinde verirler. Bu uygulamaya rastlayabileceğiniz 10 banka şubesi aşağıda bulunmaktadır.
Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi 2020
T.C. Ziraat Bankası,
İş Bankası,
Türkiye Ekonomi Bankası,
ENPARA
Denizbank
Odeabank,
Garanti Bankası
Yapı ve Kredi Bankası
Vakıflar Bank
Halk Bankası
Sektöre Göre Verilebilen finansman olanakları genel itibariyle emeklilerimize, esnaflarımıza ve çiftçilerimize sağlanan imkanlardan ibarettir. Daha çok kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar hükumetin dışa bağımlılığı azaltma adına düzenlemiş olduğu tarımsal finans kaynaklarından yararlanarak düşük faizli yahut sıfır faizli finansmandan faydalanırlar. Misal verilecek olursa 2020 senesinde verilecek olan Faizsiz Hayvan Kredisi bu kategorinin En kaliteli örneğidir. Tabi bununda şartları var. İsteğe göre hep beraber inceleyelim.
Sıfır Faizli Kredi Veren Katılım Bankaları 5 tanetir!
Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?
Hangi bankaya başvurursanız başvurun, programın lüzumluliklerini taşımanız gerekir.
Türk vatandaşı olmanız ve tarım için başvuruyor iseniz kırsal kesimde ikametiniz şarttır.
Çekeceğiniz paranın geri ödemesini garanti altına alabilmek adına;
Gelir durumunuzu ispatlayan belgeler,
Bankaların istemesi halinde ipotek tesisi için adınıza yahut kefilin adına kayıtlı taşınmazlar,
Eğer teşvik Devlet destekli bir programa ait ise daha evvel aynı programdan aynı başvuru konusu ile yararlanmamış olmak,
Kredi kayıt bürosunun kaydının tutmuş olduğu findeks hesaplamasına göre düşük notunuzun bulunmaması gerekir.
Bilindiği üzere KKB ismi verilen kuruluş aşağıda isimleri yazılı olan 9 bankanın birleşmesinden kurulmuştur. Bu kuruluş bireylerin bankalar nezrinde finansman kaynaklarına ulaşma durumunu kontrol altında tutar ve risk belirlemesi yapar. Bahsetmiş olduğunuz 9 kuruluşun ismi aşağıda yazmaktadır.
Garanti Bankası,
İş Bankası,
Yapı ve Kredi Bankası,
Ziraat Bankası,
Halkbank,
Ziraat,
Denizbank,
Akbank,
Vakıfbank
BAŞVURU TARİHLERİNİ TAKİP EDİN: Devlet kuruluşu yahut özel finansman firması vereceği para için bir ilan yayınlar ve lüzumluliklerini anlatır. Şu yaşlar aralığında, şu şartlar haiz olan gençler, emekliler, öğretmenler, İstanbul’da yaşayanlar yahut kadınlar başvuru yapabilir şeklinde ilan verir. Bu ilanı inceleyin ve şartları öğrenin.
UYGUN ŞEKİLDE BAŞVURU YAPIN: Faizsiz kredi veren bankalar ve kamu kurum ve kuruluşlarına şartlarda anlatılan biçimde (internetten yahut şahsen) başvuru işlemlerini gerçekleştirin. Başvuru tarihlerini not alın ve kaçırmayın. Süre dolduğu zaman başvurunuz kabul edilmeyecektir.
DOĞRU BİLGİLERE YER VERİN: Çevrimiçi yahut çevrimdışı başvurunuzda gerçek ve doğru bilgilerinize yer verin. Sahte evrak düzenlemenin, hatalı beyanda bulunmanın hak kaybına yol açabileceği gibi alabilseniz de, ilerleyen zamanda faiziyle beraber geri ödemenize sebep olabileceğini sakın unutmayın.
EVRAKLARINIZI TESLİM EDİN: Ön başvuru tamamlandıktan sonra finansçınıza birçok evrak teslim etmeniz gerekecektir. Bunlar kimliğinizi söyleyen belgeler ile beraber, ödeme yapma gücünüzü ortaya koyan evraklar olabilir. Gerekiyor ise sizden kefilde istenebilir. Eğer meblağlar düşükse sözleşme ve diğer belgeler online işlemler menüsünden de onaylanabilir.
