Faizsiz 5000 TL Kredi Veren Bankalar

0

Faizsiz 5000 TL Kredi Veren Bankalar

Bankalar genellikle verecekleri kredileri büyük faiz oranlarıyla vermeyi tercih etmektedirler. Bunların içerisinde bazıları çok ciddi bir faiz oranına sahip olurken bazıları da düşük oranlarda tutabilmektedirler. % 0.74 ile 2.4 arasında değişen bir faizle her bankaya göre farklı bir oranda olmaktadır. Bazı bankalar faizsiz 5000 TL kredi veren bankalar içerisinde oldukları ve böylece yoğun rağbet gördükleri görülmüştür.

Faizsiz kredi veren bankalar 2018

Faizsiz kredi 2018 bankalarına bakıldığında genellikle bunları islami amaçla kurulduğu ve islamdaki faiz haramdır görüşü üzerine herhangi bir faiz almayan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar içerisinde yer alan faizsiz bankalar listesi; Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıf katılım ve ziraat katılım gibi bankalardan oluşmaktadır. Bu bankalar genellikle faiz yerine kar payı oranları ile hizmet verilmektedir. Aynı zamanda faizsiz araç kredisi veren bankalar içerisinde yer alan; Albaraka Türk Bankası 444 5 666 iletişim numarası üzerinden hizmet vermektedir. Dilerseniz bu numara üzerinden kuruluşa ulaşabilir veya şubelere de uğrayabilirsiniz. Ayrıca faizsiz ihtiyaç kredisi 2018 veren kuruluşlar da kredi başvurusunda bulunmak için; gelir belgeniz, ikametgah belgeniz ve eğer banka istiyorsa kefilinizle birlikte başvuruda bulunmanız yeterlidir.

Faizsiz 5000 TL Kredi Veren Bankalar

Genellikle 5000 TL kredi 6 ay veya 5000 TL kredi 24 ay gibi birçok kredi işlemleri Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilmektedir. Özellikle Ziraat Bankası’nın Ziraat katılım olarak faizsiz kredi adı altında yalnızca katılım payı ile kredi verdiği bilinmektedir. Bunlar içerisinde yer alan 5000 TL kredi Ziraat Bankası ile  dilerseniz 48 aya kadar da taksitlendirme yapabilirsiniz. Ziraat Bankası sizlerden istediği belgeler konusunda fazla ağır davranmaz ve daha çok düşük kefilsiz kredi sağlama yönüyle de tanınır. 5000 TL kredi çekmek istiyorum diyorsanız öncelikli olarak Ziraat Bankası’na, sonrasında ise Kuveyt Türk, Garanti Bankası ve Denizbank gibi kuruluşlara da uğrayabilirsiniz. Bu kuruluşların genellikle 0 faiz gibi bir politikası bulunmaktadır ve karlarını da farklı şekillerde sağlarlar.

Faizsiz ihtiyaç kredisi 2018

Eğer bekar biriyseniz gezme veya iş konuları ile ilgili yapacağınız harcamalar ilerleyen yıllarda artmakta birlikte; bir aileye sahipseniz okul masrafları, aile içi harcamalar gibi birçok kalemde ihtiyaç kredisi almak zorunda kalırsınız. faizsiz kredi 2018 veren bankalar karlarını herhangi bir faiz oranı uygulamadan sağlarlar. Örneğin bunlar içerisinde yer alan Halkbank faizsiz kredi ile yalnızca % 1.3 oranında katılım payı ödeyerek faizsiz kredi alma imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca Garanti faizsiz kredi gibi imkanlar da kullanmak isterseniz, % 1.4 gibi bir katılım oranı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası faizsiz kredi ise sizlerden yalnızca % 1.2 gibi bir katılım payı almaktadır. Bütün bunlara dikkat edildiğinde genellikle yine faizin alındığı ancak katılım oranı adı altında bankanın bunu aldığına dikkat edilmesi gerekir.

5500 TL kredi 12 ay Ziraat

Bazı dönemlerde çok ciddi miktarlarda nakit ihtiyacına sahip olmak neredeyse herkesin başından geçen bir durumdur. Ancak bazı durumlarda çok küçük miktarlarda ihtiyaç duyulsa bile kredi bulmak oldukça zordur. 5000 TL kredi 24 ay gibi imkanlarla birlikte aynı zamanda 5 bin TL kredi 6 ay ve 5000 TL kredi 18 ay vadelendirme de yapan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi Türkiye’de bu konuda en çok faaliyet gösteren bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankası kuruluşlarından kredi alabilmek için;

  • Mutlaka herhangi bir işte çalışıyor olmanız veya esnaf olmanız
  • Vergilendirme konusunda herhangi bir eksikliğinizin olmaması
  • Daha önceden bir bankaya olan borcunuzu ödememekten dolayı ceza almamış olmanız
  • Sahip olduğunuz kredi kartlarının ödemelerini daha önceki zamanda yapmış olmanız

gibi şartları sağlamanız oldukça önem verilmektedir.

