Faiz ne kadar yükselecek? Ekonomi nereye gidecek? | Atilla Yeşilada – Işık Ökte

0

Integral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan, Atilla Yeşilada ve Işık Ökte, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın görevden alınarak yerine eski Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın getirilmesini, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası, yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak Lütfi Elvan’ın atanmasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni ekonomi yönetimine ilişkin açıklamalarını ve 19 Kasım’da yapılması beklenen faiz artışını konuştular.

Atilla Yeşilada, 19 Kasım’daki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faiz artışı olması durumunda piyasa için yararının ve zararınının neler olacağını aktardı. Faiz artışı olması durumunda bunun Borsa’ya olumlu yansıyacağının altını çizen Yeşilada, piyasalar için orta ve uzun vadeli fikirlerini de yayınladı.

Yakın zamanda Korona virüs fiyatlamasının da başlayacağına dikkat çeken Yeşilada, Korona virüs yasaklarının ekonomiye nasıl yansıyacağına ilişkin fikrini de yayınladı. Yeşilada, ABD Başkanı Joe Biden seçilmesinin ise ekonomiye ne zaman ve nasıl yansıyacağını aktardı. Joe Biden ile ilgili piyasalarda çok ters bir hava yaratıldığını söyleyen Işık Ökte, Dolar Endeksi için kötü olacak algısının doğruyu yansıtmadığını belirtti ve bunun sebeplerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmada yabancı yatırımcılara yaptığı çağrının çok pozitif algı yarattığını söyleyen Işık Ökte, bunun dönüşlerine ilişkin fikirlerini yayınladı. Açığa satış pozisyonların geri alınmasının ve makro risk primimizdeki düşüşün sevindirici gelişmeler olduğuna dikkat çeken Işık Ökte, bankacılık endeksindeki yükselişin devam edip etmeyeceğine dair öngörüsünü yayınladı. Ökte, 19 Kasım’da yapılması beklenen faiz artışına dair beklentisini de açıkladı.

Integral Yatırım’da hisse hesabı açmak için link’e tıklamanız yeterli : https://lp.integralyatirim.com.tr/2nt…

Berat Albayrak’ın istifası sonrası piyasalar ve beklentiler | Murat Sağman

Borsa kendine geliyor peki havacılık sektörü? | Seda Yalçınkaya Özer

Güldem Atabay:  Albayrak’ın istifası neden sorunları çözmeye yetmez?

FÖŞ:  İnsanlığı Bekleyen Uzun ve Soğuk Kış

Leave A Reply

Your email address will not be published.