Kâr Payı Sistemi Faizsiz Çalışan Katılım Bankaları Listesi
Ülkemizde yeralan katılım finansçıları 2’ye ayrılır. Bunlar kamuya ait olanlar ve olmayanlardır. Şuan aktif olarak faaliyette olan toplamda 5 tane katılım bankası mevcuttur. Kamu ve özel katılımcılar şunlardan oluşmaktadır;
KAMUSAL OLANLAR BANKALAR;
Vakıf Katılım (DEVLET’E AİTTİR)
Ziraat Katılım (DEVLET’E AİTTİR)
ÖZEL OLAN BANKALAR;
Kuveyt Türk Bankası (Sermayesinin büyük bölümü Kuveyt Finans Kuruluşuna aittir)
Albaraka Türk (1984 senesinde kurulan sermayesinin büyük bölümü yabancı ortaklara ait olan)
Türkiye Finans Bankası (2005 senesinden bu yana hizmet verir ve sermayesinin büyük bölümü The National Commercial Banka aittir)
Yukarıda yer almakta olan 5 banka şubesi faiz almak yerine kâr payı sistemi ile çalışırlar. kullanıcılarının satın almak istedikleri ev, işyeri, otomobil gibi malları evvel kendileri satın alıp, belirli kar marjları ile talep sahiplerine satarlar. bu hususta ülkemizde helal/haram tartışması yaşanmaktadır. yaşanan sonuç ise her iki seçenekte de tüketici harcamasının üstünde geri ödeme yapmaktadır.
Tarım sektöründe iyi bir sermaye ayırıp 1.000 kanatlı satın alıp yumurta yahut beyaz et üretmek isteyen vatandaşlarımız için Ziraat ve Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığı ile sübvansiyonlu finansman sağlanabilmektedir. 2020 yıllarında da kanatlı yetiştiriciliği için Faizsiz Sübvansiyonlu Finansman paketlerinin artacağı bildirildi.
Faizsiz Dünya Bankası Finansmanı
Türkiye’de hizmet veren yabancı bankaların yahut dünya bankasının çeşitli olanlarını Tv kanallarında ve haber sitelerinde duysak da, yabancı finansçılardan sıfır faizli finansman olanağından yararlanma olanağınız sıfıra yakındır. Bazı projeler vardır ki, AB’den alınan desteklerde ülkemizde icra edilir. Tabi bu projelerin başvuru metodu de yurt dışı değil Türkiye’de faaliyeti başlatan kuruluşun kendisidir.
Faizsiz kredi veren bankalar 2020
Faizsiz Otomobil Finansmanı
Bankalar faiz talep etseler de otomotiv firmaları sıfır otomobillerini satabilmek adına çeşitli kampanyalar düzenlerler. Bu kampanya ve projelerde ki tek amaç daha fazla sayıda aracın satılmasıdır. Banka finansçı ile masaya oturarak bir anlaşmaya varır. Yapılan anlaşmanın neticesi şirkete aşağıdaki biçimlerde yansımaktadır.
24 ay vede ve 50.000 TL. sıfır faizli kredi,
30.000 TL. 48 ay faizsiz imkan,
Yarısı sizden, diğer yarısının faizi bizden,
Geçen yılın modeli olan araçlarda %5 indirim ve belirli oranda faizsiz finansman
Örnek Faizsiz Otomobil Kredi Kampanyası
Otomobil almak isteyen ve bu işi helal yollardan çözmek isteyen birçok vatandaşımız firmaların kampanyalarını takip etmektedir. Opel, Fiat, Toyota, Ford, Peugeot, Hyundai, Citröen, Mercedes, Volkswagen, Seat, Skoda gibi dünya devi otomotiv şirketlerinin bu kampanyalarını 2020 senesinde da görmek mümkündür. Otomotiv şirketlerinin bazıları ise banka şubeleri ile anlaşmak yerine kendi finansçıları ile çözülmektedir. Her iki koşulda da başvuru işlemlerinde şu sıra takip edilir.