Faizsiz konut kredisi veren bankalar

Bankaların herhangi bir faiz almadan yalnızca katılım payı ile kar elde etmeye çalıştığı yeni sisteme faizsiz kredi sistemi denmektedir. Bunlar içerisinde faizsiz ev kredisi 2018 gibi ve faiz konut kredisi 2018 işlemleri bulunmaktadır. Ancak çoğu kişi faizsiz ev kredisi veren bankalar 2018 araması yapmakta ve pek de tatmin edici sonuçlara ulaşamamaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de faizsiz ev kredi sisteminin tam olarak bilinmemesinden kaynaklıdır. Örneğin Kuveyt Türk konut finansmanı ile 120 ay vade imkanı bu Katılım Bankası sayesinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Albaraka Türk faizsiz ev kredisi ise sizlerden 120 ay vade ile yüzde 1.15 lik bir kar payı almaktadır. Örneğin 150 bin TL’lik faizsiz konut kredisi aldığınızda geri ödemeniz 277 bin TL olur.

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar

Herhangi bir şekilde faiz ödemek istemiyorsanız ve bu konuda dini inançları sahipseniz; faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar listesine göz atmanız yeterlidir. Daha önceden Albaraka Türk ve Kuveyt Türk gibi bankalar faizsiz ihtiyaç kredisi vermeye devam ederken, artık Garanti faizsiz kredi ile birlikte PTT faizsiz kredi gibi imkanlar da sunulmaktadır. Bu bankalar genellikle % 1.2 civarlarında faiz uygulaması yerine bunu % 1.2 oranında kar uygulaması olarak göstermektedirler. Buna da katılım oranı sisteminde denir. Bu sisteme son dönemlerde Halkbank faizsiz kredi sistemi de dahil olmuştur. Bankaların böylece katılım payları üzerinden dini bağlı olan vatandaşları da kendisine doğru çekmeye çalıştığı görülüyor.

1000 TL faizsiz kredi veren bankalar

Özellikle de son dönemlerde devlet destekli de olduğu görülen sıfır faizli kredi veren bankalar sistemi, ilerleyen dönemlerde daha çok kullanılacağa benziyor. Denizbank 1000 TL faizsiz kredi ile birlikte aynı zamanda Denizbank 2000 TL faizsiz kredi gibi imkanlar sayesinde sıfır faiz oranlarıyla yalnızca katılım Bedeli ödeyerek ihtiyaç kredisi sahibi olabilirsiniz. Bankalardan faizsiz ihtiyaç kredisi 2018 sahibi olabilmek için gelir belgenizi gösterir bir maaş bordrosu ikametgah belgenizle, kimlik kartınızı da getirmeniz yeterlidir. Ardından sizlere katılım payı üzerinden bir bilgilendirme yapılır ve böylece faizsiz kredi imkanlarından yararlanmanız sağlanır. Ayrıca bankaya gittiğinizde katılım sözleşmesi yaparsınız. Bu bankalardan 15000 TL faizsiz ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Faizsiz kredi için istenen belgeler

Faizsiz kredi kartı veya faizsiz kredi almak isteyen kişilerden herhangi bir şekilde ekstra vergi istenmez. Hormal bankadan istenen belgelerin tamamı yine aynı şekilde sizlerden talep edilir. Maaş bordronuz, TC kimlik kartınız, ikametgah adresiniz ve eğer banka tarafından isteniyorsa kefilinizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Garanti faizsiz kredi ile birlikte aynı zamanda Ziraat Bankası faizsiz kredi için de yine aynı koşullar geçerlidir. Yalnızca sizlere faizsiz kredi katılım sözleşmesi imzalamanız istenir. Burada da size verilecek olan kredi üzerinden belirli oranlarda katılım payı alınacağı ifade edilir.

Not: Bu bankalar faizsiz olarak geçebilir ancak buralardan da sizlerden kar payı alınır. Bu kar payı katılım payı olarak geçer. Sizlerden değişen oranlarda katılım payı ödemeniz istenir. Konuyla ilgili detayları mutlaka bankanızla ayrıntılı olarak görüşmeniz mağdur olmamanız açısından önemlidir. Aksi takdirde yasal olarak zor durumda kalabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.