Showroom ziyaret edilir ve araç seçilir,
Satış personeli ile finansmanı hesaplanır,
Müşterinin peşinatı var ise ve kampanya koşulları katılmasına imkan sağlıyor ise faizsiz bölümü için başvuru yapılır,
Finansçı tarafından talep edilen para direk olarak otomotiv firmasının hesabına yatırılır,
Ödeme planı ile beraber otomobil müşteriye teslim edilir.
Faizsiz ev Kredisi Sistematiği Nedir? Kâr Payı ve Faiz?
Türkiye’de bir evim, evim evim gibi çekiliş ve kura ile birikim sistemi ile çalışan firmaları duymuşsunuzdur. Bu firmalar her ay belirli oranlarda sabit ödeme yapmanızı sağlarlar ve çekiliş sonucuna göre sıralama yaparak size evinizi teslim ederler. Bu firmalar haricinde yukarıda yazılı olan katılım bankaları kâr payı sistematiğine göre çalışırlar ve satın almak istediğiniz evi sizden evvel alarak size satarlar. Tabi bunun için sizin ön başvurunuz, eksper incelemesi ev finansman talep değerlendirmesi gibi adımlar da yapılmaktadır. Katılım finansçıları da yoldan geçene finans sağlamazlar. Faizsiz ev kredisi veren bankalar hakkında bilgilendirme içeriğini okumalısınız.
Satın alınacak ev tespit edilir.
Banka şubesine başvuru yapılır.
Gayrimenkule ilişkin evraklar ve tapular eksper incelemesi için teslim edilir.
Banka eksperi evi inceler ve kıymetini tespit eder.
Bu değeri ve kaç para finans sağlanabileceğini başvuru sahibine iletir.
Vatandaşın işine gelirse lüzumlu evrakları imzalar ve banka ile anlaşmaya varır.
Banka evi kendi üzerine satın alır ve kar payı sözleşmesi gereğince lüzumlu kar oranını belirler.
Misal verilecek olursa evin gerçek değeri 200.000 TL. idi. Banka bu evi 200.000 TL. peşin para ile alır. Müşterisine evi 250.000 TL.’ye 10 sene vadeli olarak satar. Müşterinin 100.00 TL. peşinatı olduğunu düşünün. Katılım bankası 100 bini alır ve geriye kalan 150 bin lirayı kredilendirir. 150.000 TL. / 120 = 1.250 TL. her ay sabit ödeme ile müşteri konut sahibi olur. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimizde Emlak ev, Sur yapı gibi yatırım ortaklığı gruplarınca özellikle 1 yıl gibi kısa vadelerde belirli meblağlar için faiz ev satışı yapılabilmektedir. Lakin vade 120 ay olduğu zaman bu olanağa sahip olmak kolay değildir.
PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?
Emeklilerimiz için PTT ve anlaşmalı bankalarca düşük faizli emekli finansmanı sağlanmaktadır. Lakin bu finansmanın hiç biri faizsiz değildir. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından da maaş müşterisi olan emeklilerimize ihtiyaç ve ev kredileri verilmektedir. Lakin her birinin azda olsa faizi mevcuttur. Eğer Faize bulaşmadan helal kredi almak istiyorsanız Ziraat Katılım, Vakıf Katılım gibi katılım bankacılığı hizmetlerine başvuru yaparak kâr payı esasına dayanan sistemden gereksinimlerinizi giderebilirsiniz..

Faizsiz kredi veren bankalar 2019

Halkbank faizsiz kredi

PTT faizsiz kredi

Kuveyt Türk faizsiz kredi

Ziraat Bankası faizsiz kredi

1000 TL faizsiz kredi Veren Bankalar

Sıfır Faizli kredi Vakıfbank

Denizbank faizsiz kredi

Leave A Reply

Your email address will not be published.